4000-5200 TL Arasında Laptop Tavsiyesi

theatis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba, Bilgisayarı kurgu ve benzeri işlemler için kullanacağım. Adobe Premiere Pro veya Davinci Resolve tarzı programalr için kullannacağım. Oyun Falan oynamayı düşünmüyorum. Sanırım bunun için daha çok işlemciye ve ram belleğine önem vermem gerekiyor. Fakat çok da bilgili değilim. Bilgisi olanlar bu amaçlarla bilgisayar kullananlar vs. deneyimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim. Kesinlikle laptop olması gerekiyor. Isınma veya ses problemleri daha az olan bir bilgisayar seçebilirsem çok daha iyi olacak. Birkaç bilgisayar baktım onları da aşağıya bırakıyorum:

Genellikle 8gb ramli bilgisayarlar bulabildiğimi fark ettim. Acaba harici ekran kartı olmaması pahasına 12 veya 16 gb ram civarına çıkmak daha mı mantıklı olur bu amaçla kullanacağım bir bilgisayarda. Bu konuda da görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Eğer daha iyi olabilecek varsa tavsiye edebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pil ömrü ve görüntülü görüşmeler için yetecek kadar iyi bir kamerada ikincil olarak önemlidir.

Son düzenleme:

theatis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

berkayoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Cihaz parasını hak etmiyor. Onu alacağına gittigidiyor'dan Monster Abra A7 V12.1.3 alabilir.
Monsterın Materyal Kalitesi İle Asusun ki Kıyaslamak Bile Doğru Olmayacağını Düşünüyorum .Evet Sistem Olarak Belki Daha Alt Bir Sistem Alırsın Ama . Malzeme Ve Kalite Olarak Kesinlikle Asus.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Monsterın Materyal Kalitesi İle Asusun ki Kıyaslamak Bile Doğru Olmayacağını Düşünüyorum .Evet Sistem Olarak Belki Daha Alt Bir Sistem Alırsın Ama . Malzeme Ve Kalite Olarak Kesinlikle Asus.
Doğru söylüyorsun da, bu model için malzeme kalitesinden bahsetmek doğru olmaz. Malzeme kalitesi için Tuf ve Rog modelin linkini atsaydınız tamam derdim. Ancak bu cihaz fiyatını hak etmiyor.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Attığın cihazlar arasında en mantıklı tercih sondaki HP olacaktır. 3H813EA. 8 GB ram şimdilik işini görür. İlerleyen süreçte zaten ekstradan bi 8 ram daha takarsın. Cihazın 10. nesil G seri bi işlemci olması senin için büyük avantaj çünkü direkt olarak grafik odaklı bir işlemci. Tercihini ondan yana yapabilirsin.

theatis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Attığın cihazlar arasında en mantıklı tercih sondaki HP olacaktır. 3H813EA. 8 GB ram şimdilik işini görür. İlerleyen süreçte zaten ekstradan bi 8 ram daha takarsın. Cihazın 10. nesil G seri bi işlemci olması senin için büyük avantaj çünkü direkt olarak grafik odaklı bir işlemci. Tercihini ondan yana yapabilirsin.
Harici ekran kartı olması her zaman için iyidir mi diyorsunuz? Yoksa oradan kısıp işlemcinin i7 olduğu bir cihaz almak daha mantıklı olabilir mi? Şöyle bir şey çarptı gözüme:

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Geç cevaplıyorum kusuruma bakma. Kullanacağın programları göz önünde bulundurursak harici bir GPU olması senin açından avantaj. Evet gösterdiğin cihaz da o fiyata bedava ama işini diğer cihaz kadar seri görmeyebilir.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554