400-450 Bin Tl'ye Kadar Araba Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bugün yaklaşık 13 yıldır bizimle olan Land Rover marka bugün aracımızı sattık yaklaşık 2 yıldır aklımızda olan bir fikirdi fakat o zamanlar bunu satıp daha iyisini alamazdık. Sonunda nasip oldu, bugün de fiyatı 450 bin tl'yi geçmeyecek araba bakıyoruz fakat o kadar fazla seçenek var ki bir karar vermek zor. Aile arabası olacağı için en azından kalıplı geniş bir araba olması da önemli fikirlerinizi bekliyorum.
Bu arada arabanın sıfır olup olmaması pek önemli değil ama sıfır olursa daha iyi olur.
Benim düşündüğüm Volvo s90 ama değer mi değmez mi pek emin değilim.​

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
BMW 330i xDrive Sedan en full olan m edition paketini 432 bin TL ye alabilirsiniz. Hem özellik hem tasarım hem motor gücü olarak çok iyi araba. Bu arada yeni kasa BMW 3 serisi yani eskisi değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BMW 330i xDrive Sedan en full olan m edition paketini 432 bin TL ye alabilirsiniz. Hem özellik hem tasarım hem motor gücü olarak çok iyi araba. Bu arada yeni kasa BMW 3 serisi yani eskisi değil.
Bu arada sıfır BMW bayisinden bahsediyorum.

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67

Sitesinde sadece 2018 modelini bakabildim 2019 modeli yok sanırım bu arada renkler arasındaki fiyat farkı çok fazla.

Reaksiyon puanı
5,172

Kesinlikle katılıyorum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hiç düşünmem volvo xc60 veya xc 90 alırdım

Bir sorun var bmv nin bu zamanlarda çıkardığı modellerin çoğunsa sorun var yolda motor yanıyor

Son düzenleme:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hiç düşünmem volvo xc60 veya xc 90 alırdım

Bir sorun var bmv nin bu zamanlarda çıkardığı modellerin çoğunsa sorun var yolda motor yanıyor
İlk defa duydum bir fikrim yok. BMW servisi ve hizmetleri bu duruma karşı oldukça memnuniyetli bir davranış gösterir.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Tr de fazla satılmadığı için pek haberimiz olmuyor??

Birçok araç yolda yandı
Aah ah güzel ülkem. Belki o dediğin araçlar çiplidir onlarda olur ama orijinal motora dokunulmamış BMW lerde sorun duymadım. Her neyse onu alacak param olsun da o zaman bu sorunu düşüneyim ??

Reaksiyon puanı
51
Son düzenleme:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
bmw x6 SUV olarak , aramıyorsanız Mercedes Modellerine bakın

Edit : S90 da düşünceniz varsa düşünmeyin :)

Reaksiyon puanı
5,172
Araçtan tam olarak ne bekliyorsunuz? Performans, güvenlik, yol tutuşu yada sedan veya SUV olması... Bize az daha ayrıntılı bilgi verir nisiniz?

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Araçtan tam olarak ne bekliyorsunuz? Performans, güvenlik, yol tutuşu yada sedan veya SUV olması... Bize az daha ayrıntılı bilgi verir nisiniz?
Yaklaşık 13 yıldır SUV araç kullandığımız için artık daha spor görünümlü bir araba kullanmak istiyoruz. Eski arabamızın motoru gayet güçlüydü şimdi alacağımızın motorunun da bundan daha kötü olmaması gerekiyor. Ve konfor bizim için çok önemli çoğu zaman hafta sonu toplanıp uzun yola
çıktığımız için (örnk: iskenderun-gürcistan) yol boyunca rahat rahat gitmemiz gerekiyor. Şuan aklımızda belli bir fikir yok Sedan veya SUV'da olabilir.

Reaksiyon puanı
5,172
Konfor arıyorsanız mercedes den şaşmayın. Gidin mercedes baisine maksimum bütçenizi söyleyin test edin kendinize uygun bir araba alıp çıkın.

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bugün baya galeri gezme fırsatımız oldu bir kaç araba beğendik ( S90, A5, C 200d , 640d xDrive) Bunlardan en çok hoşumuza giden 640d oldu ama biraz bütçemizi aşıyor araba 2015 model arabada hiç bir sorun yok (boya vb) adamın acil satması gerektiği için 490 Bin istiyor. 450 Bin nakit +40 Bin Tl taksit olarak da kabul ediyor. Sizce değer mi 490 Bin tl buna vermeye yoksa daha iyi alternatifleri var mıdır ?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bugün baya galeri gezme fırsatımız oldu bir kaç araba beğendik ( S90, A5, C 200d , 640d xDrive) Bunlardan en çok hoşumuza giden 640d oldu ama biraz bütçemizi aşıyor araba 2015 model arabada hiç bir sorun yok (boya vb) adamın acil satması gerektiği için 490 Bin istiyor. 450 Bin nakit +40 Bin Tl taksit olarak da kabul ediyor. Sizce değer mi 490 Bin tl buna vermeye yoksa daha iyi alternatifleri var mıdır ?
Bu fiyata vermesine biraz şaşırdım eğer bir sorun yoksa temizse alınır çünkü hem performans açısından hem de konfor açısından ayrıca spor görünümü ile güzel bir araba. Hoşunuza da gitmiş hem. S90ı da tekrar düşünebilirsiniz ona göre karar verin s90 da gerçekten iyi araba. Eğer performans sizin için önemliyse 640d mutlu eder daha atik seri ve hızlı olur. Ayrıca dizel olması ve yüksek hacimli olması sayesinde çok iyi tork olur. Karar sizin

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bu fiyata vermesine biraz şaşırdım eğer bir sorun yoksa temizse alınır çünkü hem performans açısından hem de konfor açısından ayrıca spor görünümü ile güzel bir araba. Hoşunuza da gitmiş hem. S90ı da tekrar düşünebilirsiniz ona göre karar verin s90 da gerçekten iyi araba. Eğer performans sizin için önemliyse 640d mutlu eder daha atik seri ve hızlı olur. Ayrıca dizel olması ve yüksek hacimli olması sayesinde çok iyi tork olur. Karar sizin
Bugün yine gideceğiz yanına S90 2018 model 10 Bin KM'de 640d 2015 model 69 Bin KM'de BMW'nin motoru biraz daha güçlü ama öyle çok bir fark yok fiyatlarda hemen hemen birbirine yakın bugün bir sanayide tanıdığımıza göstereceğiz arabaları onay verirse seçimi yaparız.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bugün yine gideceğiz yanına S90 2018 model 10 Bin KM'de 640d 2015 model 69 Bin KM'de BMW'nin motoru biraz daha güçlü ama öyle çok bir fark yok fiyatlarda hemen hemen birbirine yakın bugün bir sanayide tanıdığımıza göstereceğiz arabaları onay verirse seçimi yaparız.
Şimdiden hayırlı olsun diyelim

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ailemizin yeni üyesi 640d xDrive bugün kaplanmaya Ankaraya gitti. :)
Hayırlı uğurlu olsun kazasız kullanın inşallah. Memnun musunuz? Gerçi o paraya mecbur memnun olmanız lazım o da ayrı bir absürt ?

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Hayırlı uğurlu olsun kazasız kullanın inşallah. Memnun musunuz? Gerçi o paraya mecbur memnun olmanız lazım o da ayrı bir absürt ?
Sadece 1 kere binme fırsatım oldu arabayı Ankara gönderceğimiz için bir kaç küçük deneyimim oldu ondan bahsedecek olursam. Normal bir arabaya kıyasla çok uzun bir araba ve yoldan giderken insanlar bir dönüp bakıyor çok hoşuma gitti :) , ve bu arada aldığımız zaman bir E5'te gazlama fırsatımız oldu 0-100 km/h'a çıkması 5 saniye falan sürdü eski aradan buna geçince kendimi uzay mekiğinde falan hissettim. 1 Hafta sonra kaplanıp gelsin o zaman bir fotoğrafını atarım :)

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Sadece 1 kere binme fırsatım oldu arabayı Ankara gönderceğimiz için bir kaç küçük deneyimim oldu ondan bahsedecek olursam. Normal bir arabaya kıyasla çok uzun bir araba ve yoldan giderken insanlar bir dönüp bakıyor çok hoşuma gitti :) , ve bu arada aldığımız zaman bir E5'te gazlama fırsatımız oldu 0-100 km/h'a çıkması 5 saniye falan sürdü eski aradan buna geçince kendimi uzay mekiğinde falan hissettim. 1 Hafta sonra kaplanıp gelsin o zaman bir fotoğrafını atarım :)
Vay be...

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Umarım ilerde bundan daha iyi bir araban olur...
Çok teşekkürler dostum hepimiz için. Size de tekrardan güle güle kullanmak ve daha iyisini alabilmek dileğiyle görüşmek üzere. Fotoğrafları bekliyorum ??

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Bugün yaklaşık 13 yıldır bizimle olan Land Rover marka bugün aracımızı sattık yaklaşık 2 yıldır aklımızda olan bir fikirdi fakat o zamanlar bunu satıp daha iyisini alamazdık. Sonunda nasip oldu, bugün de fiyatı 450 bin tl'yi geçmeyecek araba bakıyoruz fakat o kadar fazla seçenek var ki bir karar vermek zor. Aile arabası olacağı için en azından kalıplı geniş bir araba olması da önemli fikirlerinizi bekliyorum.
Bu arada arabanın sıfır olup olmaması pek önemli değil ama sıfır olursa daha iyi olur.
Yurtdışından araba getirmeyi biliyorsanız Renault Scenic alın. 2019 modeli çok güzel.

Buradan inceleyebilirsiniz:

Umarım ilerde bundan daha iyi bir araban olur...
Renault_SCENIC_Design_Interieur.jpg.ximg.l_8_m.smart.jpg

Renault_SCENIC_Design_Interieur2.jpg.ximg.l_8_m.smart.jpg

renault-scenic-jfa-ph1-004.jpg.ximg.l_8_m.smart.jpg

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Yurtdışından araba getirmeyi biliyorsanız Renault Scenic alın. 2019 modeli çok güzel.

Buradan inceleyebilirsiniz:

Ekli dosyayı görüntüle 78204
Ekli dosyayı görüntüle 78205
Ekli dosyayı görüntüle 78206
Satın aldık hocam teşekkürler yinede :)