4 yıldır demir kafeste yaşıyor

Bu konuyu okuyanlar

Seda Alkan

Öğrenci
Yönetici
Emektar
Şanlıurfa'da yaşayan 5 çocuklu Güneş ailesinin 11 yaşında ki oğulları İbrahim Güneş, doğuştan işitme ve zihinsel engelli olarak dünyaya geldi.

Ailesi çevreye zarar vermesin diye 4 yıldır çocuklarını demir kafese hapsetmiş durumda.

Eyyübiye belediye Başkanı ve yardımcısı tarafından olay öğrenildi ve duruma el konuldu. Ailenin çok zor şartlar içinde yaşadığı öğrenildi ve anne Zeliha Güneş şunları söyledi;

Benim eşim ve 3 çocuğum engelli. Maddi durumum iyi değil. Çocuğum işitme ve zihinsel engellidir. Ben iş yaptığım zaman buraya koyuyorum. İşimi bitirdikten sonra dışarı çıkarıyorum. Sürekli buraya koymuyorum. Elektrikle oynuyor. Elektriğin çarpmasından korkuyorum. Ekmek yapıyorum. O zaman buraya koyuyorum. Buraya koymadığım zaman elbiselerini çıkartıyor, evi dağıtıyor. Rahat durmuyor. Ben diğer çocuklarla ilgilendiğimde veya evin işini yaptığımda mecburen onu kafese tutmak zorunda kalıyorum. Bir anne çocuğunu kafese kapatması kadar büyük bir acı yoktur. Sağ olsun başkanımızın eşi evimize ziyarete geldi. Bize yardım edeceklerinin sözünü verdi. Allah onlardan razı olsun."

KAFES SÖKÜLDÜ

Günlerdir uyuyamadığını belirten belediye başkanının eşi,Ayşe Ekinci her türlü desteklerini sunacaklarını belirtti.Küçük İbrahim için bir sürü oyuncak getirerek onu Mutlu etmeye çalıştı ve şunları söyledi ; "Sosyal sorumluk bilinciyle bizler, bu ailenin bütün temel ihtiyaçlarını ve gereçlerini yerine getirmek için çalışmalar başlattık. İbrahim'i ve kardeşlerini okula yazdırdık. Onlara her türlü desteği vermek için buradayız. İbrahim'in annesi çaresiz kalarak evladını bu şekilde muhafaza etmeye çalışıyor. Bizler ilk olarak İbrahim tedavi sürecini başlattık. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın" diye konuştu.

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    263.9 KB · Görüntüleme: 458

SDN Son Haberler

Son mesajlar