4 kadın 1 adamı sokakta tekme tokat dövdü

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
adam sapık kadınlar taciz etmiş ve ser kayalara denk gelmiş olabilir durduk yere hiç bir kadın tanımadığı adamı dövmez...

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Şiddete ne kadar meyilli cahil bir toplumuz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bu değilde geçen haberlerde vardı bulamadım kadın sevgilisini dövüyor ama nasıl tekme tokat kafasına falan vuruyor yerde.Öldü mü diye bakarken haberin sonunda kol kola gittiler dedi? Ülkece normal değiliz ne öbür türlüsü ne böylesi normal değil...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Acaba tam tersi durumda olayın içeriği belli olmasaydı gülünebilirmiydi biri gülseydi ne linç yerdi konuya dönelim olay tacizse az bile yapmışlar taciz daha kötüsü tecavüz ve hayvanlara zarar veren insanların kanun karşısında yargılanmasına karşıyım bu insanlar iğrenç insanlar nefes almaları gereksiz biraz ağır olmuş olabilir kusuruma bakmayın..

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Kadın gücü diye buna diyorlar olsa gerek:)...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ülkemizde daha çok erkeklerden yana şikayetçidirler hanımlar ama bence düzeni ve adaleti daha çok kadından yana bozan bir anlayış var. Özellikle de geçmişten bu yana gerek avrupaya gerek diğer yabancılara yaranmak, şirin gözükmek için inanılmaz hatalı kararlar alınır oldu. Erkekler olarak gasp edilmiş haklarımızı istememiz lazım aslında, erkekliği yine olması gereken değere, sıraya çıkartmak lazım tabii olarak ilk önce kendimizden başlayarak... Çünkü hanımlara aşırı hakları getiren yine bu ülkede biz erkeklerdir... Tartışmak için yazmadım ama baştan soracaklar için yazayım ben dini bir kafada değerlendirme yaptım, başka şekilde düşenemem zaten. Yani kısaca laik sisteme güvenim yok.

(Laik sisteme güvenim yok deyince hemen put taşlar gibi bazıları beni taşlamasın, saygı duymasını bilsin)

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Taciz varsa haketmiştir tabi. Ama yinede şiddet çözüm değil. Kanunların işlemesi ve caydırıcı olması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bir polis ve kanun adamı olarak böyle düşünüyorum.
Maalesef çözüm olmuyor genelleme yapmıyorum ama çoğunlukla polisler bu olaylarla ilgilenmiyor

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hep kadınlar mı dövülecek iyi olmuş bide bi dövülelim

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ülkemizde daha çok erkeklerden yana şikayetçidirler hanımlar ama bence düzeni ve adaleti daha çok kadından yana bozan bir anlayış var. Özellikle de geçmişten bu yana gerek avrupaya gerek diğer yabancılara yaranmak, şirin gözükmek için inanılmaz hatalı kararlar alınır oldu. Erkekler olarak gasp edilmiş haklarımızı istememiz lazım aslında, erkekliği yine olması gereken değere, sıraya çıkartmak lazım tabii olarak ilk önce kendimizden başlayarak... Çünkü hanımlara aşırı hakları getiren yine bu ülkede biz erkeklerdir... Tartışmak için yazmadım ama baştan soracaklar için yazayım ben dini bir kafada değerlendirme yaptım, başka şekilde düşenemem zaten. Yani kısaca laik sisteme güvenim yok.

(Laik sisteme güvenim yok deyince hemen put taşlar gibi bazıları beni taşlamasın, saygı duymasını bilsin)
Ülkemizde kadınlara verilen aşırı haklar nelerdir?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
düşük maaş verme,terdilerde göz ardı edilme mi? aşırı haklar?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kadın beyanı esastır.
Kadınların neredeyse tek kanıt mercii kabul edilmesi
Boşanmalarda mal paylaşımında adaletsizlik (kadının kazanamadığı hakkı olmayan malları alması bu konu biraz karışık)
Kadın kocasını aldatsa erkek bunu ihbar etse polisin müdahale edememesi,
Özel hayatı gizliliği ayağına aldatmaların kanıtlanmasının zorlaştırılması

Nafaka zulmü

Boşanan kadınların nafaka almaya devam etmek için sevgili hayatı yaşayıp evlenmemelerine göz yumulması

Türkiye'ye işinize geldiği gibi toz pembe bakmayın.
Allah utandırmasın bu feminist yasalar altında asla evlenmeyeceğim

Türkiye'de erkek olmak cehennemin provasıdır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bakınız önceki konumda da böyle bir soru sormuştunuz halbuki gereksiz idi sorunuz... Ben mesajımda yazdıydım, dini açıdan değerlendirme yaptım diye... Malumun ilanını istiyorsunuz, resmen.

Şöyle cevap yazayım; Dinen hanımlara büyük önem verilir ama çok aşırı gidip de onu adeta tek ve hatta vazgeçilmez kanunlarla kurallarla da abartma doğru bulunmaz. Sonuçta kadın olsun, erkek olsun öncelik takvadadır. Dinen yasak ve haram olan ne varsa hanımlara tanınmış işte, durumlarda her ne varsa hepsi için bana göre düzeltilmesi gereklidir. Ama bu dediğim hassas bir konudur, inancımızda zorlama da yoktur sadece ben en adaletli dönemlerde olduğu gibi (en azından Osmanlıdakinin yüzde 10 u kadar bir kadın-erkek adaleti olsa şu zamana göre yeterli gelir bile...)

Dediğim gibi hassas bi konu ve dini uzmanların bu konu hakkında "kadın-erkek adaleti" nasıl sağlanır diye yazılmış çokça araştırdığımızda seçenek çıkacaktır.

Mesaj otomatik birleştirildi:

düşük maaş verme,terdilerde göz ardı edilme mi? aşırı haklar?
Düşük maaş mı verme :D İLahi konfik üstad, erkeklerden daha yüksek maaş aldıkları gibi çoğunluk için kariyer aşamalarında görünmez ama bilinen bir kayırmaca da vardır. En güzel mertebelerde çalışırlar, en güzel hakları alırlar- tamam alsınlar, hanımlar bizim için değerlidir ama her şeyin ölçüsü de vardır, hep kadın hep kadın da denmez- işte adalet diye aşırılıklardan dert yanayım dedim.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Söylediğin diğer her bir söz, cümle, kelime... Ne varsa, altına imzamı atarım. Kesinlikle haklısın.
Lakin, bu ülke'de her bir kadını feminist zannedip evlenme gibi tabii bir yoldan, sünnetten vazgeçmeni haklı bulmam. Bütün bozulma ve yozlaşmaya rağmen arayıp bulabilirsen hala hayatı cennet kılacak hatunlar vardır ve arayıp isteyince mutlaka bulacaksındır. Ha biraz da belki nasip işi diyelim ama, Allah'tan hayırlısını dileyince inşaallah kısmetini bulursun.
Ben de bu yazılanların altına imzamı kesinlikle atarım, çok doğru tespitler...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kadın ezik olmamalı gerekirse elini korkak alıştırmamalı... arıza tespiti yapabilmeli...

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan eşine nafaka ödemesine karar verdi.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan eşine nafaka ödemesine karar verdi.

Üçüncü kişiyle aşk yaşa mahkemede aferin sana aylık 500 tl nafaka versin ne rahat hayat bir kaç ay evli kal ayrıl sonra nafakaya bağlan birde kusurlu olduğun halde kanunların gözden geçirilmesi gerekli..