4 Günlük S3 ama birkaç sorun....garanti, şarj, ram sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ufuk182

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese selam....başlıkta da söylediğim gibi telefonum henüz 4 günlük...Versiyon olarak 4.1.2 mevcut....Ama birkaç sorunum var şimdiden....Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum...şimdiden herkese teşekkür ediyorum....

1) Telefonumun garanti bandı KVK'ya ait...ama KVK da samsung yokmuş...ama telefonun bütün jelatinlerini ben kendim yırttım buna kutu jelatini de dahil....KVKda İMEİ sorguladım gözükmüyor....Samsungtan İMEİ sorgulattım kayıtlı...Telefonun kutusunda çıkan garanti belgesideki ithalatçı firma ""SAMSUNG ELECTRONICSİSTANBUL PAZ. VE TİC. LTD. ŞTİ."" ne ait.....bu nasıl oluyor? Anlam veremedim bir türlü...Garantilik bir durum olursa nereye göndereceğim...?

2) İnternetin altını üstüne getirdim...Şarj sorunu yüzünden...telefonum şarj harcamak için yer arıyor....Herşey kapalı iken Stand by güzel...ama elime almamaya gelsin...az daha zorlansa şarjınındüşüşünü gözümle göreceğim....Örnek verecek olursam 6 saat civarı bekledi...""%100den %89 a düştü""....Elime aldım 40 fotoğraf gönderdim bluetooth ile ve 1 tane program indirdim internetten ""%89dan %72ye düştü""

Ayarlardaki pil seçeneğinde """EKRAN=%68 gösteriyor...ANDROID SİSTEM=%10...ANDROID OS=%5...HÜCRE ASKIDA=%3...ORTAM SUNUCUSU=%3...CİHAZ BOŞTA=%2..."""

RAM DURUMU = 525MB/832MB....belleği sil diyorum; 350lere düşüyor biraz kullandıktan sonra yine 500lere çıkıyor

3) Bluetooth ile bilgisayarımdan atıyorum 10 resim seçip gönder dediysem 1 tanesi geliyor gerisi yok...ama başka bir telefondan sorunsuz alıyorum....

4) Telefona 3 tane oyun yükledim...onlarda da ikide bir reklam çıkıp duruyor...Reklamları nasıl engelleyebilirim?

5) Sim kartımı kestirmek vasıtası ile telefonuma taktım...ama bu sefer si kartımdaki simler gözükmüyor...kesilirken zarar gelmiş olabilir mi?

BİRAZ UZUN OLDU ÖZÜR DİLİYORUM...KUSURA BAKMAYIN...

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1: Samsung telefonlarda garantiye samsung servisleri bakıyor.
2:Telefonun bataryası 1 hafta sonra kendine geliyor bikaçgün içinde şarjı normal düzeye gelir.
3:Bilgisayarın bluetooth ayarlarıyla alakalıdır ayarları kontrol et.
4:Reklamları engellemek için ücretli uygulama kullan yada oyun açtığında wifi yada 3g bağlantıyı kapat reklam çıkmaz.
5:Rehber ayarlarından Sim ve telefon hafızası kişilerini seç.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeşim şarj olayı düzelir ama senin ekran ışığını parlaklığı düşürmen gerekiyor %68 çok fazla bu 1 birde sim kart kesilmesi ile rehberin gözükmemesi alakası yok onun için bir kaç ayar yapman gerekiyor. ve o reklamları internete bağlı olduğun için geliyor engel koyamassın. bendede samsung var sanırım bu bir problem bluetooth bende sorunlu ama sıkıntı çıkmıyor. ramın tekrar 500 çıkması arka planda uygulama çalıştığını gösterir.

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
1: Samsung telefonlarda garantiye samsung servisleri bakıyor.
2:Telefonun bataryası 1 hafta sonra kendine geliyor bikaçgün içinde şarjı normal düzeye gelir.
3:Bilgisayarın bluetooth ayarlarıyla alakalıdır ayarları kontrol et.
4:Reklamları engellemek için ücretli uygulama kullan yada oyun açtığında wifi yada 3g bağlantıyı kapat reklam çıkmaz.
5:Rehber ayarlarından Sim ve telefon hafızası kişilerini seç.

arkadas her sorunun cevabini vermis. sarz konusunda da dedigi gibi bataryan bir kac kere bosalip fullensin kendisine gelecek. ayrica telefonu biraz kurcalamani tavsiye ederim kardesim. korkma az kurcala her ayar sayfasina gir ve ne ayari oldugunu ne ise yaradigini bi gozden gecir. bunlari yapsaydin mesela sim kart sorununu yazmana gerek kalmazdi. ayrica ekran parlakligini da istersen otomatik yap hatta otomatik yaptiktan sonrada ayarini kisabilirsin. ayarlamak icin ayar sayfasina bile gitmene gerek yok. bildirimlere baktigin yere girince oradan ayarlayabilirsin. telefonun hayirli olsun kulube katilmayi da unutma :)

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hımm iphone 4 başka s3 ile ilgili konulardan bahsediyorum