4. Genç Türkiye Zirvesi 6 – 8 Mayıs 2016

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
1458306593744.jpg


Genç Türkiye Zirvesi, “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” sloganı ile Türk ve Dünya gençliğinin geleceğine yön vermeye devam ediyor. Bu yıl 4. sü düzenlenecek Zirve, Yıldız Teknik Üniversitesi öncülüğünde 6 – 8 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde A Haber ve Sabah Gazetesi Ana Medya sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.Zirve'nin güçlü stratejik ortakları


Genç Türkiye Zirvesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi stratejik ortaklığı ile Türkiye'nin 100. yıl hedeflerine ulaşması için etkin bir platform oluşturmaya devam ediyor.

Zirve'nin Dikkat Çekici Oturumu: "4. Sanayi Devrimi Dünyayı Nasıl Değiştirecek?"

Tarih boyunca dört büyük endüstriyel devrim yaşanmıştır.

1. Su ve buhar gücünün daha verimli kullanılmasını sağlayan mekanik tezgahların bulunması.
2. Henry Ford'un üretim bandı tasarımı ve elektriğin seri üretimde kullanılmaya başlanması, üretim hattının geliştirilmesi.
3. 1970'lerde üretimde mekanik ve elektronik teknolojilerin yerini dijital teknolojiye bırakmasına sebep olan programlanabilir makinelerin kullanılmaya başlanmasıyla oldu.
4. Endüstri 4.0 bilginin iktidar olduğu endüstriyel devrimi temsil etmektedir.

İnternet ile tanıştıktan sonra karşımıza sıkça çıkan dijitalleşme kavramı hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. İlk defa Almanya'nın dünyaya sunduğu 4. Sanayi Devrimi, akıllı ve birbirine bağlı sistemleri öneriyor. Gerçek zamanlı işbirliğini dijital platformlar özelinde yeniden tanımlayan 4. Sanayi Devrimi ile nesnelerin internetinin iş ve özel hayatımızdaki etkisi artacak.

Zirve'de 4. Sanayi Devrimini kimler konuşacak?
Sanayinin kalbinde, Avrupa ile Asya'yı birleştiren son derece önemli ve kilit bir noktada konumlanan Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN'ün oturum başkanlığında, 4. Sanayi Devrimi'ne yönelik çalışmalarıyla öne çıkan Türkiye Bilişim Vakfı'nın Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk ECZACIBAŞI, Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen işletmelerine, hizmet veren global bir yönetim danışmanlığı kuruluşu McKinsey&Company İstanbul Ortağı Bengi KORKMAZ, Kendi mühendisliği ve oluşturduğu "know-how" ile dünya pazarına hitap eden Temsa Global'in CEO'SU Dinçer ÇELİK ve Endüstri 4.0 vizyonunu şimdiden benimseyen firmalar arasında bulunan Siemens'in Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrikalar Direktörü Ali Rıza ERSOY. - sabah.com.tr

Detaylı bilgi ve ön kayıt için: www.gencturkiyezirvesi.org
 

Son mesajlar

Üst