4 GB Ekran kartı Yeterli Mi?

Bu konuyu okuyanlar

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Arkadaşlar, Monster Bilgisayar alacağım ama, 4 gb ekran kartı yeterli mi? Mesela ekran kartı yetmez ise, ram yükseltmek işe yarar mı? 4000-4800 civarında önerebileceğiniz günümüz oyunları kaldıran oyun bilgisayarı önerebilirsiniz. Monster şart değildir.
Oynayacağım oyunlar euro truck simulatör 2, pubg pc ve mobile sürümü, cs.go, gta 5

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ekran belleği olarak 4 gb yeterli. Monster kullanıyorum ben de. 1050 3 gb var. Söylediğiniz oyunların hepsini bilgisayarımda oynadım, bir sorun yaşamadım. Gayet akıcı, güzel performanslar aldım. 4000-5000 fiyat bandında gaming laptop pek kalmadı maalesef. Sizin almayı düşündüğünüz Monster o fiyatlarda ise 2.el olmalı.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Ekran belleği olarak 4 gb yeterli. Monster kullanıyorum ben de. 1050 3 gb var. Söylediğiniz oyunların hepsini bilgisayarımda oynadım, bir sorun yaşamadım. Gayet akıcı, güzel performanslar aldım. 4000-5000 fiyat bandında gaming laptop pek kalmadı maalesef. Sizin almayı düşündüğünüz Monster o fiyatlarda ise 2.el olmalı.
4gbyeterli ama şimdilik her oyunu ultrada oynatcak bir sistem olmaz ileriye dönük olamayabilir

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Ekran kartının modeli nedir peki gtx 1650 vs.
Daha almadım lakin nvidia gtx 1050 model kartlı bilgisayarlar çoğu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. el bakıyorum babacım. Yüksek kalitede oynadığında kasma-donma-ısınma yapıyor mu hiç? Ve pubg pc sürümünü kaç fps de oynadın?

4gbyeterli ama şimdilik her oyunu ultrada oynatcak bir sistem olmaz ileriye dönük olamayabilir
Peki ram yükseltmek işe yarar mı? 8 den 16 ya çıkarmak falan.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267

2. el bakıyorum babacım. Yüksek kalitede oynadığında kasma-donma-ısınma yapıyor mu hiç? Ve pubg pc sürümünü kaç fps de oynadın?

Ram yükseltmek tabiiki FPS de artışa neden olur ama sakın 1 tane 16 kim değil 2 tane 8 lik alin dualchannelden faydalanın. GTX 1050 performansi Düşük bir ekran kartıdır başka ekran kartlı yok mu

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Ram yükseltmek tabiiki FPS de artışa neden olur ama sakın 1 tane 16 kim değil 2 tane 8 lik alin dualchannelden faydalanın. GTX 1050 performansi Düşük bir ekran kartıdır başka ekran kartlı yok mu
Dizüstü olarak 4 den yüksek var ama fiyatı yüksek. Dediğim fiyata da paylaşımsız 4 gb var. Yoksa 12 gb olanlar var, 8 gb paylaşımlı 4 gb paylaşımsız olarak.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267

2. El almak zarar neresinde ne var bilinmez hemde performansı da eski olduğundan sıfırdan da az olur bekle butceni arttır öyle al

Dizüstü olarak 4 den yüksek var ama fiyatı yüksek. Dediğim fiyata da paylaşımsız 4 gb var. Yoksa 12 gb olanlar var, 8 gb paylaşımlı 4 gb paylaşımsız olarak.
GTX 1660 vs. Bulunan bir laptop yok mu yoksa o 1050 lileri pahalıya satıyorlar

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
2. El almak zarar neresinde ne var bilinmez hemde performansı da eski olduğundan sıfırdan da az olur bekle butceni arttır öyle al

GTX 1660 vs. Bulunan bir laptop yok mu yoksa o 1050 lileri pahalıya satıyorlar
2. el alırken garantili olmasına dikkat ederek alacağım. Ve almaya gittğimde test edeceğim zaten.
Gtx 1660 olan bir laptop biliyorsan söyleyebilirsin. Ben bilmiyorum.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
2. el alırken garantili olmasına dikkat ederek alacağım. Ve almaya gittğimde test edeceğim zaten.
site, marka, işlemci türü senin için önemli mi?

yani illa intel olsun vs.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Sen bildiğini atabilirsin ben incelerim. Oyun kaldırsın yeter.
Sadece 16gb ramlere baktım bu arada.
1. Laptop:
gta 5 i 1080p de 45-60 fpslerde oynatabilir gibi gözüken bir sistem.
2. Laptop:
gta 5 i high ayarlarda 50 fpslerde oynatabilir gibi
3. Laptop:
gta 5 i high, very high karışık ayarlarda 40-50 fpslerde oynatır.
4. Laptop:
(Bu laptopla beraber bilgisayar soğutucu, oyuncu mouse, oyuncu mouse pad, oyuncu kulaklık, laptop çantası kesinlikle al)
İnternetten baktım full very high da gta 5 de 50-60 fps veren bir sistem düşünebilirsin)
5. Laptop:
internette testi yok ama iyi gibi gözüken bir sistem
6. Laptop:
gta 5 i very high da 30-50 fps gibi gözüküyor

Tercih sana kalmış garantileri varsa ona göre karar ver

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Sadece 16gb ramlere baktım bu arada.
1. Laptop:
gta 5 i 1080p de 45-60 fpslerde oynatabilir gibi gözüken bir sistem.
2. Laptop:
gta 5 i high ayarlarda 50 fpslerde oynatabilir gibi
3. Laptop:
gta 5 i high, very high karışık ayarlarda 40-50 fpslerde oynatır.
4. Laptop:
(Bu laptopla beraber bilgisayar soğutucu, oyuncu mouse, oyuncu mouse pad, oyuncu kulaklık, laptop çantası kesinlikle al)
İnternetten baktım full very high da gta 5 de 50-60 fps veren bir sistem düşünebilirsin)
5. Laptop:
internette testi yok ama iyi gibi gözüken bir sistem
6. Laptop:
gta 5 i very high da 30-50 fps gibi gözüküyor

Tercih sana kalmış garantileri varsa ona göre karar ver
Eyvallah babacım inceliyorum şuan.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Eyvallah babacım inceliyorum şuan.
rica ederim ama hayla ya para biriktir sıfır ve güzel birşey al yada kararını masaüstünden tut taraftarıyım :)

bak mesala şu sistem 4874 TL
Amd Ryzen 5 2600 İşlemci
B450MH 3200MHz Anakart
Geforce Gtx 1660 Twin x2 6GB Ekran Kartı
3000MHz 2x8GB Ram
Seagate 1TB 7200rpm Hdd
550watt 80+ bronze fsp marka psu
TP-Link 300mbps wifi adaptor
eğer elinde monitor varsa bu sistemi alabilirsin birde biryerden ikinci el bile olabilir ucuz mouse fare yoksa al sonra değiştirirsin onları
monitorün yoksa 3000 lerdede bir sistem öneriyim yine laptoplardan daha iyi performansı olur 3000 lerdeki masaüstülerin

Son düzenleme:

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
rica ederim ama hayla ya para biriktir sıfır ve güzel birşey al yada kararını masaüstünden tut taraftarıyım :)

bak mesala şu sistem 4874 TL
Amd Ryzen 5 2600 İşlemci
B450MH 3200MHz Anakart
Geforce Gtx 1660 Twin x2 6GB Ekran Kartı
3000MHz 2x8GB Ram
Seagate 1TB 7200rpm Hdd
550watt 80+ bronze fsp marka psu
TP-Link 300mbps wifi adaptor
eğer elinde monitor varsa bu sistemi alabilirsin birde biryerden ikinci el bile olabilir ucuz mouse fare yoksa al sonra değiştirirsin onları
monitorün yoksa 3000 lerdede bir sistem öneriyim yine laptoplardan daha iyi performansı olur 3000 lerdeki masaüstülerin
Vallahi masaüstü teklif etim bizimkilere ama pek yanaşmadılar, zaten bende taşınabilirlikten yanayım, Enişteye gidiyorum bazen almışken onlarda pubg atarım diyorum. Evde bazen yer değiştiriyorum, gittiğim yere götüreyim diyorum. Sağ ol kardeşim eline sağlık.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Vallahi masaüstü teklif etim bizimkilere ama pek yanaşmadılar, zaten bende taşınabilirlikten yanayım, Enişteye gidiyorum bazen almışken onlarda pubg atarım diyorum. Evde bazen yer değiştiriyorum, gittiğim yere götüreyim diyorum. Sağ ol kardeşim eline sağlık.
tamam iyi günler :)

sen attığım laptoplardan hangisini beğendin?