4 GB 1066 Mhz Notebook Ram Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Hepsi aynı sadece satıcı farklı. Ama gittigidiyor'dan bir şey almanı tavsiye etmem. Bazıları ikinci el ürünü sıfır diye satıyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
HI-LEVEL'dan hiçbir şey alma. Çok kötü bir marka ve bellekleri kendileri üretmemekle beraber sağdan soldan geri dönüştürülmüş bellekleri kullanıyorlar. Kingston veya Corsair'in ürünlerini tercih edebilirsin.

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
HI-LEVEL'dan hiçbir şey alma. Çok kötü bir marka ve bellekleri kendileri üretmemekle beraber sağdan soldan geri dönüştürülmüş bellekleri kullanıyorlar. Kingston veya Corsair'in ürünlerini tercih edebilirsin.
Haklı sonuçta HI/LEVEL a A-101'de 5-10 liraya USB satan bir marka

osman987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama 1066 mhz ram yok ki sadece hi level bulabildim napıcam bilmiyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Laptop ram alıyor arkadaş nasıl anakart marka model versin?
Laptop anakartlarının marka modelleri de var burdan daha kolay anakart destek bilgilerine erişilebiliyor. Laptop marka modelde olur farketmez. Arkadaş konuya hakim olduğu için anakart marka modelde verebilir.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Laptop anakartlarının marka modelleri de var burdan daha kolay anakart destek bilgilerine erişilebiliyor. Laptop marka modelde olur farketmez. Arkadaş konuya hakim olduğu için anakart marka modelde verebilir.
Adam zar zor ram bulmuş ne yapacağımı bilmiyorum diyor sen diyorsun ki arkadaş konuya hakim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Adam zar zor ram bulmuş ne yapacağımı bilmiyorum diyor sen diyorsun ki arkadaş konuya hakim.
Arkadaş ram için ne yapacağımı bilmiyorum yazmış, bu donanım bilgisinin zayıf olacağı anlamına gelmez. Benim amacın yardım ettiğim kişiye kaynağı sağlam ve kesin bilgi vermek. Laptop marka modellerin anakartları revizyonlu olabilir ve bu sebeple durum hiç belli olmaz. Kesinliği olmayan bir bilgi veririm arkadaşı yanlış yönlendirmiş olurum. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımı ile anakart modeli kolayca öğrenilebiliyor bunu yapamayacak adam tanımıyorum.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaş ram için ne yapacağımı bilmiyorum yazmış, bu donanım bilgisinin zayıf olacağı anlamına gelmez. Benim amacın yardım ettiğim kişiye kaynağı sağlam ve kesin bilgi vermek. Laptop marka modellerin anakartları revizyonlu olabilir ve bu sebeple durum hiç belli olmaz. Kesinliği olmayan bir bilgi veririm arkadaşı yanlış yönlendirmiş olurum. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımı ile anakart modeli kolayca öğrenilebiliyor bunu yapamayacak adam tanımıyorum.
Abicim bak adam daha hangi marka iyi hangisi kötü onu ayiramiyor yani konuya biraz buradan bakın herkes senin veya benim gibi değil olması da gerekmiyor, yanlış mıyım?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Abicim bak adam daha hangi marka iyi hangisi kötü onu ayiramiyor yani konuya biraz buradan bakın herkes senin veya benim gibi değil olması da gerekmiyor, yanlış mıyım?
Böyle öğrenecekler abicim, yanlış mıyım ? Öğrenmek ve öğretmek zor bir şey değil. Hele benim gibi biri için hiç sıkıntı değil. Bilgisayarı açacak ve ufak bir yazılım indirip budan saniyeler içinde anakart modelini öğrenecek.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ama 1066 mhz ram yok ki sadece hi level bulabildim napıcam bilmiyorum.
Kardeş ben core2duo'dan beri hi level kullanıyorum bir şey olmadı sadece gittigidiyor'dan alma hepsiburada veya vatan gibi sitelere bak. Yani ram al gitsin boşver.
Şunu da bir selim dede esprisiyle bitireyim: Fazla düşünme, kafayı yersin. :)

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Anakartının desteklediği tip ve markadaki ram leri tercih ederseniz uyum sorunu olmaz. İlgili markanın sitesinde Support ve sürücüler bölümüne gidip uyumlu markadaki ramleri araştırın...