Soru 4 bin TL civarına monitör önerisi

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,086
Genel olarak kullanımım film, video izlemek oyun oynamak vs. bu amaçla monitör arıyorum. Ekran kartım AMD yani FreeSync olsa fena olmaz. Biraz araştırdım ve ViewSonic VX2418C buldum. Hem tasarımı çok güzel hem de mevcut ViewSonic monitörümü 10 yılı geçik süredir kullanıyorum markaya güvenim olduğu için güzel geldi. Uzun süreli kullanım için hangi monitörü önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/viewson...premium-curve-gaming-monitor-pm-HBC00002S1NW4

Şimdiden teşekkür ederim.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,214
Genel olarak kullanımım film, video izlemek oyun oynamak vs. bu amaçla monitör arıyorum. Ekran kartım AMD yani FreeSync olsa fena olmaz. Biraz araştırdım ve ViewSonic VX2418C buldum. Hem tasarımı çok güzel hem de mevcut ViewSonic monitörümü 10 yılı geçik süredir kullanıyorum markaya güvenim olduğu için güzel geldi. Uzun süreli kullanım için hangi monitörü önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/viewson...premium-curve-gaming-monitor-pm-HBC00002S1NW4

Şimdiden teşekkür ederim.
Önerebilirim hocam.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,086
Teşekkür ederim hocam lakin Rampage asla almayı düşünmüyorum. Ofise aldık hepsi 1 yılda patates oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bulduğunuz monitör ve Lenovo G24-20 fiyatının en iyileri.
Teşekkür ederim ama birkaç kişi VA panel sıkıntılı dedi. Az bütçe arttırıp aşağıdakini tercih etsem nasıl olur aradaki farka değer mi?

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,214
Teşekkür ederim hocam lakin Rampage asla almayı düşünmüyorum. Ofise aldık hepsi 1 yılda patates oldu.

Teşekkür ederim ama birkaç kişi VA panel sıkıntılı dedi. Az bütçe arttırıp aşağıdakini tercih etsem nasıl olur aradaki farka değer mi?

VX2479 güzel aslında değer bence. Rampage kullanıyoruz ofiste bizim kullandıklarımızda sunalım bir problem yok hocam. Ama evet bazı yorumlara da baktım. Sorun yaşayanlarda olmuş. VX2479’un guzel olduğunu düşünüyorum. Farka değecektir.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,070

Hangi monitör için dediniz anlayamadım hocam ama G24-20'nin paneli IPS.

Aralarında 15 Hz'lik yenileme hızı farkı var, önemli olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında G24-20'nin tepki süresi 0.5ms daha az ve renk derinliği 8 bit. 6 bit + FRC ve 8 bit arasında gözle görülebilecek kadar fark var. Bu durumda VX2479'a çıkmanıza gerek yok.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,086
VX2479 güzel aslında değer bence. Rampage kullanıyoruz ofiste bizim kullandıklarımızda sunalım bir problem yok hocam. Ama evet bazı yorumlara da baktım. Sorun yaşayanlarda olmuş. VX2479’un guzel olduğunu düşünüyorum. Farka değecektir.
Rampage çok büyük kumar ya. Dediğiniz gibi alıp sıkıntısız kullanlar da var ama sıkıntı yaşayanlar da fazla. Eğer farka değer diyorsanız VX2479 çekeceğim çok teşekkür ederim.

Hangi monitör için dediniz anlayamadım hocam ama G24-20'nin paneli IPS.

Aralarında 15 Hz'lik yenileme hızı farkı var, önemli olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında G24-20'nin tepki süresi 0.5ms daha az ve renk derinliği 8 bit. 6 bit + FRC ve 8 bit arasında gözle görülebilecek kadar fark var. Bu durumda VX2479'a çıkmanıza gerek yok.
VX2418C için demiştim alıntı atmayı unutmuşum. Dediğiniz gibi 15Hz hissedilmeyecek bile. Sadece VA Panel için olumsuz yorumlar vardı, alınca da en az 6 7 yıl kullanacağım için tereddütte kalıp onu atmıştım. G24-20'de oldukça iyi fiyatta özelliklerine göre onu da aldım listeye araştırıyorum şu anda.