4 Bin Lira Tablet e Verilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Matrouk Bin Davoud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Öncelikle herkese merhaba, iyi forumlar dilerim. Bugün sizlerden tavsiye almak istiyorum.
Dolar kurunun artmasıyla birlikte ülkemizde herşey dahil olmak üzere özellikle elektrik ve elektronik ürünlerindeki fiyat artışları elbette hepimizi etkiledi.
Bir tablet satın almak istiyorum, ve iPhone kullanıcısı olduğum için; belgelerimi, fotoğraflarımı daha kolay ve güvenli aktarmak için iPad satın almaya karar verdim. Evet gönül isterdi ki o çentiksiz tabletlerden birini alayım fakat bir tablete o kadar para vermek gerçekten istemiyorum. Bilmem gidersiniz o paraya güzel bir ekran kartı alıp yıllar boyunca tüm oyunları yüksek kalitede oynayabilirsiniz mesela, bu yüksek fiyatlı iPad’lar dan bahsediyorum.
Modellere bakarken: iPad 8. Nesil (2020) 128 GB WI-FI ürününü 4.000 Türk Lirası fiyatında buldum. Evet bu ucuz değil fakat daha da ucuzu sanırsam yok. Şimdi size sormak istediğim değerli arkadaşlar;
- sizce bu modele 4.000₺ verilir mi? Eski kasası (çerçeveli) ve 12. Nesil işlemcisi..
- Ve sadece wi-fi olan Sürümü alırsam ileride pişman olur muyum? Çünkü aralarındaki fark ciddi bir fark 100-200 lira değil.
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür eder, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel ve mutlu günler dilerim.

3538ED37-50B4-4694-BF86-48F2E6586647.jpeg

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Kesinlikle pişman olmazsınız. Tasarım eski nesil olsa da zamanla alışacaksınızdır. Ayrıca 12. nesil işlemci hâlâ yeni gibi sayılır, istediğinizi yapabilirsiniz. Cellular modelinizi almanıza pek de gerek yok. Dışarıda olduğunuzda kendi internetinizi paylaşıp bağlanabilirsiniz.

Matrouk Bin Davoud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Kesinlikle pişman olmazsınız. Tasarım eski nesil olsa da zamanla alışacaksınızdır. Ayrıca 12. nesil işlemci hâlâ yeni gibi sayılır, istediğinizi yapabilirsiniz. Cellular modelinizi almanıza pek de gerek yok. Dışarıda olduğunuzda kendi internetinizi paylaşıp bağlanabilirsiniz.
Değerli yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam zannımca tablete 4000 tl verilmez 2000 tl civarına da işinizi görecek cihazlar vardır mutlaka
Evet bende işin biraz da değer mi değmez mi kısmındayım, çünkü zamanında telefonumu bile 2500₺ ye almıştım, şimdi bir tablete o kadar vermek zor geliyor ama ihtiyaçta var. Bakacağız düşünmek gerek.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O tablet Amerika gibi bir yerde resmen beleş ama maalesef Türkiye ve Hindistan gibi yerlerde pahalılar. Tableti kullanma aracınız ne olacak? Ona göre tavsiyemi vermek istiyorum.

Eski nesil kasa meselesi tamamen sana bağlı. Almadan önce denemeni öneririm. Tasarımı hoşuna giderse bu modele daha sıcak bir şekilde bakabilirsin.

A12 işlemcisi hala güçlü. Eğer oyun oynayacaksan veya video editleme yapacaksan seni üzmez. Belli uygulamadaki performansını merak ediyorsan bana sorabilirsin.

Ne için kullanacağını bilmiyorum ama bence düz wifi olan modelle sorunun olmayacak. Telefondan internetini aktarabilirsin.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ben 32 gb aldım bütçem yetmediği için :( Alalı 2 ay oldu ve performansından hiç ödün vermedi canavar gibi tavsiye ederim fakat pozitif teknolojide 128 gb lık varyantı 3599 tl oradan almanızı tavsiye ederim.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Şöyle wenirien çok haklı mutlaka 128 gb almalısınız şuan ben iPad 5.Nesil kullanıyorum 8. nesil yada Air 3 alabilirsiniz 4000 tl verilir ipade iphone ye verilirmi bilmem ama ipad 5 yıl gider önemli işleriniz yada oyun oynama gibi amacınız varsa air 3 alın

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Ama air 3 çıkalı 1 yıl oluyo paranız varsa Air 4 alın 5 yıl rahat kullanırsınız ben 5.nesil de sıkıntı yaşamadım en az 3 sürüm eskirse ipad biter o zaman apple zaten yılda 1 çıkarıyor resmen sürüm air 4 ün önündede 4 5 sürüm olur yani 8 sürüm boyunca kullanırsınız oda 6000 tl air 4

O tablet Amerika gibi bir yerde resmen beleş ama maalesef Türkiye ve Hindistan gibi yerlerde pahalılar. Tableti kullanma aracınız ne olacak? Ona göre tavsiyemi vermek istiyorum.

Eski nesil kasa meselesi tamamen sana bağlı. Almadan önce denemeni öneririm. Tasarımı hoşuna giderse bu modele daha sıcak bir şekilde bakabilirsin.

A12 işlemcisi hala güçlü. Eğer oyun oynayacaksan veya video editleme yapacaksan seni üzmez. Belli uygulamadaki performansını merak ediyorsan bana sorabilirsin.

Ne için kullanacağını bilmiyorum ama bence düz wifi olan modelle sorunun olmayacak. Telefondan internetini aktarabilirsin.
Bendekinde a9 var ve hala inshot yada premier rush gibi uygulamalarda sıkıntı yaşamıyorm ekliyim dedim daha alt segmentinin kalitesini

Evet bende işin biraz da değer mi değmez mi kısmındayım, çünkü zamanında telefonumu bile 2500₺ ye almıştım, şimdi bir tablete o kadar vermek zor geliyor ama ihtiyaçta var. Bakacağız düşünmek gerek.
Ama telefonunuzu 2 yıl yada 1 yıl önce aldıysanız dolar düşüktü ve air 3. 4. 8. nesil 7. nesil yada pro 3. 4. nesil telefondan farklı bilgisayar gibiler resmen smart keyboard ve apple pencil ile beni tanıyanlar bilir ben hep dolara bağlıyorum çünkü alım gücünü etkiliyor :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,013
Hocam zannımca tablete 4000 tl verilmez 2000 tl civarına da işinizi görecek cihazlar vardır mutlaka
2000TL'ye A12 işlemciyle aynı performansı verecek , hatta yanından geçecek bir tablet yok. Ek olarak iPad 8. Nesil alırsa en az 5 yıl arkasına bakmayacak.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle herkese merhaba, iyi forumlar dilerim. Bugün sizlerden tavsiye almak istiyorum.
Dolar kurunun artmasıyla birlikte ülkemizde herşey dahil olmak üzere özellikle elektrik ve elektronik ürünlerindeki fiyat artışları elbette hepimizi etkiledi.
Bir tablet satın almak istiyorum, ve iPhone kullanıcısı olduğum için; belgelerimi, fotoğraflarımı daha kolay ve güvenli aktarmak için iPad satın almaya karar verdim. Evet gönül isterdi ki o çentiksiz tabletlerden birini alayım fakat bir tablete o kadar para vermek gerçekten istemiyorum. Bilmem gidersiniz o paraya güzel bir ekran kartı alıp yıllar boyunca tüm oyunları yüksek kalitede oynayabilirsiniz mesela, bu yüksek fiyatlı iPad’lar dan bahsediyorum.
Modellere bakarken: iPad 8. Nesil (2020) 128 GB WI-FI ürününü 4.000 Türk Lirası fiyatında buldum. Evet bu ucuz değil fakat daha da ucuzu sanırsam yok. Şimdi size sormak istediğim değerli arkadaşlar;
- sizce bu modele 4.000₺ verilir mi? Eski kasası (çerçeveli) ve 12. Nesil işlemcisi..
- Ve sadece wi-fi olan Sürümü alırsam ileride pişman olur muyum? Çünkü aralarındaki fark ciddi bir fark 100-200 lira değil.
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür eder, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel ve mutlu günler dilerim.

Ekli dosyayı görüntüle 127797
Çok az daha bütçenizi artırarak iPad Air öneririm

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
2000TL'ye A12 işlemciyle aynı performansı verecek , hatta yanından geçecek bir tablet yok. Ek olarak iPad 8. Nesil alırsa en az 5 yıl arkasına bakmayacak.
Hocam dediğiniz doğruda arada yani 2000 tl var o farkı da bi zahmet versin benim demek istediğim keyif için 4000 tl fazla gibi.İş içinse alınır ona sözüm yok.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Hocam dediğiniz doğruda arada yani 2000 tl var o farkı da bi zahmet versin benim demek istediğim keyif için 4000 tl fazla gibi.İş içinse alınır ona sözüm yok.
Hayır aiped 8.nesil eğlence tableti günlük kullanım eyerki iş hayatı için alınacaksa iPad air gibi modelere bakılmalı

Matrouk Bin Davoud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar gerçekten ilginiz için çok teşekkür ederim buraya bir sürü yorum gelmiş tek tek yazamayacağım ama şöyle belli etmek gerekirse:
Tam tamına 5 seneden beri 6s 64 kullanıyorum ve hiç resetlemedim, telefonda iOS 14 ile birlikte hafif tökezlemeler olsa da bu kadar yoğun kullanıma karşı halen daha süper bir performans veriyor A9 işlemcisi ile. Ve tüm işlerimi telefonda hallediyorum günde 10-12 saat: pdf belgeleri, word belgesi, ve zoom ile ilgileniyorum. Tablete yönelme amacım tüm bu işleri hem daha büyük bir ekranda, hem biraz da bilgisayar havasında hemde tek bir şarj ile yapmak istiyorum. Çünkü telefonu en az 2-3 kere şarj ediyorum bataryasını değişeli 1 sene olmasına rağmen. Artık yormak istemiyorum telefonu ve sadece aramalar ve ufak işler dışında tüm işlerimi tablette yapmak istiyorum. Bu da en az %98 lik bir rahatlama demek telefonda. Ayrıca youtube de videolar da izliyorum fakat inceleme videolarına baktığımda videolar 16:9 olduğundan iPad ın ekranını tamamen kaplamıyor ve kenarlarda siyah barlar oluşuyor. Bu bana biraz sıkıcı gibi geldi kullanan arkadaşlar sizin yorumlarınız nelerdir?
Ve başka bir şey de: tablette uygulamayı geçtim, safariden bilgisayar mantığıyla whatsapp web i kullanabilir miyim?

Reaksiyon puanı
1,338

Matrouk Bin Davoud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Evet gerçekten ipad a göre çok uygun fakat bir teknoloji kanalının incelemesinde ana menüdeyken bile hafif kasmalar olduğunu söylemişti, böyle şeyler çok rahatsız ettiği için ve ipad in işletim sisteminden dolayı ayrıca iphone telefonumdan kolayca ve güvenlice veri alışverişi yapmak için sanırsam ipad i tercih edeceğim. İlginiz için çok teşekkür ederim hayırlı günlerde kullanın.

Reaksiyon puanı
307

Ekli dosyayı görüntüle 127797
Ben iPad 7 almıştım 2500₺ ya + Logitech crayon kalem 500₺ toplam 3000₺ verdim.

Uygulamalar çok pahalı, sadece oyun için istiyorsanız verilir sonuçta değer kaybetse bile az değer kaybediyor, ben 1 ay kullandım aynı fiyata sattım, bir de sattığım kişi kumaşçıymış 6 kıyafetlik kumaş verdi (660₺ kumaşı bedava verdi)

Ayrıca "pozitif teknoloji" sitesinde 3600₺ iPad 8 128 gb

Eğitim kampanyası oluyor, herhangi bir tanıdığın öğrenci belgesinin fotoğrafını atarsanız 3600₺' ya alırsınız