4 Aylık Discovery 2+ deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

YesilFraps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar aslında foruma katılma sebebimin başlıca nedeni böyle bir konu açıp bu telefonu almak isteyen veya bu markayla ilgili bir cihaz satın almak isteyen insanları önceden bilinçlendirmektir. Bu yazımla söylemek istediklerim asla markayı karalamak adına değil kesinlikle yaşadığım sorunları sizlere aktarmak ve en azından bu cihaz hakkında bilinçlenmenizi sağlamak içindir. Dilerseniz anlatmaya başlıyayım.

Cihazı Turkcell yetkili bayiinden Ocağın 25'inde satın aldım. Telefonu almaya gittiğim zaman pazar günü olduğu için tek bir Turkcell bayii bulabildim ve telefonu satın almak istediğimi söyledim. Cihazın siyah rengini istediğimi söyledim yetkili bayan depoya bakmak için gidip geri döndüğünde ise cihazın siyah modelinin üretilmediğini söyledi ve biraz aceleci bir kişiliğim olduğundan dolayı beyaz alabileceğimi söyledim ve tabii ki üretilmediğini söylemesine güvendim. Eve geldiğimde ise durum tamamen farklı oldu araştırmaya koyulduğumda cihazın siyah modelininde üretildiğini öğrendim fakat üstünde fazla durmadım nede olsa cihaz aynı cihaz bilgisiz bir elemana denk geldik heralde deyip anlayış gösterdim.

Cihazı alalı henüz 2 hafta olmuştu ki cihazda dokunmatik sorunu baş göstermeye başladı ne olduğunu anlamadığım bir şekilde cihazın sol tarafında dokunmatik günde 2-3 defa basmıyor tuş kilidini kapatıp açınca düzeliyordu tabii ki bazılarınız ne olacak kapatıp aç ne var bunda diyecektir fakat yeni alınmış bir cihazda böyle bir sorunla karşılaşmak gerçekten insanın fazlasıyla kazık yemişim hissine kapılmasına neden oluyor. Bu dokunmatik sorunu sürekli devam ettiğinden bir süre sonra sıkıcı bir hal almaya başladı ve takıntı haline geldi üstelik sadece dokunmatik basmamakla kalmıyor telefonun dokunmatiğinin kendi kendine bazı tuşlara basıp menülere girdiğide oluyordu.

En sonunda cihazın 1. ayında Garantiye yollama kararı aldım cihazı aldığım Turkcell bayiine getirerek dokunmatik sorunum olduğunu söyledim ve garantiye yolladım cihazı 1 hafta bekledikten sonra Dokunmatik Ekran değiştirildi. şeklinde bir açıklama ile geri aldım. Dedim gerçekten iyi oldu sorunum çözüldüğüne sevindim fakat 1 hafta kullandığımda yine aynı hatayı aldım. Nasıl olduğuna şaşırdım zira dokunmatik değişmesine rağmen bu hata nasıl devam ediyordu garantiden geldikten 2 hafta sonra tekrar garantiye yollamak zorunda kaldım. 2. kez garantiye yolladığımda ise 1 hafta beni bekletmelerine karşılık sadece '' Yazılım Güncellendi '' açıklaması ile bana telefonu geri yolladılar. Gerçekten aldığıma pişman olmaya iyice başladım çünkü telefonum sıkıntılı olmasına rağmen bir şey değişmiyor ürün düzelmiyordu. En sonunda iş başa düştü diyerek kolları sıvadım ve dokunmatik sıkıntısının olduğu anları video çekerek telefonun içine attım ve arıza kaydınıda kendim yazarak garantiye yolladım.

Ve beklediğim olmuştu cihazımın değişim haberi geldi ve değişim olan cihazım kargoyla evime kadar getirildi bu telpa vip servis sayesinde olmuştu ve cidden o gün telpaya karşı iyi şeyler düşünmüştüm. Telefonu alıp kullanmaya başladığımda ise sonuç yine hüsran dokunmatik sorunu yine oluyor ve bu sefer daha çok tuşlar kendi kendine basıyordu ve artık elden bir şey gelmiyordu çünkü garantiye yollamış değişim almış ve sorunu tekrar yaşıyordum ne yapabilirdim ki? Telefonu satmak en mantıklı fikirdi ve bu yüzden telefonu aldığım çok daha düşük bir fiyata sattım. Bunlar benim yaşadığım dokunmatik sorunu ve teknik servis sıkıntısıyla ilgili açıklamalardı.

Şimdi gelelim cihazın performansına o kadar övdükleri sekiz çekirdeğin hiçbir şekilde bir faydası yok bunu belirtmek isterim cihazın deli gibi ısınmasına yol açıyor sadece satış politikasından ibaret. Telefonun kamerası kötü denilmesine rağmen yakın çekimlerde iyi fotoğraflar çektiğini söyleyebilirim en azından benim için yeterliydi o konuda hakkını yemeyeceğim. Gelelim cihazın oyun performansına oyun performansıda yeterine iyidi fakat oyun oynarken çok aşırı ısınıyordu cihaz gerçekten bunu çok rahat hissedebiliyordunuz ama şöyle diyeyim bir süre sonra kullanış zevki falan kalmıyor insanda o derece sıkıntı bir menüsü ve arayüzü var. Daha sonra mesajlarda 2 sayfadan fazla mesaj yazarken kasmaya başlıyor klavyede ne yazdığını görmüyorsun arama kaydında tümünü sil kısmı bile yok bu kadar eksik bir telefon diyeyim gerisini siz düşünün. Yukardan çektiğiniz kısım bile inerken kasıyor diyebilirim. Ayrıca androild lollipop'u soran arkadaşlar general mobile'ın kendi sitesindeki destek bölümüne yazıp aynı cevabı alabilirler cevap ise şudur : '' Android 5.0 ile ilgili çalışmamız bulunmamaktadır. ''

Eğer sormak istediğiniz bir şeyler olursa mümkün olduğunca cevaplayacağım sonuç olarak benim size önerim discovery 2+'a hiç bulaşmayın dokunmatik sorunu sadece bende değil bir çok insanda oluyor araştırın çevrenizde aktif kullanan varsa sorun soruşturun öğreneceksinizdir. İyi forumlar bilgi almak isteyen herkes için açığım umarım yardımcı olabilmişimdir.