4.900₺ ye iPhone SE 2020 64GB

Bu konuyu okuyanlar

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar şu anda trendyolda sıfır iPhone SE 2020 4900TL çoğu satıcıda. Sizce alınır mı? Bu cihaz zamlanır mı yoksa yerinde mi sayar. S10e kullanıcısıyım sırf iOS a tekrar geçmek için (iphone 11 ile ana kamera ve işlemci aynı olduğu için) almayı düşünüyorum. 5bin bandında başka bi cihaz almak mı mantıklı mı yoksa iPhone SE almak mı?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bence 5K'ya daha performanslı ve gelişmiş cihaz alınabilir, illa iOS istiyorsanız kaçırmayın derim fiyat yine artar.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
iPhone 11 ile kamera performansı aynı değil 2020 yılında o çerçeveler ve ekran sizi rahatsız etmiyorsa ve batarya sizin için sıkıntı değilse alınır

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
iPhone 11 ile kamera performansı aynı değil 2020 yılında o çerçeveler ve ekran sizi rahatsız etmiyorsa ve batarya sizin için sıkıntı değilse alınır
Batarya cok sıkıntı değil ama 11 ile gece modu haric ana kameranın ayni olduğunu düşünüyordum

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar şu anda trendyolda sıfır iPhone SE 2020 4900TL çoğu satıcıda. Sizce alınır mı? Bu cihaz zamlanır mı yoksa yerinde mi sayar. S10e kullanıcısıyım sırf iOS a tekrar geçmek için (iphone 11 ile ana kamera ve işlemci aynı olduğu için) almayı düşünüyorum. 5bin bandında başka bi cihaz almak mı mantıklı mı yoksa iPhone SE almak mı?
S10e den geçilmez bence. Kamerası iPhone 11 ile aynı değil iPhone 8 ile aynı sensörü kullanıyor ama yeni ISP kullandığı için, iPhone XR dan bile daha güzel fotoğraf çekebiliyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İos kullanmak istiyorsan,ekranın 4,7 inç sorun değilse geçilir.Kamerası 11 le hemen hemen aynı.11 in kamerada ultra geniş açı dışında bir avantajı yok.Gece modunu AppStore’dan neurulcam uygulamasını indirip çözebilirsin.Neurulcam sayesinde Se 2020 gece en az 11 kadar iyi fotoğraf çekebiliyor.Androidle devam edeceğin dersen P30,S10 lite gibi cihazlardan birini tercih etmeni tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çerçeveler???11 de çerçeve yokmu?11 de hem çerçeve var,hem kalın,hem ağır.Bildiğin Tuğla.Se 2020 de çerçeveleri anlamıyorsun bile.Yorum yapmak için yorum yapmayın.

Batarya cok sıkıntı değil ama 11 ile gece modu haric ana kameranın ayni olduğunu düşünüyordum
Kamera ultra geniş açı ve 4K 60 fps hdr dışında aynı.Gece çekimlerinde otomatik modda ikiside aynı performansı veriyor.İphone 11 de gece modu var.Cihaz ışık azaldığında otomatik uzun pozlama yapıyor.Se 2020 dede AppStore dan Neurulcam uygulamasını indirip 11 de olduğu gibi otomatik uzun pozlama yaparak gece çok iyi fotoğraflar çekebilirsin.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İos kullanmak istiyorsan,ekranın 4,7 inç sorun değilse geçilir.Kamerası 11 le hemen hemen aynı.11 in kamerada ultra geniş açı dışında bir avantajı yok.Gece modunu AppStore’dan neurulcam uygulamasını indirip çözebilirsin.Neurulcam sayesinde Se 2020 gece en az 11 kadar iyi fotoğraf çekebiliyor.Androidle devam edeceğin dersen P30,S10 lite gibi cihazlardan birini tercih etmeni tavsiye ederim.

Çerçeveler???11 de çerçeve yokmu?11 de hem çerçeve var,hem kalın,hem ağır.Bildiğin Tuğla.Se 2020 de çerçeveleri anlamıyorsun bile.Yorum yapmak için yorum yapmayın.

Kamera ultra geniş açı ve 4K 60 fps hdr dışında aynı.Gece çekimlerinde otomatik modda ikiside aynı performansı veriyor.İphone 11 de gece modu var.Cihaz ışık azaldığında otomatik uzun pozlama yapıyor.Se 2020 dede AppStore dan Neurulcam uygulamasını indirip 11 de olduğu gibi otomatik uzun pozlama yaparak gece çok iyi fotoğraflar çekebilirsin.
SE 2020'de çerçeveler anlaşılmıyor mu bile? Şaka mı bu?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
4900TL’ye Snap 865 sahip ve satış sonrası desteği Apple gibi olan cihaz öneriniz nedir peki?
865 in A13 den daha iyi olduğunu iddia edenlere hayret ediyorum.Diyorlar ki Apple yazılımla önde.Antutu,Geekbench bir sürü işlemcinin kas gücünü gösteren test var.Hepsinde A13 rakiplerinin önünde puanlar almış halada yazılım yada Snapdragon daha iyi diyorlar.Anlamakta zorlanıyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaş haklı. iPhone 11 deki çerçeve nerde iPhone SE deki çerçeve nerde. Tamam aralarında fiyat farkı varda iPhone SE nin çerçeveleri 2020 ye göre çok kalın. iPhone 11 bile kabul edilebilir seviyede. iPhone SE nin kalın çerçeveleri göze çarpıyor, nasıl siz fark edemiyorsunuz? Onun dışında evet iPhone SE güzel cihaz.

865 in A13 den daha iyi olduğunu iddia edenlere hayret ediyorum.Diyorlar ki Apple yazılımla önde.Antutu,Geekbench bir sürü işlemcinin kas gücünü gösteren test var.Hepsinde A13 rakiplerinin önünde puanlar almış halada yazılım yada Snapdragon daha iyi diyorlar.Anlamakta zorlanıyorum.
Antutu dışındaki bütün testlerde A13 daha iyi. A14 ün performansını merak ediyorum.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
SE 2020'de çerçeveler anlaşılmıyor mu bile? Şaka mı bu?
Cihazı eline aldığında tek elle tutabiliyormusun?cebe rahat giriyormu? Cihazda çerçeveler çok belli olsa sen o cihazı rahat kullanamazsın.11 i eline aldığında çerçeveleri bariz hissediyorsun.Se 2020 de çerçeve var yok değil ama cihaz kibar olduğu için çerçeve olduğunu unutuyorsun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cihazı eline aldığında tek elle tutabiliyormusun?cebe rahat giriyormu? Cihazda çerçeveler çok belli olsa sen o cihazı rahat kullanamazsın.11 i eline aldığında çerçeveleri bariz hissediyorsun.Se 2020 de çerçeve var yok değil ama cihaz kibar olduğu için çerçeve olduğunu unutuyorsun.
Gerçekten saçmaladınız. SE'nin çerçevesinden bahsediyoruz kompakt oluşundan değil ve çerçeveleri görmemek imkansız.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Çerçeve, ekranın dışındaki boşluk diye biliyorum. ağırlık,uzunluk ve kalınlık ile alakası yok.
Çerçeve ikisindede var,birinde var diğerinde yok demiyorum ama Se 2020 nin tek elle kullanım rahatlığı,cebe girmesi benim hoşuma gidiyor.9 ay 8 plus kullandım.8 plusı çerçeveleri,boyutu,ağırlığı ve 3 saatte şarj olması yüzünden elden çıkardım ve 8 plus tarzı telefonlara (xr,11) bulaşmama kararı aldım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Cihazı eline aldığında tek elle tutabiliyormusun?cebe rahat giriyormu? Cihazda çerçeveler çok belli olsa sen o cihazı rahat kullanamazsın.
Cihazın çerçevesinin kalınlığından bahsediyoruz,cebe rahat girmesi ne alaka? O zaman S20 ultra cebe girmiyor. O cihazın çerçevesi kalın anlamınamı geliyor?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cihazın çerçevesinin kalınlığından bahsediyoruz,cebe rahat girmesi ne alaka? O zaman S20 ultra cebe girmiyor. O cihazın çerçevesi kalın anlamınamı geliyor?
Aman hocam siz de iPhone X öncesi insanlar çerçeveleri belirgin diye kullanamadılar ya.
Çünkü Apple'ın en çok satan cihazlarının çerçeveleri belirgin değil.
Ve bu arkadaş iPhone 8'lerin çerçevelerini beğenmediğini (az önce de söyledi) ve günümüze uygun olmadığından bahsediyordu, sanki SE 8 ile aynı kasaya sahip değil :)
Tutarsızlık mod on.

Reaksiyon puanı
8,009
Biliyorum maalesef. Arkadaş direk Snap 865 yazınca anladım tartışmaya girmemek için diretmedim ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aman hocam siz de iPhone X öncesi insanlar çerçeveleri belirgin diye kullanamadılar ya.
Çünkü Apple'ın en çok satan cihazlarının çerçeveleri belirgin değil.
Ve bu arkadaş iPhone 8'lerin çerçevelerini beğenmediğini (az önce de söyledi) ve günümüze uygun olmadığından bahsediyordu, sanki SE 8 ile aynı kasaya sahip değil :)
Tutarsızlık mod on.
8 in çerçevelerini beğenmediğimi ne zaman yazdım? Bi tarafından uydurma.8 in tasarımına eski demişimdir.8 tasarımı eski bir tasarım bunu herkes söylüyor.Ben 8 plustan bahsettim.8 plusın tasarım olarak,boyut olarak,ağırlık olarak beni bezdirdiğinden bahsettim.Önce yazılanı bir anla sonra yorum yap.

11 de çerçeve yokmu? 11 dede çerçeve var.Öyle bir algı yapıyorsunuz ki sanki Se 2020 de çerçeve var ötekinde hiç yok.S20 ultra nın tasarımını bir kere övmedim.Tasarım sadece çerçeveden ibaret değil.Çerçeve olmaması,kaliteli malzeme,tek elle kullanım rahatlığı,cebe girmesi bunlarda önemli.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
8 in çerçevelerini beğenmediğimi ne zaman yazdım? Bi tarafından uydurma.8 in tasarımına eski demişimdir.8 tasarımı eski bir tasarım bunu herkes söylüyor.Ben 8 plustan bahsettim.8 plusın tasarım olarak,boyut olarak,ağırlık olarak beni bezdirdiğinden bahsettim.Önce yazılanı bir anla sonra yorum yap.
O zaman sen 8 plus'ın çerçevelerini çok beğendiğin için bıraktın sanırım :)
Bu arada 8, 8 Plus'un küçüğü çerçeveler aynı yani boyutu oranla birbirlerine eşit ve SE 8 kasası, bilmediğinizden herhalde bu çelişki.
8 Plus'ın çerçevesini beğenmediğiniz halde SE'nin çerçevelerine rahatsız etmiyor diyorsunuz???
Screenshot_20200804-212828_Samsung Internet.jpg

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

11 de çerçeve yokmu? 11 dede çerçeve var.Öyle bir algı yapıyorsunuz ki sanki Se 2020 de çerçeve var ötekinde hiç yok.S20 ultra nın tasarımını bir kere övmedim.Tasarım sadece çerçeveden ibaret değil.Çerçeve olmaması,kaliteli malzeme,tek elle kullanım rahatlığı,cebe girmesi bunlarda önemli.
“Sanki SE de çerçeve var diğerinde yok” demek? Dalgamı geçiyorsunuz. Se de koskocaman çerçeve var. Se deki çerçeve 11 ile ayınımı? Koskocaman çerçeveleri görmezden gelip 11 eleştirmeniz çok saçma. Ben zaten daha önceki sayfada “11 bile kabul edilebilir” seviyede yazdım. Dikkatli okuyun.

Bu arada 8, 8 Plus'un küçüğü çerçeveler aynı yani boyutu oranla birbirlerine eşit ve SE 8 kasası, bilmediğinizden herhalde bu çelişki.
8 Plus'ın çerçevesini beğenmediğiniz halde SE'nin çerçevelerine rahatsız etmiyor diyorsunuz???
Ekli dosyayı görüntüle 111015
Şimdi ağırlık ve kalınlıktan bahsedecek. Biz çerçeveden bahsediyoruz. Ağırlık ve kalınlığın,çerçeve ile alakası ne?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu arada 8, 8 Plus'un küçüğü çerçeveler aynı yani boyutu oranla birbirlerine eşit ve SE 8 kasası, bilmediğinizden
Ekli dosyayı görüntüle 111015
Arkadaşım sen ve birkaç kişi bir şeyi anlamıyorsunuz.Tasarım sadece çerçeveden ibaret değil.Çerçeve olmaması,tek elle kullanım rahatlığı,cebe girmesi,kaliteli malzeme bunlarda önemli.8 plus I ben cebimde taşırım diye düşündüm.Aldım taşıyamadım,elden çıkarmak zorunda kaldım.Bide 11 avukatlığı yapmaktan vazgeçin.Se 2020 de çerçeve varmışta 11 de yokmuş.Buna kargalar bile güler.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşım sen ve birkaç kişi bir şeyi anlamıyorsunuz.Tasarım sadece çerçeveden ibaret değil.Çerçeve olmaması,tek elle kullanım rahatlığı,cebe girmesi,kaliteli malzeme bunlarda önemli.8 plus I ben cebimde taşırım diye düşündüm.Aldım taşıyamadım,elden çıkarmak zorunda kaldım.Bide 11 avukatlığı yapmaktan vazgeçin.Se 2020 de çerçeve varmışta 11 de yokmuş.Buna kargalar bile güler.
Tasarımına birşeymi yazdık? Çerçevesini eleştiriyoruz. 11 de çerçeve yok diyen olmadı. 11 i bırakın 11 Pro nun çentiği ve kenar çerçeveleri bile gözüme çarpıyor.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
“Sanki SE de çerçeve var diğerinde yok” demek? Dalgamı geçiyorsunuz. Se de koskocaman çerçeve var. Se deki çerçeve 11 ile ayınımı? Koskocaman çerçeveleri görmezden gelip 11 eleştirmeniz çok saçma. Ben zaten daha önceki sayfada “11 bile kabul edilebilir” seviyede yazdım. Dikkatli okuyun.

Şimdi ağırlık ve kalınlıktan bahsedecek. Biz çerçeveden bahsediyoruz. Ağırlık ve kalınlığın,çerçeve ile alakası ne?
Tasarım sadece çerçeveden ibaret değil.Tim cook a senin mesajlarını İngilizceye çevirip yollayacağım.11 avukatlığı yaptığın için sana madalya taksın.???

Tasarımına birşeymi yazdık? Çerçevesini eleştiriyoruz. 11 de çerçeve yok diyen olmadı. 11 i bırakın 11 Pro nun çentiğini ve kenar çerçeveleri bile gözüme çarpıyor.
Se 2020 deki çerçeve boyut ufak olduğu için ben dahil birçok insana batmıyor.Kuzenim 6s kullanıyor.6s in tasarımından memnun.Bu tasarımı sevende var.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen aynen senin dediğinden. Ben Ankara diyorum sen başka bir şey diyorsun. Konu SE'nin çerçevelerine belli olmuyor, rahatsız etmiyor diyorsunuz ben de diyorum ki 8'lerde de aynı çerçeve vardı. Yok tasarım, yok cebe sığma yok malzeme ne anlatıyorsun sen?

Siz cihazı kullanırken arka tarafınamı bakıyorsunuz yoksa ön tarafınamı? O koskocaman çerçeveleri hala nasıl savunabiliyorsunuz.
Hocam daha fazla yazıp arkadaşın konusunu kirletmeye gerek yok sabaha kadar anlatsak da bir şey değişmeyecek.