4.900₺ ye iPhone SE 2020 64GB

Bu konuyu okuyanlar

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Çerçeveler???11 de çerçeve yokmu?11 de hem çerçeve var,hem kalın,hem ağır.Bildiğin Tuğla.Se 2020 de çerçeveleri anlamıyorsun bile.Yorum yapmak için yorum yapmayın.
Yorum yapmak için yorum yapmayın ben 11 de çerçeve yok mu dedim bu forumda 11 e en çok tuğla diyenlerden biriyim önce anlayıp sonra yazsanız keşke

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen aynen senin dediğinden. Ben Ankara diyorum sen başka bir şey diyorsun. Konu SE'nin çerçevelerine belli olmuyor, rahatsız etmiyor diyorsunuz ben de diyorum ki 8'lerde de aynı çerçeve vardı. Yok tasarım, yok cebe sığma yok malzeme ne anlatıyorsun sen?
Aynen. iPhone 11 in bile çerçeveleri kabul edilebilir seviyede yazıyorum arkadaş “iPhone SE de çerçeve varmışta. 11 de yokmuş, buna kargalar bile güler”yazmış, Ben “iPhone 11 in çerçevesiz diyen yok” yazıyorum “Sen iPhone 11 avukatısın” yazıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bi gün android bi gün ios fanboyu oluyorsunuz zor oluyor mu ??

Şaka amaçlı diyorum ciddiye almayın
??. Bu arada kullanıcı isminizi değiştirmişsiniz. Daha güzel olmuş:)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Aynen aynen senin dediğinden. Ben Ankara diyorum sen başka bir şey diyorsun. Konu SE'nin çerçevelerine belli olmuyor, rahatsız etmiyor diyorsunuz ben de diyorum ki 8'lerde de aynı çerçeve vardı. Yok tasarım, yok cebe sığma yok malzeme ne anlatıyorsun sen?

Hocam daha fazla yazıp arkadaşın konusunu kirletmeye gerek yok sabaha kadar anlatsak da bir şey değişmeyecek.
Sende anlama problemi var ben buna inandım.Se 2020 de çerçeve var yok demedim ama cihaz ufak olduğu için cihazı kullanırken çerçeveleri o an farketmiyorsun diyorum hala 8 ailesinde çerçeve yokmu diyorsun? Boş yorumlarını kendine sakla.11 i savunacağım diye kendini komik duruma düşürmemeni tavsiye ederim.

Be
Siz cihazı kullanırken arka tarafınamı bakıyorsunuz yoksa ön tarafınamı? O koskocaman çerçeveleri hala nasıl savunabiliyorsunuz.
Ben cihazı kullanırken tek elle kullanım rahatlığı ve cebe girmesine bakıyorum.Cihazı tek elle tutamadıktan sonra,cebe sokamadıktan sonra çerçeve olmuş,olmamış beni ilgilendirmiyor.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ben cihazı kullanırken tek elle kullanım rahatlığı ve cebe girmesine bakıyorum.Cihazı tek elle tutamadıktan sonra,cebe sokamadıktan sonra çerçeve olmuş,olmamış beni ilgilendirmiyor.
O zaman “iPhone SE 2020 de çerçeveyi anlamıyorsun bile” yazmayın. Çerçeveyi tartışıyoruz, tek elle kullanımı veya cebe girmesini değil. Lütfen tartışmayı bitirin artık, konu dağıldı.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Her ne kadar çerçeve birinde fazla birinde az olsa da artısı eksisi olsada fiyatlar ona göre. Türkiyede tamamen fiyat odaklı değerlendirmek lazım diye düşünüyorum :) Biri 5bin diğeri 8 bin diğeri 11 bin. buna göre değerlendirdiğimizde donanımsal farklar veya kozmetik farkların göze batacağını düşünmüyorum çünkü biri 10 bin diğeri 5 bin :) o kadarına malesef katlanmak zorundayız..

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sende anlama problemi var ben buna inandım.Se 2020 de çerçeve var yok demedim ama cihaz ufak olduğu için cihazı kullanırken çerçeveleri o an farketmiyorsun diyorum hala 8 ailesinde çerçeve yokmu diyorsun? Boş yorumlarını kendine sakla.11 i savunacağım diye kendini komik duruma düşürmemeni tavsiye ederim.

Be

Acaba ağzımdan 11 diye bir laf çıktı mı bi bak bakalım ?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Her ne kadar çerçeve birinde fazla birinde az olsa da artısı eksisi olsada fiyatlar ona göre. Türkiyede tamamen fiyat odaklı değerlendirmek lazım diye düşünüyorum :) Biri 5bin diğeri 8 bin diğeri 11 bin. buna göre değerlendirdiğimizde donanımsal farklar veya kozmetik farkların göze batacağını düşünmüyorum çünkü biri 10 bin diğeri 5 bin :) o kadarına malesef katlanmak zorundayız..
S10e den iPhone SE ye geçmenizi tavsiye etmiyorum.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Siz de kusura bakmayın laf anlatasıya kadar konuyu boş yere kirlettik ama pek de işe yaramadı :)

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Eğer Android'ten devam edecekseniz bence kalın S10e hala güçlü ve güncel bir cihaz. Ama iOS'a geri dönmek isterseniz ve bütçenize o uygun düşüyorsa SE de iyi bir tercih olabilir.

Siz cihazın hangi yönlerinden memnun değilsiniz?

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Eğer Android'ten devam edecekseniz bence kalın S10e hala güçlü ve güncel bir cihaz. Ama iOS'a geri dönmek isterseniz ve bütçenize o uygun düşüyorsa SE de iyi bir tercih olabilir.

Siz cihazın hangi yönlerinden memnun değilsiniz?
Garip olacak ama cihazımdan gayet memnunum. Hatta en çok kullandığım cihaz (14 ay) diyebilirim bunlardan önce sırasıyla S7 Edge-iPhone7-S8-iPhone8-S9 Plus-S10e şeklinde oldu. Sadece işlemci gücü beni cezbediyor. Ağırlıklı olarakta Whatsapp İnstagram ve Tarayıcı kullanıyorum. ilk önceliğim hız. Aldığım cihaz takır takır saniye beklemeden girmeli, ben buna çok önem veriyorum. Sadece fiyat olarak çok cazip geldiği için düşünüyorum başka bir sebepten dolayı değil. Cihazda tek beğenmediğim nokta "Sadece kamerada fotoğraf çekip sol alttan küçük resme tıklayıp çektiğim fotoğrafa bastığım esnada 1 saniye bekletiyor. Zoom yaparak çektiğim bir fotoğrafı önizleme yaparken de 2 saniye takılıp bekletiyor. büyük güncellemelerden sonra hard format atıp gereksiz varsayılan uygulamaları devre dışı bırakmama rağmen durum böyle. Ama diğer bütün işlerce şakır şakır iphone 11 hızını aratmıyor. hala 4.500 tl ye alınabilecek bana göre en iyi cihaz olarak görüyorum.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Garip olacak ama cihazımdan gayet memnunum. Hatta en çok kullandığım cihaz (14 ay) diyebilirim bunlardan önce sırasıyla S7 Edge-iPhone7-S8-iPhone8-S9 Plus-S10e şeklinde oldu. Sadece işlemci gücü beni cezbediyor. Ağırlıklı olarakta Whatsapp İnstagram ve Tarayıcı kullanıyorum. ilk önceliğim hız. Aldığım cihaz takır takır saniye beklemeden girmeli, ben buna çok önem veriyorum. Sadece fiyat olarak çok cazip geldiği için düşünüyorum başka bir sebepten dolayı değil. Cihazda tek beğenmediğim nokta "Sadece kamerada fotoğraf çekip sol alttan küçük resme tıklayıp çektiğim fotoğrafa bastığım esnada 1 saniye bekletiyor. Zoom yaparak çektiğim bir fotoğrafı önizleme yaparken de 2 saniye takılıp bekletiyor. büyük güncellemelerden sonra hard format atıp gereksiz varsayılan uygulamaları devre dışı bırakmama rağmen durum böyle. Ama diğer bütün işlerce şakır şakır iphone 11 hızını aratmıyor. hala 4.500 tl ye alınabilecek bana göre en iyi cihaz olarak görüyorum.
HDR işleniyor o sırada, benim de aynı ben de S10 kullanıyorum. Bir çok Android cihazda da öyle. GCam'de bile 5-6 saniye bekliyorsunuz.
A serisi işlemciler sanırım bu işi daha hızlı yapıyor.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
O zaman “iPhone SE 2020 de çerçeveyi anlamıyorsun bile” yazmayın. Çerçeveyi tartışıyoruz, tek elle kullanımı veya cebe girmesini değil. Lütfen tartışmayı bitirin artık, konu dağıldı.
İkisindede çerçeve var.Se 2020 de çerçeve yok demedim.Bir tanesinde boyuttan dolayı anlaşılmıyor dedim.Bu konu kapansın.

Acaba ağzımdan 11 diye bir laf çıktı mı bi bak bakalım ?
Sana yazdığım yorumu anlatıyorum bana saçmalama yazıp sinirimi zıplatıyorsun.???Yaptığım yorumda bir tuhaflık yok.Bu konu kapansın.

S10e güzel cihaz.S10e yi bozulana kadar kullanmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme: