4-5 gündür takip ediyorum keşke etmeseydim :D

Bu konuyu okuyanlar

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ayberk üniversite öğrencisi ? yaş 23 yazıyor. Şimdi ders notların filan olur ödevler vs. E yazında sınavlar filan diye tahmin ediyorum pc taşıman gerek. Laptop al laptop :)
Hahahha çok yaklaştın kpss öğrencisiyim geçen sene mezun oldum dershanem yarıda kaldı o yüzden lazım

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Hahahha çok yaklaştın kpss öğrencisiyim geçen sene mezun oldum dershanem yarıda kaldı o yüzden lazım
İşe başlayınca masaüstü alırsın :) idare et şimdilik laptop ile. Bana yazık. Staja gemiye çıkarım laptop. Okula gelirim laptop. :) kaç yıldır yanımda benim pc taşı taşı :) benim laptop 15 ülke gördü ben bırakmam bunu hatırası var ??

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İşe başlayınca masaüstü alırsın :) idare et şimdilik laptop ile. Bana yazık. Staja gemiye çıkarım laptop. Okula gelirim laptop. :) kaç yıldır yanımda benim pc taşı taşı :) benim laptop 15 ülke gördü ben bırakmam bunu hatırası var ??
Hahahaha aynı fikirdeyim ilerde toplarım ya da ps4-5 o zamanın iyi ürünü ne olursa artık 4k tv de alır oynarım ?

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Hayırlı olsun diyeyim o zaman. Unutmadan laptop geldiğinde kargoyu teslim alırken paketi açıp hasar var ise hasar tespit tutanağı tutturun. Kargocu ben beklemem paket açmanı veya hasar var ise tutanak tutmam benim işim değil derse hiç polemiğe girmeyin alın kargoyu. Paketi masa üzerine koyun ve ışıklı bir ortam olmasına dikkat edin. Video kaydı alın. Paletin her yerini çekin. Nedeni paleti sizin açmadığınızı ispatlamak. sonra video kaydı devam ederken paketi açın faturayı filan kayda alın. Pc yi gün yüzüne çıkarın her yerini çekin çizik ezik var mı iyice bakın. Eğer ki ürün kusurlu gelmiş ise elinizde delil var. Değişim veya iade bazen sıkıntılı bir süreç olabilir. Siz yaptınız demesinler.

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayırlı olsun diyeyim o zaman. Unutmadan laptop geldiğinde kargoyu teslim alırken paketi açıp hasar var ise hasar tespit tutanağı tutturun. Kargocu ben beklemem paket açmanı veya hasar var ise tutanak tutmam benim işim değil derse hiç polemiğe girmeyin alın kargoyu. Paketi masa üzerine koyun ve ışıklı bir ortam olmasına dikkat edin. Video kaydı alın. Paletin her yerini çekin. Nedeni paleti sizin açmadığınızı ispatlamak. sonra video kaydı devam ederken paketi açın faturayı filan kayda alın. Pc yi gün yüzüne çıkarın her yerini çekin çizik ezik var mı iyice bakın. Eğer ki ürün kusurlu gelmiş ise elinizde delil var. Değişim veya iade bazen sıkıntılı bir süreç olabilir. Siz yaptınız demesinler.
Tamamdır bunlara da dikkat edeceğim kargo aldığım esnada kontrol ederim kargocuyu ikna ederim sonuçta zar zor aldık beklesin 5 dakika ürün dışında kutusunda hasar yoksa sistemsel arızalar için zaten garanti ile uğraşmam gerekir sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo 4600 olmuş kafayı yiycem aldım zaten hp yide başlığı açtığımda 3700 dü 2-3 saat anca oldu

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar pc yi aldım kurdum win 10 sorunsuz driverlarını güncelledim programlarla denetledim ama işlemciyi ve ramı ne bu kadar zorluyor anlamadım lol 30-40 fps min ayar csgo 10 20 fps oynanacak gibi değil çok önemli değil oyun benim için ama bu durumun sebebini anlayamadım

cpu düşüyor da ram hep böyle

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Biraz dişinizi sıkıp bekleyiniz derim.

Çin bizim tv kanallarda aliexpress reklamları yayınlıyor malum ürün satamıyorlar bu virüse göre.
Bu virüs bitsin sonra elektronik ürünlerin baya bir ucuzlayacağını düşünüyorum. Bundan sonra daha çin ürünlerinden millet kaçacak onlarda fiyatı ikikatına düşürürler böyle gidişle.

Ama sizin ülke için konuşacak olursam vergisidir osudur busudur az bir ucuzlama farkedilir belki.

Xiaomi laptoplardan düşünebilirsin. Vardı laptopları sanıyorum.

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biraz dişinizi sıkıp bekleyiniz derim.

Çin bizim tv kanallarda aliexpress reklamları yayınlıyor malum ürün satamıyorlar bu virüse göre.
Bu virüs bitsin sonra elektronik ürünlerin baya bir ucuzlayacağını düşünüyorum. Bundan sonra daha çin ürünlerinden millet kaçacak onlarda fiyatı ikikatına düşürürler böyle gidişle.

Ama sizin ülke için konuşacak olursam vergisidir osudur busudur az bir ucuzlama farkedilir belki.

Xiaomi laptoplardan düşünebilirsin. Vardı laptopları sanıyorum.
laptopu aldım teşekkür ederim son yazdığınız mesajdan bir önceki mesajı okursanız konunun uplanma sebebi orda yazıyor maalesef kötü bir şey :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Edit - gine geciktim yazmaya :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Edit 2 --- Editlemeye bile geciktim

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Edit medit yok bu konuya artık delirecem.

Hayırlı olsun.
Editsiz

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
arkadaşlar pc yi aldım kurdum win 10 sorunsuz driverlarını güncelledim programlarla denetledim ama işlemciyi ve ramı ne bu kadar zorluyor anlamadım lol 30-40 fps min ayar csgo 10 20 fps oynanacak gibi değil çok önemli değil oyun benim için ama bu durumun sebebini anlayamadım

cpu düşüyor da ram hep böyle
Wsappx sömürüyor işlemciyi. Güncelleme mağaza filan ne varsa kapat onları. Ben pc yi ilk kurulum yaparken tüm güncelleme şeylerini iptal ederim. Anonim rapor göndermeler filan hepsini kapat. Hem arka planda çalışır hem internet kullanır. Windows mağazayı güncelleme hizmetlerini filan ne varsa kapat

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Wsappx sömürüyor işlemciyi. Güncelleme mağaza filan ne varsa kapat onları. Ben pc yi ilk kurulum yaparken tüm güncelleme şeylerini iptal ederim. Anonim rapor göndermeler filan hepsini kapat. Hem arka planda çalışır hem internet kullanır. Windows mağazayı güncelleme hizmetlerini filan ne varsa kapat
Kurulum yaparken reklamlar izinler güncelleme hepsini kapattım ama

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bu pc nin işlemcisi ekran kartı falan çok mu düşük sizce böyle olacak kadar oyunlarda ram da cpu da 90+ fakat cpu 10-20 lere iniyor boştayken ram min 60
@okurbaba bir bakar mısın?
Babadan ses gelmezse googleden arat istersen wsappx için neler yapılıyor bir bak derim. Bu windowsun kendisinde olan birşey

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
@okurbaba bir bakar mısın?
Babadan ses gelmezse googleden arat istersen wsappx için neler yapılıyor bir bak derim. Bu windowsun kendisinde olan birşey
Windows Store'u devre dışı bırakarak çözer o sorunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat yüksek disk kullanımından çok işlemcinin kullanılmıyor olması sorun

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBrokerSvc
start 3 yerine 4
‘HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management’ bölümüne gidin.
‘ClearPageFileAtShutDown’ değerini bulun ve değerini 1 olarak değiştirin
Bilgisayarı yeniden başlatın.
bunları uyguladım ram %40-42 lere indi boştayken sanırım daha da inmeyecek

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBrokerSvc
start 3 yerine 4
‘HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management’ bölümüne gidin.
‘ClearPageFileAtShutDown’ değerini bulun ve değerini 1 olarak değiştirin
Bilgisayarı yeniden başlatın.
bunları uyguladım ram %40-42 lere indi boştayken sanırım daha da inmeyecek
Performans nasıl peki şimdi?

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
oyunlarda fps denemesi yapmadım silmiştim bütün oyunları dün zaten oynayamayacağımı düşünerek :) indirdiğimde bilgilendirme yaparım ama daha da fazla düşürmenin bir yolunu biliyorsanız daha sonra da denerim o yöntemleri olmazsa format atacağım

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çözüme ulaşamadım ne yaptıysam sizce işlemcisi mi düşük ben anlamıyorum pek