4-5 gündür takip ediyorum keşke etmeseydim :D

Bu konuyu okuyanlar

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba yeni üye oldum fakat 4-5 gündür laptop almayı düşünüyorum keşke bu kadar düşünmeyip alsaydım 3700 tl bütçem var geçen hafta bu fiyat olanlar 5000 tl oldu.
Şu an ki güncel rakamlarla işlemcisinin çok yeni nesil olmasına gerek yok(7.8. Nesiller de yeterli sanırım) 60 fps oyun oynayabileceğim fhd 15+inc ekrana sahip bir laptop önerebilir misiniz arıyorum tarıyorum bulamadım.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Büyük ihtimalle geçtiğimiz haftalarda da alamayacaktın :D
Stokların büyük bir çoğunluğu uzun zamandır tükenmiş halde. Ya da satıcılar bizi kandırıyor :)

Son düzenleme:

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
?? trendyolda indirim var gibi baya bir laptop satışı var fakat içinde ekran kartı olan laptop bulamadım bence yalandan indirim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Trendyol baştan aşağı üçkağıt dolu zaten :D

Şu aralar laptoplar sıkıntıda.

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
3700 bütçeyle şu an satışta olan alınabilecek en iyisi hangisi peki öneriniz var mıdır?

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Bunlardan hangisini önerirsiniz?

veya daha farklı tavsiyeniz olur mu ?

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
İntel i5 6.Nesil
Windows 10
Full HD
8 gb Ram
Acer Marka Latop (Fena Değil)

İntel i3 7. Nesil
Windows 10 Pro
HD Ekran
4 gb Ram

Bunlarda Diğerleri :

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çok bi bilgim olmamakla birlikte 1366x768 px çözünürlüklü ekranlardan çekiniyorum sizce önemli mi ve ikinci attığınız 4gb ramı olan yeterli midir?

Mesaj otomatik birleştirildi:

İntel i5 6.Nesil
Windows 10
Full HD
8 gb Ram
Acer Marka Latop (Fena Değil)

İntel i3 7. Nesil
Windows 10 Pro
HD Ekran
4 gb Ram

Bunlarda Diğerleri :

teşekkür ederim inceleyeceğim

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
3700 ile sıfır laptop ne yazık ki bulamazsın (yukarıda belirttiğin gibi) 2. El bakabilirsin veya laptop zorunlu mu masaüstü olmaz mı?masaüstünde en azından idare eserlik bir sistem toplanabilir

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
3700 ile sıfır laptop ne yazık ki bulamazsın (yukarıda belirttiğin gibi) 2. El bakabilirsin veya laptop zorunlu mu masaüstü olmaz mı?masaüstünde en azından idare eserlik bir sistem toplanabilir

illa da laptop demiyorum fakat daha çok işimi görür masaüstü için ekranlar vs toplama sitelerinden denedim fakat hiç bir ekipmanım olmadığı için 5bşn tl altına inemedim 3700 e 12 taksit yapılan biyerden işe yarar bir şey toplanır mı diyorsunuz ?
Hem sanırım ileride geliştirmesi daha kolay masaüstünü laptopa göre

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Bende bir laptop var. Asus İ5-5200u 2.2 ghz 8gb ram
Harici Ekran kartım yok hdd ise 500 gb
Oynadığım tek oyun world of tanks ? o da en düşük grafik
Sonrası dersler film vs vs.
Bu bana yetiyor şimdi süper bir sisteme gerek yok.
Sen ihtiyacını belirle. Ona göre al. Ne tür oyun oynayacaksın? Lol filansa benim ki gibi bir laptop yeter sana. Yok ben şunu oynarım bunu oynarım dersen paranı biriktirmeye devam et. İlerde sistem yükselteceksin şimdi verdiğin paraya yazık. Rafa kaldıracağın ekran kartı ne olacak mesela ? Çöp ?‍♂️ benim kessin pc almam lazım dersen eğer buluruz birşeyler ;)

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Asıl ihtiyacım dersler ve uzaktan eğitim bütçemi artırma şansım yok malum çalışmıyorum ki olsa bile aciliyeti var eğer ki aradaki farka değer taşınabilme sorununa rağmen iyi ki masaüstü almışım dersin, diyorsanız masaüstüde toplayabilirim fakat hiç bilmediğim konular çok yardımınız gerekecek ?

Bende bir laptop var. Asus İ5-5200u 2.2 ghz 8gb ram
Harici Ekran kartım yok hdd ise 500 gb
Oynadığım tek oyun world of tanks ? o da en düşük grafik
Sonrası dersler film vs vs.
Bu bana yetiyor şimdi süper bir sisteme gerek yok.
Sen ihtiyacını belirle. Ona göre al. Ne tür oyun oynayacaksın? Lol filansa benim ki gibi bir laptop yeter sana. Yok ben şunu oynarım bunu oynarım dersen paranı biriktirmeye devam et. İlerde sistem yükselteceksin şimdi verdiğin paraya yazık. Rafa kaldıracağın ekran kartı ne olacak mesela ? Çöp ?‍♂️ benim kessin pc almam lazım dersen eğer buluruz birşeyler ;)

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Asıl ihtiyacım dersler ve uzaktan eğitim bütçemi artırma şansım yok malum çalışmıyorum ki olsa bile aciliyeti var eğer ki aradaki farka değer taşınabilme sorununa rağmen iyi ki masaüstü almışım dersin, diyorsanız masaüstüde toplayabilirim fakat hiç bilmediğim konular çok yardımınız gerekecek ?
Freedos olsa laptop kendin kurabilir misin?

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
HP 15-DB1044NT AMD Ryzen 3 3200U 8GB 512GB SSD 2

Ssd olması bu segment için iyi olur hızlı olur pc. Giriş seviyeli güzel bir pc. Fiyatlara baktımda yani 1-2 bin artmış hep fiyatlar :(

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
10. Nesil İntel işlemciler piyasaya tam olarak çıkınca ucuzlarlar, bekleme fırsatınız varsa bekleyin.

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
En fazla pazartesiye kadar bekleyebilirim sanırım bir faydası olmaz ?
10. Nesil İntel işlemciler piyasaya tam olarak çıkınca ucuzlarlar, bekleme fırsatınız varsa bekleyin.

HP 15-DB1044NT AMD Ryzen 3 3200U 8GB 512GB SSD 2

Ssd olması bu segment için iyi olur hızlı olur pc. Giriş seviyeli güzel bir pc. Fiyatlara baktımda yani 1-2 bin artmış hep fiyatlar :(
Teşekkür ederim son sorumu da sorayım o zaman yukarıda vectorr un önerdiği iki pc hakkında ne düşünüyorsunuz.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Öyle bir şey olmayacak :) laptop üretimleri ne durumda bir araştırınız. Stoklar eriyor ve zaman geçiyor ders çalışmak lazım.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
En fazla pazartesiye kadar bekleyebilirim sanırım bir faydası olmaz ?

Teşekkür ederim son sorumu da sorayım o zaman yukarıda vectorr un önerdiği iki pc hakkında ne düşünüyorsunuz.
Lenovo 3900 :) 3700 değil mi sınır :) sen bilirsin hangisini istersen benim gösterdiğim full hd ekran ve ssd lı. Hem bundan olsun hem şundan olsun dersen fiyat yükselir birşeylerden feragat etmek gerek

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Öyle bir şey olmayacak :) laptop üretimleri ne durumda bir araştırınız. Stoklar eriyor ve zaman geçiyor ders çalışmak lazım.
Ders çalışmak?
Bir ürünün yenisi çıkınca eskisine ne olur?
Dizüstü bilgisayarda hem üretim hem tedarik olarak sorunlar var her ürün gibi fakat bu bir anda mi oldu gerçekten?
Bu fırsatçıların elindeki koz bitince ucuzlayacaktir bunu benim gibi sizde biliyorsunuzdur.

Tavsiye edilenler arasında ben olsam sunlari tercih ederdim:

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Lenovo 3900 :) 3700 değil mi sınır :) sen bilirsin hangisini istersen benim gösterdiğim full hd ekran ve ssd lı. Hem bundan olsun hem şundan olsun dersen fiyat yükselir birşeylerden feragat etmek gerek
?? zamlanmış 100 tl

Ders çalışmak?
Dizüstü bilgisayarda hem üretim hem tedarik olarak sorunlar var her ürün gibi fakat bu bir anda mi oldu gerçekten?
Bu fırsatçıların elindeki koz bitince ucuzlayacaktir bunu benim gibi sizde biliyorsunuzdur.
keşke zamanım olsa :) masaüstü toplama konusundan anlıyorsanız o konuda da yardımınızı rica ediyorum karşılaştırıp karar verme niyetindeyim pazartesiye kadar almam gerekiyor

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Ders çalışmak?

Tavsiye edilenler arasında ben olsam sunlari tercih ederdim:
Arkadaş uzaktan eğitim için acilen almalı pc yi. Hani okullar kapalı online ders var. Yeni nesil işlemcileri bekleyemez o yüzden.

?? zamlanmış 100 tl

keşke zamanım olsa :) masaüstü toplama konusundan anlıyorsanız o konuda da yardımınızı rica ediyorum karşılaştırıp karar verme niyetindeyim pazartesiye kadar almam gerekiyor
Laptop al boşver masaüstünü, yatağa uzanıp ders dinlemek gibisi yok :) ekranı klavyesi faresi hoparlörü ek masraf

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Arkadaş uzaktan eğitim için acilen almalı pc yi. Hani okullar kapalı online ders var. Yeni nesil işlemcileri bekleyemez o yüzden.

Laptop al boşver masaüstünü, yatağa uzanıp ders dinlemek gibisi yok :) ekranı klavyesi faresi hoparlörü ek masraf
Ben çok hareket etmiyorsa masaüstü öneririm (monitör işin içine giriyorsa laptop ama, o zaman performans olarak fark olmayacak fiyat olarak da az oynayacak sadece ve webcam masrafı da o aradaki fiyat farkını eşitler).

Ayberko06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Monitör dahil mi?
Evet monitör dahil klavye kulaklık artık ne lazımsa onlarda dahil? çünkğ hiç bir ekipmanım yok maalesef

Benim de gönlüm laptoptan yana fakat bütün aksesuarları dahil çok daha iyi bir pc olursa aynı fiyata kaybettiğim performans açısından üzülürüm ?

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Ayberk üniversite öğrencisi ? yaş 23 yazıyor. Şimdi ders notların filan olur ödevler vs. E yazında sınavlar filan diye tahmin ediyorum pc taşıman gerek. Laptop al laptop :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Evet monitör dahil klavye kulaklık artık ne lazımsa onlarda dahil? çünkğ hiç bir ekipmanım yok maalesef

Benim de gönlüm laptoptan yana fakat bütün aksesuarları dahil çok daha iyi bir pc olursa aynı fiyata kaybettiğim performans açısından üzülürüm ?
Bilgisayar olarak birkaç uygun fiyatlı ürün ile butcenin altında kalabiliriz, eğer biraz daha iyi grafik performansına kayarim derseniz bir sistem önerebilirim.

Son mesajlar