4.000 TL Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

PSecurity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hepinizin kurban bayramı mübarek olsun. Başlıkta belirtmiş olduğum konu ile ilgili yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. Konunun ehli olmadığım için sizlerden gelecek tavsiyeler doğrultusunda hareket etmeye çalışacağım.

Küçük kardeşimin üniversiteyi kazanmasından dolayı kardeşime bir bilgisayar alma sözüm vardı şimdi bu sözü yerine getirmek gerekiyor çok da gecikmeden :)

Hem oyunlarda yüksek kapasiteli oynayabilecek hemde okulunda performaslı bir şekilde kullanabileceği, özellikle ama özellikle ısınma problemi olmayan SSD olan şık, servis problemi olmayan bir bilgisayar tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

aslında üst limit 3500 TL ama biraz daha kendimi zorlayıp kemeri sıkarsam 4.000 TL ye kadar çıkabilirim galiba....

İlgi ve önerileriniz için şimdiden teşekkür eder, tekrardan bayramınızı kutlarım.

PSecurity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba seninde bayramın mübarek olsun.Ben şunu buldum oyunda sıkıntı çıkarmaz bence baya güzel özellikleri var hem birebir gördüm bu pcyi baya da şık ;
http://www.pcdepo.com/msi-destroyer-gx70-3cc-275tr-notebook
[MENTION=403200]Mussolini[/MENTION] Hocam tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum.

az önce gezinirken gözüme çarptı, benim üst limitimin 500 TL üzeri şuan 4500 TL gibi bir fiyat görünüyor ama sonuç itibari ile bir defaya mahsus alınacak birşey ve gerçek manada iyi birşey olsun istiyorum en az 4-5 yıl sıkıntı çıkarmamalı ASUS N750JK modeli hakkında tavsiyeniz olabilir mi işlemicileri biri AMD diğeri intel bu zamana kadar hiç AMD kullanmadım.

Sizce kendimi biraz daha zorlamalı mıyım yoksa o kadar da abartmaya gerek yok mu dersiniz hocam.

Reaksiyon puanı
2,554
@Mussolini Hocam tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum.

az önce gezinirken gözüme çarptı, benim üst limitimin 500 TL üzeri şuan 4500 TL gibi bir fiyat görünüyor ama sonuç itibari ile bir defaya mahsus alınacak birşey ve gerçek manada iyi birşey olsun istiyorum en az 4-5 yıl sıkıntı çıkarmamalı ASUS N750JK modeli hakkında tavsiyeniz olabilir mi işlemicileri biri AMD diğeri intel bu zamana kadar hiç AMD kullanmadım.

Sizce kendimi biraz daha zorlamalı mıyım yoksa o kadar da abartmaya gerek yok mu dersiniz hocam.
Amd den çekiniyorsan buda intel olanı ancak diğerinin ekran kartı çok daha iyiydi.Aslında makul fiyatlara da iyi pcler var ama ssd istediğin için fiyat yükseliyor.Bence çok kasmaya gerek yok bu pcler bozulmadığı sürece 5 yıl güncel kalır.Buyrun buda intel olanı ;
http://www.pcdepo.com/msi-nb-ge70-2pc-291xtr-apache-notebook51
Birde illaki bu modellerin daha ucuz olduğu yerler vardır hani beğenirsen modeli araştırıp daha uygun fiyatlı bir yerden alabilirsin :)

Ciklettin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle size ve de herkese Hayırlı Bayramlar.
Ekran kalitesi yani ekran bana zevk versin diyorsanız Apple yada Samsung derim.
Isınsın 9 yıl gitsin diyorsan Düz Mantık Toshiba
İyi bişi diyorsan Asus bunlara bakabilirsin v.t.n bilgisayardan kısacası bu .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeşin üniversiteyi kazanmış ise ona 4000tl lik makina çok ki Samsung al G.ld'a git 1.500tl ye fazlası ile işini görecek makinalar var yani bence yapma derim.
Daha kitap alacak.Yurdu var vs.

1 tera baylık ve en az 4 gb ramli 8gb de olur bakabilirsiniz ekran kartı da PAYLAŞIMSIZ 1GB oldumu bu iş tamamdır.Paylaşımsız 1gb 32 bitte böyle 64 bit işletim sistemi yaptım mı 3gb olarak gözüküyor.Yani o kadar para harcamaya gerek yok.
Şunu yapın alacağınız pc de
1. adım: Sağ tık masa üstüne
2. adım:Ekran çözünürlüğü
3. adım:Gelişmiş ayarlar (sağ tarafında)
4. adım:Böyle olmalı paylaşımsız Link:Buradan

yani böyle bir makine işinizi çok rahat görür Samsunglar da malum 1.500 tl olarak çok makul.

PSecurity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle size ve de herkese Hayırlı Bayramlar.
Ekran kalitesi yani ekran bana zevk versin diyorsanız Apple yada Samsung derim.
Isınsın 9 yıl gitsin diyorsan Düz Mantık Toshiba
İyi bişi diyorsan Asus bunlara bakabilirsin v.t.n bilgisayardan kısacası bu .

Kardeşin üniversiteyi kazanmış ise ona 4000tl lik makina çok ki Samsung al G.ld'a git 1.500tl ye fazlası ile işini görecek makinalar var yani bence yapma derim.
Daha kitap alacak.Yurdu var vs.

1 tera baylık ve en az 4 gb ramli 8gb de olur bakabilirsiniz ekran kartı da PAYLAŞIMSIZ 1GB oldumu bu iş tamamdır.Paylaşımsız 1gb 32 bitte böyle 64 bit işletim sistemi yaptım mı 3gb olarak gözüküyor.Yani o kadar para harcamaya gerek yok.
Şunu yapın alacağınız pc de
1. adım: Sağ tık masa üstüne
2. adım:Ekran çözünürlüğü
3. adım:Gelişmiş ayarlar (sağ tarafında)
4. adım:Böyle olmalı paylaşımsız Link:Buradan

yani böyle bir makine işinizi çok rahat görür Samsunglar da malum 1.500 tl olarak çok makul.

Hocam Öneriniz için ve vakit ayırdığınız için gerçekten teşekkür ediyorum. Fakat önerdiğiniz sistem taleplerimi karşılayacağını zannetmiyorum. Bir diğer hususta ısınsın 9 yıl gitsin dersen Toshiba lafınıza kesinlikle katılmıyorum hocam sizler kadar birikim sahibi değilim ama tecrübe ile sabit şuan kullandığım sistem toshiba ve abartısız söylüyorum bilgisayarım aylarca hiç kapanmadan aktif kullanımda ve en ufak bir ısınma problemi yaşamadım daha. COD MW3, BF3 gibi oyunları yüksek ayarda sıkıntısız oynayabiliyorum. Casper dizüstünü de çok fazla ısındığı için sinirle parçalayıp kırdım.

Farklı alternatifler önerebilir misiniz rica etsem kıyaslamak açısından....

Ciklettin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Toshiba yı 9 yıl kullandım 11 yıl falan oldu kuzenime verdim yani toplamada 11 yıl kullandık yeterli bence bendeki ısınıyordu o zamanın teknolojisi normaldır.
Dediğim gibi fazla para harcamadan da Canavarlar bulunuyor.

Son mesajlar