Yardım 3d yazıcı tabla ayarı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
3d yazıcı filamenti kesik kesik akıtıyor bu yüzden ilk katman düzgün çıkmıyor ne yapmam gerek tablayla nozzle arasında kağıt girecek kadar vesafe ne az ne fazla

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Selamlar RizeliCapkin53,

3D Yazıcınızın, Hotend adı verilen Soğutucu Radyatöründe tıkanma durumundan dolayı kesik kesik akıtması ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Google veya YouTube üzerinden kullandığınız 3D Yazıcının markası ile ilgili Hotend Temizliği olarak aratırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum.

Teşekkürler, iyi forumlar.

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Selamlar RizeliCapkin53,

3D Yazıcınızın, Hotend adı verilen Soğutucu Radyatöründe tıkanma durumundan dolayı kesik kesik akıtması ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Google veya YouTube üzerinden kullandığınız 3D Yazıcının markası ile ilgili Hotend Temizliği olarak aratırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum.

Teşekkürler, iyi forumlar.
hocam benim hotend bu yani fotoraf bana ait deyil ama çelik barelle nozzle yeni değiştirdim blok u biraz kötü eski olduğu çok belli oluyor ama bakınca nozzle ucu açık görülüyordu yani tıkalı gibi deyil

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNGewe.PNG
    Ekran Alıntısı.PNGewe.PNG
    141.2 KB · Görüntüleme: 92

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
hocam hotend tıkalı olduğunu sanmıyorum çünkü yazıcım extruder sorunu vardı bende hotend değiştirmiştim sıfır alıp sonra sorunun hotend den çıkmadığını anladığım o yüzden hiç baskı alamamıştım sorunun dişlilerde olduğu anladığım için mk8 extuder kiti aldım sorun düzeldi birşeyler basmaya daha yeni başladım o yüzden tıkalı olduğunu sanmıyorum yazıcım anet a8(çoğu kişinin bilmediği yazıcı)
Bunun haricinde bu model bir 3D Yazıcıya sahip olmadığım için destek olamayacağım, umarım sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. :pensive:

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bunun haricinde bu model bir 3D Yazıcıya sahip olmadığım için destek olamayacağım, umarım sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. :pensive:
gerçekten başıma bela açan bir 3d yazıcı bir yeri tamir ediliyor başka bir tarafı bozuluyor yeni alsam daha iyi :) siz hangi 3d yazıcıyı kullanıyorsunuz ?

Son mesajlar