3D Smart Tv Hangi Marka ve Modeli Tavsiye Edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar samsungun gözlük sıkıntısı olduğu için düşünmüyorum.Şuan da aklıma olan iki model var LG 42LM620S ve 47LW5500.İkiside 3d smart tv.İkisi de paralel ithalat ile hemen hemen aynı fiyata denk geliyor.LW serisi 2011 LM serisi 2012 model.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?Yani kafam allak bullak.Birde 42LM660S ile 42LM620S arasındaki farkları gördüm iyice kafa dağıldı.Televizyon almak istiyoruz ama bir türlü karar veremedim ne alacağıma.

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende 47LW5500 var memnunum. Diğer modeli tam bilmiyorum ama zannedersem uydu alıcısı üzerinde olan bir model ama ben şahsen uydu alıcısı üzerinde olan televizyonları sevmiyorum. Mutlaka ayrı uydu alıcısı ve kumandası olmalı bana göre.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
LG'nin S serilerinde dahili DVB-S2 uydu alıcısı bulunuyor. Yazılım vasat ve kanal geçişleri çok yavaş ama kablo karmaşası istemeyenler falan oluyor o yüzden özellikle bu seriyi alanlar oluyor. Ben olsam 47LW5500 alırım, yanına HD uydu alıcısı çekerim oh miss :D

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
LG 3D işinde çok iyi... çekinmeden alabilirsin...

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2012 serilerindeki uydu alıcılı modeli kullananların olumsuz yorumlarına daha rastlamadım hiç.Sürekli takip ediyorum farklı forumlarda da.LW5500 alırsam en az bi 200 tl lik uydu alıcısı da almam lazım ki iş yapsın.Kafam çok karışık.Hangisini alacağımı şaşırdım.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ne için kullanacağınızı öğrenebilir miyim? HD yayın, SD yayın veya Oyun ?

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne için kullanacağınızı öğrenebilir miyim? HD yayın, SD yayın veya Oyun ?
Öncelik SD ve HD yayın olmak üzere yeri geldiği zaman bilgisayara bağlayıp 3D oyun oynamayı da düşünüyorum.Yeri gelirse de digiturk webtv satın alıp maçlara da bakmak istiyorum.Velhasıl kelam televizyonun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorum =)

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
o zaman web tv için fazla beklentin olmasın... yoğunluk olunca göçüyormuş... zaten cihazda DVB-S desteği + kart modülü var Digiturk kartını takıp çanağı ayarladın mı tamam...

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
кяαℓ тυяк;2284712 dedi ki:
Öncelik SD ve HD yayın olmak üzere yeri geldiği zaman bilgisayara bağlayıp 3D oyun oynamayı da düşünüyorum.Yeri gelirse de digiturk webtv satın alıp maçlara da bakmak istiyorum.Velhasıl kelam televizyonun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorum =)

Açıkçası bu aralar bende TV bakıyorum. Öncelikle Led'lere baktım LG 42LW5500 v.s.. Ancak araştırmalarım neticesinde kendime uygun olanın PLAZMA olduğunu gördüm. Neden?:confused1:

- Öncelikli amacım oyun oynamaktı. 2. olarak SD yayınları izlemek zira ülkemizde halen HD yayınlar çok yaygın değil. Bu sebeplerden oyun ve SD yayınlarda en iyi görüntü performansını Plazmalar veriyor. LED'ler de bu noktada görüntü akışında problemler yaşanıyor.
LED TV'ler ancak HD yayınlarda en iyi performansı veriyor. LED'lerin dezavantajlarından bir tanesi de her açıdan seyredilememesi en iyi performansı tam karşıdan bakınca ve takribi 2.5 mt uzaktan izlenince alınabiliyor. Plazmalarda bu problem yok.
Bu sebepten PLAZMA şahsi tercihimdir.:thumbup:

Marka olarak şuan Panasonic NeoPlazma'lara bakıyorum.özellikle şu model: TX-P42ST50
TV'yi alınca geniş çaplı bir değerlendirme yazmayı düşünüyorum foruma. Zira forumda bu yönde bir eksiklik olduğunu gözlüyorum.:thumbdown:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
şu an evde lg 55LM960V yatıyor. henüz kurulumu yapılmadı. en geç cuma kurulumu yaptıracam o zaman buraya yazarım.

Bunun dışında tivibu ve web tv kullandım. hatta 1 sene önce web tv ile ligin son maçlarını izlemiştim. birkaç saniyelik duraklama dışında web tv hiç sorun çıkartmadı bana.

Tivibuyuda aktif kullanıyorum. internet gitmediği sürece koptuğunu görmedim henüz. Fakat görüntü kalitesi pek iç açıcı değil

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bende aylardır araştırıyorum, 42LM620S'yi almaya gittim geçen gün turuncu indirimde teknosa'ya. Fiyatı da 2.000 TL idi sanırım.47LW5500 ise 2200 dü. Ancak LW serileri yavaş yavaş kalkıyor. Dediğin gibi paralel ithalat yapanlar dışında büyük AVM'lerde pek kalmayacak gibi yakında.

Neyse bende onlar arasında kaldım ama sonra bi site buldum. Şuan 47LW650S'de karar kıldım. Fiyatı a 2.600 şuan bulduğum sitede. Ki çok çok ucuz diğer yerlere göre. Özelikkleri ise oldukça üstün 47LW5500'den. Fiyatın biraz daha düşmesini bekliyorum.

Buradaki TV'lere bakabilirsin. Site güvenilir mi değil mi onu sorgulamak sana kalmış. Yorumlar güzel, ben aradım kağıthane'de mağazları varmış, gidip ordan da elden almak mümkün.

http://www.benimevim.com.tr/?urun-7...-TV--7-Gozluk-Hediye-.html&ref=akakce&v=1.6.9

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
кяαℓ тυяк;2284435 dedi ki:
Arkadaşlar samsungun gözlük sıkıntısı olduğu için düşünmüyorum.Şuan da aklıma olan iki model var LG 42LM620S ve 47LW5500.İkiside 3d smart tv.İkisi de paralel ithalat ile hemen hemen aynı fiyata denk geliyor.LW serisi 2011 LM serisi 2012 model.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?Yani kafam allak bullak.Birde 42LM660S ile 42LM620S arasındaki farkları gördüm iyice kafa dağıldı.Televizyon almak istiyoruz ama bir türlü karar veremedim ne alacağıma.

ben olsam 2012 modellerinden alırdım.. çünkü "dual play" alma sebebim olurdu..
42lm660s al derim ben.. sihirli kumandası da kutu içerisinde mevcut..

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Açıkçası bu aralar bende TV bakıyorum. Öncelikle Led'lere baktım LG 42LW5500 v.s.. Ancak araştırmalarım neticesinde kendime uygun olanın PLAZMA olduğunu gördüm. Neden?:confused1:

- Öncelikli amacım oyun oynamaktı. 2. olarak SD yayınları izlemek zira ülkemizde halen HD yayınlar çok yaygın değil. Bu sebeplerden oyun ve SD yayınlarda en iyi görüntü performansını Plazmalar veriyor. LED'ler de bu noktada görüntü akışında problemler yaşanıyor.
LED TV'ler ancak HD yayınlarda en iyi performansı veriyor. LED'lerin dezavantajlarından bir tanesi de her açıdan seyredilememesi en iyi performansı tam karşıdan bakınca ve takribi 2.5 mt uzaktan izlenince alınabiliyor. Plazmalarda bu problem yok.
Bu sebepten PLAZMA şahsi tercihimdir.:thumbup:

Marka olarak şuan Panasonic NeoPlazma'lara bakıyorum.özellikle şu model: TX-P42ST50
TV'yi alınca geniş çaplı bir değerlendirme yazmayı düşünüyorum foruma. Zira forumda bu yönde bir eksiklik olduğunu gözlüyorum.:thumbdown:
Hocam plazmalar sarjlı gözlük kullanıyor.Yani gidip 200 250 tl verilip gözlük alınması pek akılcı gelmiyor bana.Üstelik kutu içinde gözlük hediyesi yok.Onun dışında söylediğin modeli çıplak gözle gördüm.Görüntü kalitesi mükemmeldi.Hatta almaya karar verdim.Gözlük yüzünden vazgeçtim.
Bende aylardır araştırıyorum, 42LM620S'yi almaya gittim geçen gün turuncu indirimde teknosa'ya. Fiyatı da 2.000 TL idi sanırım.47LW5500 ise 2200 dü. Ancak LW serileri yavaş yavaş kalkıyor. Dediğin gibi paralel ithalat yapanlar dışında büyük AVM'lerde pek kalmayacak gibi yakında.

Neyse bende onlar arasında kaldım ama sonra bi site buldum. Şuan 47LW650S'de karar kıldım. Fiyatı a 2.600 şuan bulduğum sitede. Ki çok çok ucuz diğer yerlere göre. Özelikkleri ise oldukça üstün 47LW5500'den. Fiyatın biraz daha düşmesini bekliyorum.

Buradaki TV'lere bakabilirsin. Site güvenilir mi değil mi onu sorgulamak sana kalmış. Yorumlar güzel, ben aradım kağıthane'de mağazları varmış, gidip ordan da elden almak mümkün.

http://www.benimevim.com.tr/?urun-7...-TV--7-Gozluk-Hediye-.html&ref=akakce&v=1.6.9

Bende 42LM660S artık düşünüyorum hocam.Fiyatı 2000 civarına düşerse paralel ithalat olsa dahi alıcam.Bugün televizyonu gördüm.Görüntü kalitesi hoşuma gitti.Panel için de söyleyecek söz yok zaten bu modelde.

gmerkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben LG'nin 42LW5500 aldım. çok memnunum. 7 tane de gözlük verdiler yanında. samsungunki de iyiydi ancak samsungun gözlükleri çok pahalı ve aktif olduğu için (yani pilli) titreşime neden olabiliyormuş. bizimkiler bildiğin plastik ama sıkıntı yaşamadım şuana kadar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence Vestel 3D 42PF8060 Smart Led TV. Özellikleri mükemmel fFiyatı da uygun 1550 TL'den 1700 TL'ye kadar değişen fiyatları mevcut.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana bi mağazada panasonic önerdiler, özellikleri benim için yeterli, fiyatıda 2100 tl idi. ancak başka bir arkadaşım LG öneriyor. LG 47 LM620s
bu arkadaşım samsung ve philips de satıyor ancak LG de ısrar etmesinin nedeni, LG nin aynızamanda panel üretiyor olması dedi.
Panasonic panel üretimini durdurmuş,
bu konuda önerileriniz olursa bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sevgili Arkadaşlar,
Smart tv almak istiyorsanız en iyisi LG led lcd tvler dir. Philips lerde USB üzerinden film oynatırken türkçe karakter sorunu ayrıca web üzerinden flash destekli sitelerin hiçbirini açamama gibi sorunlar var. LG de bu sorunların hiç birisi yok İİkisinide denedim.3D gözlülükler pasif plduğu için ilave almak istediğinizde uygun (Samsunglarıda sadece gözlükler aktif olduğu için pahalı o nedenle önermedim).

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her saatıcı kendi markasını önermekte o nedenle insanın kafası karışıyor. LG veya >Phl. ve Sams. arasında kaldım. sonunda Samsung alacağım gibime geliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:lol::lol::4: samsung varken lütfen yapmayın alınacak tek tv samsung hangi modeli olursa olsun lg aldım 2 senede gitt görüntü birden bire gitti bidaha gelmedi yeğenim aynı tv lg-42lf2500 ikiside bozuldu tamirine 900 tl istedi servis teyzemin televizyonu aynısı oda bozuldu rastlantı gibi tv yi kapattık bidaha hiç açılmadı sinema sistemini aldım ht-904ta (5.1) lg ev sinema sistemi optik çıkışı çalışmıyordu ya lg sakın aman sakın ben töğbe ettim yanına yaklaşmam artık elektronikte ya biz çok şansızdık yada seçtiğimiz markada büyük hata yaptık karar sizin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung ue-55f6470 var muhteşem ötesi bir tv her özelliği on numara samsung vazgeçilmez bir ekrana sahip görüntüsünün yanina hiç bir panel gelemez 3d si hepsinden farkli koyun hepsini yanyana açin ayni kanali veya koyun bir bluray film görün muhteşem farki uçurum uçurum...fark çok çarpici ve belirgin son çikan modelleri full donanimli yok yok tv de söylenecek başka bişey yok heee çoookkk araştirdim