3D MAX Kurs Tavsiyesi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

HaReeM

Üyecik
Öncelikle merhabalar herkeze. 3D MAX konusunda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum, şuanda gayet gözde bir program gibi geliyor bana. Şuanda max bilgim sıfır, sadece neler yapılabileceğini biliyorum. 2 seviye kurs var başlangıç seviyesi ve ileri seviye. Ankara'da önerebileceğiniz eğitim seviyesi yüksek yerler varmı? M.E.B onaylı sertifika olayları varmış birde her kurs bu sertifikayı verir mi? Bu tarz bilgilerde almak istiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim. (Konum yanlış bölümde ise kusuruma bakmayın, en uygun bölümü burası olarak gördüm.)

Bir kaç da sorum olacak:

::Bu kursların ikisinede gitmelimiyim yoksa başlangıcı görsem yeterli olur mu?
::Kurs alan kişiler memnun mu? Yoksa değiller mi?
::Siz bu mesleğe nasıl bakıyorsunuz?
 

zootechnist

Doçent
3D tasarımı meslek olarak düşünüyorsan tek bir programa takılıp kalmamanı tavsiye ederim.Kursların faydası kişiden kişiye göre değişir.Eğer kendini disipline edebilirsen (türkçesi sıkılıp bırakmazsan) internetten öncelikle 3d tasarım için temel edinmeni tavsiye ederim.

iş olarak geleceği parlak bi meslek.özellikle türkiyede iyi işler çıkaranlar yurtdışından çok cazip teklifler alıyor (animasyon stüdyoları,oyun firmaları,mimarlık büroları vb.)

ama dediğim gibi programa takılmak yerine 3d tasarımın mantığını kavrarsan senin için daha iyi olur.

3d tasarım için "blender" ı tavsiye ederim açık kaynak ve ücretsizdir.(bana göre en kaliteli 3d programı,buz devrinin yapımında da kullanılmıştır)

Blender'la alakalı bir çok kaynak bulabirsin.

örneğin www.BlenderTR.com
 

HaReeM

Üyecik
blender'ıda buldum da, 3d max daha revaşta gibi geldi bana o yüzden onun üzerinde yoğunlaşmak istedim. Teşekkür ederim tavsiye ve düşüncelerin için.
 

zootechnist

Doçent
evet 3d max daha revaçtadır.Ama profosyonel olarak bu işi seçmeyi düşünüyorsan sadece 3d max yetmez onu demek istemiştim.

blenderı tavsiye etmemin sebebi ise tüm işletim sistemlerinde çalışması,daha düşük donanımlarla çalışabilme ve en önemlisi lisans problemi olmaması ayrıca 3d max ta yapılabilecek herşey blender da yapılabilir.

tabii ki hangi programın kullanılacağı bir tercih meselesi.

kurs zorunlu mu dersen bence değil örnek :
Volkan Kaçar İle Zevkli Bir Söyleşi >> Bilişim Röportajları >> Dersvar Ucretsiz Ders Portali

çalışmalarında başarılar dilerim.
 

sercigok

Üyecik
3dmax kursuna katılmıstım ben de bilişim eğitim merkezinde . cok yararlı oldu benim için . kurs bitiminde de sertifika aldım ve iş hayatmda katkı sagladı. sistem360 programına gelirsek eger suan giden arkadaslarım var gayet hallernden memnunlar :)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilişim eğitim merkezinin kadıköy şubesinde 3dmax kursuna katılmıstım. ayrıca kurstan sonra sertifika aldım ve iş hayatmda bana önemli katkılar sagladı.
 

totoci

Üyecik
3dmax kursuna katılmıstım ben de bilişim eğitim merkezinde . cok yararlı oldu benim için . kurs bitiminde de sertifika aldım ve iş hayatmda katkı sagladı. sistem360 programına gelirsek eger suan giden arkadaslarım var gayet hallernden memnunlar :)
bana birşey diyecek bırakmamışsın ama şunlarıda eklemeliyim microsoft onaylı sertifikalarıda unutmamak lazım bilişim eğitim merkezinin.kesinlikle tavsiye ederim...
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
ortaokul kursu varmi ben bu isi cok istiorum yasim 14 ltfn bilgilendrn ben kendimi bu konuyo adadim
 
Merhabalar,

3D max programı çok detay ve zaman ister. Eğitim Merkezi nden daha önemli olan eğitimi veren kişinin deneyimi ve bilgiyi aktarabilme yeteneğidir. Onun için hangi kursa gideceksen önce eğitim verecek olan kişinin dersine 1 saat katıl, gözlemle ve ona göre karar var. Eğer sana bu şansı vermiyorlarsa eğitimcilerine güvenmiyorlar demektir. Ben de bu şekilde yapıp Bilgi Teknolojileri Eğitim Merkezi gittim, 3 yıl kadar önce ve doğru karar verdiğimi gördüm. 1 yıl boyunca ücretsiz tekrar hakkın da var, ders esnasınsa bir iç mekan bir de dış mekan olmak üzere iki ayrı projeyi baştan sona modelleyip, vray ile renderini aldık. Web adreslerinden ulaşabilirsin.
www.bilgiegitim.com
 

sorguc

Üyecik
Bende vakti zamanında bu türk kurslar aradım bulundugum şehir kısır biryer olduğu için pekte fazla şansım yoktu.Ama Sinan Bey ile tanıştım gerçekten bana ögretiği şey sadece tasarım değildi proje sonrası neler yapılması gerektiği müşteri nasıl bulunur yada mevcut müşteri ile diyaloglar nasıl olur bunlar da vardı verdiği eğitimler içerisinde.

Mimarlık, tasarımcılık, proje ressamlığı mesleklerinden birine sahipseniz yahut bu dallarda eğitim görmekteysek, butür kurslara kesin ihtiyaç duyuyoruz.Benim size tavsiyem Sinan Bey ile tanışıp birde onun eğitim programını değerlendirmeniz.Ben şöyle kısaca anlatayım bana neler ögrettiği hakkında ve bunu sadece 7 günlük demo da yaptı bana.

Hızlı modelleme için temel teknikleri
Toplam 10 dakikaya standart bir oda oluşturmayı
Malzemeleri yani kaplamaların vs. nasıl kullanılacağı
Karmaşık modellerin kaplamasının nasıl olduğu
Sahneyi modellerle doldurmanın yollarını
Kamera konulmasını
Sahnelerde aydınlatmanın kurulmasını
Son olarak da V-Ray kurulmasını.
Önce 7 gün içerisinde bunları gösterdi ve şahsen gayetde başarılı idi çokda işime yaradı.Mantığına gelince neden böyle yapıyorsunuz diye sordugumda.
" Gerçek kursuma kaydını yapacakların sıfır şekilde gelmesini istemiyorum " demesiydi.

Sinan Bey in 3d max kursunu denemek isteyen olursa ona web adresinden ulaşabilirler hatta web adresindeki çalışmalarıda bizzat görmüş olursunuz.

www.depardizayn.com
 
Max eğitimi ile ilgili ben de araştırma yapıyorum şuan. Ankara'da 5 tane kursa gittim. Bu görüşmelerle ilgili edindiğim deneyimlerimi paylaşacağım.
İlk olarak Bilge Adam'la görüştüm fakat para tuzağı geldi bana diğer eğitim kurumlarından çok da farklı gelmedi açıkcası.Eğitim alan birkaç arkadaşımla görüştüm onlarda çok memnun kalmadıklarını söylediler.

Bilişim eğitim'e gittim orada eğitmenle de görüştüm ama bilgi alırken bile uyuyacaktım neredeyse dersi düşünemiyorum bunun üzerine.

Ankara Tasarım'a da gittim ama çok amatörce geldi.

Vektörel Bilişime gittim orayıda değerlendirmek istedim dışarıdan duyduklarımı kendim görmek istedim.Disiplin içerisinde çalıştıklarını gördüm hocayla tanıştım ve hatta bir dersine katıldım hoca güzel anlatıyor anlaşılır biçimd,dersi anlatırken video ya kayıt ediyor ve o videoyu öğrencilere veriyor.Kurum olarak da diğerlerine göre bana yakın geldi.
 
Ben Mimarlık Fakültesi öğrencisiyim okulda 3d max adına hiçbirşey öğrenemedim.
Bu konuda kurs araştırmaya başladım ve birkaç yere gittim.
Bilge adamla görüştüm işi tamamen ticarete dökmüşler. Bana hiç sıcak gelmedi. Bir de fiyatları çok yüksekti.
Bilişim Eğitime gittim, bilge adamdan daha uygundu fiyatı. Hocasıyla görüşmek istedim. Hocayla görüştüremeyiz dediler. Sanırım hocaları yoktu. Görüşürken herşeyi yapabilirsiniz dediler eğitimi aldıktan sonra. Bir eğitim alarak maxte uzman olmak hiç gerçekçi değil. Öğretme garantisi veriyorlarmış bu da gerçekçi gelmedi bana. Bi de arkadaşımdan duymuştum eğitimlerinde proje filan yaptırmıyorlarmış. Anlatıp geçiyorlarmış.

Vektörel Bilişimle görüşmeye gittim. Çok samimi bir ortamdı. Hocayla ben söylemeden görüştürdüler. Hoca hakkaten müthişti. Türkiyede ilk animasyon filmini yapıyorlarmış. Yani sadece eğitmenlik değil sektörde de Max ile ilgili büyük projeler yapıyorlarmış Bu da benim için önemli piyasa deneyimlerini öğrencilere aktarabilir. Dersine misafir öğrenci olarak girdim. Hoca çok canlı ders anlatıyor. Birde proje tabanlı olarak çalıştırıyor öğrencileri. Öğrencilerin çalışmalarına baktım. Hakkaten çok başarılı çizimler yapmışlar. Ben Vektörel'e kayıt oldum. Ders başladığında deneyimlerimi buradan paylaşırım. Ayrıca Fiyatları da çok uygundu bu kadar kaliteli eğitime fiyatlar uygundu. Çok memnun kaldım Vektörel Bilişim'den. Umarım iyi bir eğitim alıp iyi bir yerde işe başlarım. Herkese kolay gelsin.
 
Merhaba Arkadaşlar dünde buradaydım ve araştımalarımı paylaşmıştım görüyorumki benim gibi araştırma yapmış olan arkadaşlar var aramızda ben yarın kayıda gidiyorum vektörel bilişime kayıt olan kısayol 06 arkadaşla inşallah aynı sınıfta olur tanışma fırsatı buluruz.23 Ağustos da başlayacakmış bence eğitim almak isteyen varsa gidip görüşsün.....
 

semadogan

Üyecik
bende 3ds max kursuna katıldım. aldığım sertifika sayesinde iyi bir işte buldum. uygun fiyata çok iyi eğitim gördüm size de tavsiye ederim. :thumbup:Benim kursum kadıköyde weeb akademi. buda linki http://kadikoy.weebakademi.com. size de yararı olur inşAllah :)
 

Son mesajlar

Üst