Bu bilgisayar bu paraya degermi oyun icin

• Değer

Kullanılan: 3 75.0%
  • Daha iyisini toplarsın

Kullanılan: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

ege baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
received_1575941545751310.png
Arkadaşlar 3600 tlye oyun odaklı bu pc iyi mi?Verdiğim paraya değer mi?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bir kusur görmedim. Fakat 1 seneye bi 8GB ram daha takarsan iyi olur. Yeni oyunlar ram sömürüyor resmen.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir kusur görmedim. Fakat 1 seneye bi 8GB ram daha takarsan iyi olur. Yeni oyunlar ram sömürüyor resmen.
1 sene değil ama şöyle 4-5 seneye gerekebilir (belki). Şu ana kadar gördüğüm en fazla RAM isteyen oyun yaklaşık 2GB küsür falan yiyordu. Dying Light. Skyrim tipi açık dünya oyunlar bile zorlukla 1GB tüketiyor. Son çıkan oyunları pek oynamıyorum, ama az çok sistem gereksinimlerini biliyorum. Ama sanıyorum ki 8GB ram'in 1GB'ını Windows doldurduktan sonra oyuna yaklaşık minimal 6GB ram kalacak. 6GB'ı dolduracak baba yiğit 5 seneden önce çıkmaz.

KazıımKışlal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
araya bide ssd atarsan hiç fena olmaz sistemi ssd ye atarsın kafan rahat eder :) ayrıyeten bi 8 lik ram hiç fena olmaz bende 3600 e laptop aldım özellikleri

i7 6700HQ 6 MB cache - 2.6 ghz tb ile 3.5 ghz -- ddr5 gtx950m 128 bit 4 gb --- 16gb ram --- ve 1 tb hdd 7200 rpm ama ssd olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum bu laptobu şubat ayında 3.600 a aldım şuan fiyatı 5.200 olmuş canavar resmen

ege baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tesekkurler bilgilendirmenizden dolayi mutlu oldum
--- Gönderi Güncellendi ---
Saolun

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
1 sene değil ama şöyle 4-5 seneye gerekebilir (belki). Şu ana kadar gördüğüm en fazla RAM isteyen oyun yaklaşık 2GB küsür falan yiyordu. Dying Light. Skyrim tipi açık dünya oyunlar bile zorlukla 1GB tüketiyor. Son çıkan oyunları pek oynamıyorum, ama az çok sistem gereksinimlerini biliyorum. Ama sanıyorum ki 8GB ram'in 1GB'ını Windows doldurduktan sonra oyuna yaklaşık minimal 6GB ram kalacak. 6GB'ı dolduracak baba yiğit 5 seneden önce çıkmaz.
Benim de 8 gb ram'ım var. Watch Dogs 2 oynarken 7 gb ram kullandığını görmedim değil.Oyunlar 1-2 seneye sistem gereksinimlerinde 16 gb ram isteyecektir diye düşünüyorum.

Gamer???

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Bütçeni aşıyor ama bu sistemi tavsiye ederim:
doğru.PNG

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550

0629879c524741678939f5ccf23368ae.png

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Evet Steam üzerinden. Arkham Knight dışında Battlefield 1 de iken sistem 7.4GB ram kullanımına kadar geliyor. PUBG 2.5-3GB arası değişiyior 5-6 oyundan sonra ram şişmeye başlıyor, oyun artık relogla beni diyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
PUBG 2.5-3GB arası değişiyior 5-6 oyundan sonra ram şişmeye başlıyor, oyun artık relogla beni diyor.
Bu dediğin doğru ise geliştiricilerle bir konuş derim. 5-6 oyun derken 5-6 tane round oynadıktan sonra demek oluyor sanırım ? Oyunun ram üzerindeki preload'u harita kapanınca salması lazım. Sadece aynı harita açılacaksa preload kalmalı. Programlar da böyle çalışırlar. Artık işine yaramayacak kısım ram'den silinir ve böylece diğer işlemlere yer kalır. Memory leak olabilir. Detaylı bir sorun raporu yazıp geliştiricilere göndermeyi deneyebilirsin. İlgilenirlerse sorunun çözülür.

Not: 2-3 yıldır A4 GAMES'den Metro serisi ile ilgili cevap bekliyorum ve daha uzun bekleyen arkadaşlar da var. 5 yıl önce açılmış ticket'in bug'u hala devam ediyor. A4 GAMES misal bu konuda çok gevşek bir firma ve bence bütün oyunları steam'den kaldırılmalı. Sadece A4 GAMES değil boktan oyunlar yapıp insanlara satan ve yıllarca sorunları çözmeden ölü oyunu hala satan firmalar ölmeli, iflas etmeli. Bunlar yüzünden hakkı ile oyunu geliştiren geliştiricilerin de hakkı yeniyor çünkü insanlar bir oyunu satın alırken tereddütlü oluyorlar. Şu erken erişim zımbırttısını kim çıkarttıysa ona da saydırıyorum buradan. Beta, Test falan yok, hazır olunca oyunu piyasaya sürün yoksa sürmeyin kardeşim.

- Oyununuzda şöyle bir sorun var
- Oyunumuz henüz beta sürecinde
- 2 yıldır betada ?

Beta, erken erişim gibi kavramlar oyun şirketleri için bahane olmuş. Bu yüzden en iyi oyunlar eski oyunlardı. Call of Duty 1, Max Payne 1-2, Crash Bandicoot. Çünkü oyunlar hazır olunca satışa giriyordu. Şimdi haftada 200MB güncelleme alıyoruz.

Son düzenleme:

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
PUBG zaten erken erişim oyunu sıkıntıları çok var. Demek istediğim çoğu AAA title oyun çoktan 3GB ram kullanımını aştılar. MP modlarda ise çok daha yüksek bir ram tüketimi var.

ege baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim paraya derken oyun bilgisayarı için biçtiğim fiyata değermi anlamında yazmıştım bikaç güne sipariş vericeğim