3500 TL telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

bulutakblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
3.500 TL bütçem var telefon önerisi bekliyorum. Aklımdaki cihaz Samsung Galaxy A71 2020 128 GB modeli üstüne biraz para koyup bunu alacağım ne dersiniz önerileriniz neler?.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Mi 10 Lite, Mi Note 10 Lite ve Realme 6 Pro bu fiyatların en iyi cihazları. Aceleniz yoksa Realme 7 Serisini ve K30 Ultra'yı bekleyebilirsiniz.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Mi note 10 lite. Xiaomi fanboyu gibi düşünme gerçekten sağlam telefon. Ama seçim senin tabi

bulutakblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mi 10 Lite, Mi Note 10 Lite ve Realme 6 Pro bu fiyatların en iyi cihazları. Aceleniz yoksa Realme 7 Serisini ve K30 Ultra'yı bekleyebilirsiniz.
Hocam yarın gidip alacağım bana bu fiyat için alabileceğim en iyi telefon hangisi?.

Reaksiyon puanı
6,381
Hocam yarın gidip alacağım bana bu fiyat için alabileceğim en iyi telefon hangisi?.
Hocam dengesiz olmasın ama genellikle video izlerim oyun oynarım.
Önceliklerinize göre Mi note 10 lite veya Realme 6 Pro öneririm. Eğer elden alacaksanız ikisini de elinize akıp hangisini daha çok beğeniyorsanız onu almanızı öneririm.

Ama elde almanızı önermem. Mağazaya gidip beğendikten sonra internetten çok daha uygun bir fiyata almanızı öneririm.

bulutakblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önceliklerinize göre Mi note 10 lite veya Realme 6 Pro öneririm. Eğer elden alacaksanız ikisini de elinize akıp hangisini daha çok beğeniyorsanız onu almanızı öneririm.

Ama elde almanızı önermem. Mağazaya gidip beğendikten sonra internetten çok daha uygun bir fiyata almanızı öneririm.
Mi note 10 lite veya Realme 6 Pro arasında seçim yapmam gerekirse hangisi?.

Reaksiyon puanı
6,381
Mi note 10 lite veya Realme 6 Pro arasında seçim yapmam gerekirse hangisi?.
İkisi inanılmaz derecede benzer oldukları için burada iş tamamen alıcıya kalıyor. Biz size ikisi arasında Realme 6 Pro önersek belki hiç beğenmez ve pişman olabilirsiniz. Aynı şey mi note 10 lite için de geçerli.

Dediğim gibi, mağazada elinize alıp bakmanızı öneririm.

bulutakblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İkisi inanılmaz derecede benzer oldukları için burada iş tamamen alıcıya kalıyor. Biz size ikisi arasında Realme 6 Pro önersek belki hiç beğenmez ve pişman olabilirsiniz. Aynı şey mi note 10 lite için de geçerli.

Faturaya bağlı ödeyeceğiz o yüzden mağazadan almak zorundayım büyük ihtimal mi note 10 lite alacağım peki A71 için ne dersiniz?.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hocam dengesiz olmasın ama genellikle video izlerim oyun oynarım.
Mi 10 Lite bütçenizin 500 600 TL üstünde. Bu yüzdrn onu karşılaştırmaya katmayacağım.

Oyun oynayacaksanız Sd720g işlemci ve 90hz ekran tazeleme hızı ile Realme 6 Pro bu fiyatlardaki en mantıklı telefon.
Video izleyecekseniz, Oled ekranlarda görüntü kalitesi IPS panellerden daha iyi olduğu için Mi Note 10 Lite öneririm.
Arka kamerada IMX686 kamera sensörüyle Mi Note 10 Lite, Ön kamerada ise Oneplus 8 Pro gibi üst segment modellerde bulunan IMX417'ye sahip Realme 6 Pro önde.
İki cihazın da batarya performansı yoğun kullanım için yeterli. Ancak Mi Note 10 Lite, batarya konusunda daha önde.
Realme'nin yazılımının Xiaomi'den daha iyi olduğunu söylemem gerekir. Xiaomi'nin birçok modelinde kronik veya geçici yazılımsal sorunlar ortaya çıktığından telefon önerisi yaparken Xiaomi cihazlardan bir öneride bulunmak istemiyorum.

Sonuç olarak iki cihaz da kullanıcıyı üzmez. Realme 6 Pro ve Mi Note 10 Lite, bu fiyatlardaki en iyi iki cihaz. Benim önerim Realme 6 Pro olur. Forumdaki diğer üyelerin de görüşlerini alıp, kararınızı verebilirsiniz. İyi günler :)

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Faturaya bağlı ödeyeceğiz o yüzden mağazadan almak zorundayım büyük ihtimal mi note 10 lite alacağım peki A71 için ne dersiniz?.
A71 önermem hocam.

Katılıyorum, mağazaya gidip inceleyebilirsiniz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
A71 parasını hakeden bir cihaz değil sakın öyle bir hataya düşmeyin. Mi note 10 lite yada realme 6 pro alabilirsiniz.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
rn 9 pro/rn 9s bunlardan birini al ben rn 9pro derim

sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ya ben şunu merak ediyorum, mi note 10 lite tamam güçlü bir telefon. Yalnız sd kart desteği yok, bu büyük bir dezavantaj değil mi?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ya ben şunu merak ediyorum, mi note 10 lite tamam güçlü bir telefon. Yalnız sd kart desteği yok, bu büyük bir dezavantaj değil mi?
SD kart desteği kişiden kişiye değişir bence. Ben hayatım boyunca hiç sd karta ihtiyacım olmadı pekte önemli değil zaten.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
128GB gayet yeterli. Ben sd kart ile beraber 96GB kullanıyorum şu an. Yarısı boş telefonun. Çok resim çeken biri içinde sorun olmaz. Tek sorun video depolama olabilir.

sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefondan rehber yedeği alma, resim vb. gibi bazı dosyaları kopyalama, yani aklıma gelmeyen yedekleme kopyalama taşıma işlerinde sd kart çok iş görüyor.. Onun dışında hafıza tabii ki yeterli..

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Telefondan rehber yedeği alma, resim vb. gibi bazı dosyaları kopyalama, yani aklıma gelmeyen yedekleme kopyalama taşıma işlerinde sd kart çok iş görüyor.. Onun dışında hafıza tabii ki yeterli..
Bu dedikleriniz nadir kullanılıyor. Avantajları yanında çok küçük eksiklikler olduğundan göz ardı edilebilir. Önceliklerinize göre seçim yaparsanız başka modeller daha uygun gelebilir tabi. Ben kendi önceliklerimi düşünerek konuşuyorum.