3500 TL altı Telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Ben aldığımda o fiyatlarda Samsung Galaxy M51, Oppo Reno 4, Realme 7 Pro ve Poco X3 gibi cihazlar yoktu. Mi Note 10 Lite ve Realme 6 Pro arasında seçim yaptım, 60Hz AMOLED ekran yerine 90Hz IPS LCD ekran tercih ettim. Fazla oyun oynamasam da daha akıcı bir ekrana sahip olmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm.
Yani görüş açısı bende 60hz amoledi tercih ederek mi Note 10 Lite aldım

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Ben aldığımda o fiyatlarda Samsung Galaxy M51, Oppo Reno 4, Realme 7 Pro ve Poco X3 gibi cihazlar yoktu. Mi Note 10 Lite ve Realme 6 Pro arasında seçim yaptım, 60Hz AMOLED ekran yerine 90Hz IPS LCD ekran tercih ettim. Fazla oyun oynamasam da daha akıcı bir ekrana sahip olmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm.
Anladım. Bence amoled ekran daha iyi bir seçenek. Ancak, 7 pro ve 6 pro aradinda bir performans farki yok. E zaten beni kamera ilgilendirmiyor, tasarim konusunda 6 pro inanilmaz güzel bir tasarim. Sanirim bu yüzden 65w şarjdan ve AMOLED den vaz geçeceğim. Ve 6 pro alacağım. yani uzun lafin kısası, çok daha güzel bir tasarım ve 90 hz yi tercih ediyorum. Hızlı şarj ve AMOLED ekrandan fedakarlık ederek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani görüş açısı bende 60hz amoledi tercih ederek mi Note 10 Lite aldım
Aynen. Tamamen kişiye baglı. Ben de amoledi seçerdim. Ama burda 7 pro ile 6 pro arasinda performans farki yok. E kamera da benim icin onemli değil. Oyüzden tasarimi çok daha guzel olduğu ve 90 hz oldugu icin 6 pro yu tercih ediyorum. AMOLED ve hizli şarj dan fedakarlik ederek

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Anladım. Bence amoled ekran daha iyi bir seçenek. Ancak, 7 pro ve 6 pro aradinda bir performans farki yok. E zaten beni kamera ilgilendirmiyor, tasarim konusunda 6 pro inanilmaz güzel bir tasarim. Sanirim bu yüzden 65w şarjdan ve AMOLED den vaz geçeceğim. Ve 6 pro alacağım. yani uzun lafin kısası, çok daha güzel bir tasarım ve 90 hz yi tercih ediyorum. Hızlı şarj ve AMOLED ekrandan fedakarlık ederek.
65W mükemmel bir teknoloji.
Şöyle sorsam daha doğru olabilir: 65W hızlı şarj, stereo hoparlör ve AMOLED ekran mı; size göre daha iyi bir tasarım ve 90Hz mi?

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Şöyle sorsam daha doğru olabilir: 65W hızlı şarj, stereo hoparlör ve AMOLED ekran mı; size göre daha iyi bir tasarım ve 90Hz mi?
Ama böyle olmazki her yazdıgınjz şey fikrimi değiştiriyor. Neden boyle oluyir anlamadim ama bu sekilde düşünürsek 7 proyu seçerim. Neredeyse her gün fikrim degişiyor??

@alpotter Siz şuanki fiyat dengesine göre ve güncellik olarak 7 proyu mu 6 proyu mu tavsiye ediyorsunuz? Cidden artik kesin bir karar vermem lazım.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Kanka al artık realme 7 proyuda sende rahatla bizde rahatlayalım realme 7 pro bir tık daha fazla güncelleme alır daha yeni bir cihaz olduğu için

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Ama böyle olmazki her yazdıgınjz şey fikrimi değiştiriyor. Neden boyle oluyir anlamadim ama bu sekilde düşünürsek 7 proyu seçerim. Neredeyse her gün fikrim degişiyor??

Siz şuanki fiyat dengesine göre ve güncellik olarak 7 proyu mu 6 proyu mu tavsiye ediyorsunuz? Cidden artik kesin bir karar vermem lazım.
İki cihaz da pişman etmez. Birbirine karşı üstünlükleri var.
Benim telefon alırken batarya ve arka kamera önceliğim vardı. Kendime alacak olsam Realme 6 Pro'nun 90Hz, malzeme kalitesi ekran dayanıklılığı ve ön kamera gibi artıları olmasına rağmen büyük ihtimalle Realme 7 Pro alırdım.
Önceliklerinize iki cihaz da uyuyor. Sadece 60Hz AMOLED ekran ve 90Hz IPS ekran arasında tercih yapmalısınız.

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
İki cihaz da pişman etmez. Birbirine karşı üstünlükleri var.
Benim telefon alırken batarya ve arka kamera önceliğim vardı. Kendime alacak olsam Realme 6 Pro'nun 90Hz, malzeme kalitesi ekran dayanıklılığı ve ön kamera gibi artıları olmasına rağmen büyük ihtimalle Realme 7 Pro alırdım.
Önceliklerinize iki cihaz da uyuyor. Sadece 60Hz AMOLED ekran ve 90Hz IPS ekran arasında tercih yapmalısınız.
@alpotter Tamam. Dedigim gibi 90hz. 2 cihazda pişman etmezse realme 6 pro yu tercih etmemde bir sorun yok. Realme 6 pro alacağım. Ben, tasarım ve 90 hz yi tercih ediyorum. Size de çok teşekkurler yardimcı olduğunuz için. Iyi forumlar.
??

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Pubg oynuyorum günde 2 saat. Oyuzden performans 1. Önceliğim. 2. Ekran kalitesi 3. Tasarım. kamerayla hiçbir alakam yok. Oyuzden kamera önemli değil. Ama şunu söylemeliyim bu telefonlar içindeki en güzel tasarim 6 pro da. Gerçekten.
Realme 7 Pro al geç
Bencede öyle. 7 pro açik ara daha üstün ama 9 proyu çook fazla kişi tavsiye ediyor teknoloji kanallari falan hep 9 proyu övüyor. Öyle olunca adamin kafasi karişmiyor degil ama ben kararımı verdim. 7 pro yada fiyat degişimine bağlı 6 pro alacağım. Ikisi arasinda karar vermek biraz zor.

Amoled ekranı, yani Realme 7 pro'yu mu tavsiye ediyorsunuz
@alpotter Tamam. Dedigim gibi 90hz. 2 cihazda pişman etmezse realme 6 pro yu tercih etmemde bir sorun yok. Realme 6 pro alacağım. Ben, tasarım ve 90 hz yi tercih ediyorum. Size de çok teşekkurler yardimcı olduğunuz için. Iyi forumlar.
??
Yanlış karar verdiniz.
Realme 7 Pro daha güncel. Ve ekranı da çok daha iyi. Amoled ekran youtube da ve netflixte farkını gösterir.

Rn9 Pro yazana da takılma. Mesaj atan kişilerin bilgisini mesaj sayısından anlayabilirsiniz.

Realme 6 Pro da pişman etmez.
Siz ekran ve hz arasında seçimi yapın.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Mesaj atan kişilerin bilgisini mesaj sayısından anlayabilirsiniz.
Mesaj sayısı çok olunca bilgisi çok mu oluyormuş nereden biliyorsunuz belki hiç mesaj atmayan kişi sizden çok ama çok bilgili mesajla alakası yok çok boş yapmışsın

Dygu369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de realme 7 pro, xiaomi note 10 lite ve m51 arasında kaldım araştırdıkça fikir değiştiriyorum en son bu 3'ü arasında kaldım. Kullanıp memnun olanlar varsa yorum veya farklı önerilerinizi bekliyorum.
Benim için oyun kadar ekranın parlaklığı, netliği ve sağlamlığı önemli. Şarj da önemli ama 1 1buçuk gün yetse yeterli. Fotoğraf çekimlerinde de renk ve netliğin daha iyi beni en çok hangisi memnun eder bilmek isterim. Ayrıntılı olarak bizzat kullanıcılardan iyi kötü yorum istiyorum.
Beni en az 2-3 yıl idare etse yazılımsal sorunlarla falan uğraştırmasa harika olur. Bütçe ise 3500 3600 in üzerine çıkmamalı. Çok kararsızım o yüzden görüşleriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim...

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ben de realme 7 pro, xiaomi note 10 lite ve m51 arasında kaldım araştırdıkça fikir değiştiriyorum en son bu 3'ü arasında kaldım. Kullanıp memnun olanlar varsa yorum veya farklı önerilerinizi bekliyorum.
Benim için oyun kadar ekranın parlaklığı, netliği ve sağlamlığı önemli. Şarj da önemli ama 1 1buçuk gün yetse yeterli. Fotoğraf çekimlerinde de renk ve netliğin daha iyi hangisi beni en çok hangisi memnun eder bilmek isterim. Ayrıntılı olarak bizzat kullanıcılardan iyi kötü yorum istiyorum.
Beni en az 2-3 yıl idare etse yazılımsal sorunlarla falan uğraştırmasa harika olur. Bütçe ise 3500 3600 in üzerine çıkmamalı. Çok kararsızım o yüzden görüşleriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim...
Yazılım dedin xiaomi yi ele.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evet xiaomi hakkındaki yorumlar yüzünden tereddütteydim teşekkürler
Tamam onu eledik.
Realme 7 pro ve M51 arasındayız.
Biraz daha öncelik verin.

Evet xiaomi hakkındaki yorumlar yüzünden tereddütteydim teşekkürler
Bu arada Realme 7 Pronun stereo hoparlör ve hızlı şarj artısı var.
Ben olsam 7 Pro alırdım ekran boyutundan dolayı da.
Zaten öyle yapacaktım ona karar vermiştim.

Dygu369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tamam onu eledik.
Realme 7 pro ve M51 arasındayız.
Biraz daha öncelik verin.

Bu arada Realme 7 Pronun stereo hoparlör ve hızlı şarj artısı var.
Ben olsam 7 Pro alırdım ekran boyutundan dolayı da.
Zaten öyle yapacaktım ona karar vermiştim.
Şöyle ki son 4 yıldır galaxy C7 kullanıyorum gayet memnundum son zamanlar batarya sıkıntıları çekmeye başladığımdan değiştirmeye karar verdim. Kısacası yıllardır Samsung kullanıcısı biri olarak m51 tercihimdi ama araştırmalarımla da realme gerek tasarımı gerekse hızlı şarjı hoşuma gitti. Sadece firma olarak yeni olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım güncelleme kaç yıl devam eder beni kaç yıl idare eder uzun yıllar kullanıcısı olmadığı için kararsızım.
Ekran netliği renkleri ve fotoğraf çekimi benim için önemli ayrıca ara sıra oyun oynamayı abartan birisiyim ısınmalar kasmalar hangisinde daha az yaşanır. Şarj olarak tabiki m51 biliyorum ancak batarya büyüklüğüne yaklaşık 2 saat şarj süresi hoş değil o yüzden hızlı şarj olması realme 7 proyu eşitler bence.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Şöyle ki son 4 yıldır galaxy C7 kullanıyorum gayet memnundum son zamanlar batarya sıkıntıları çekmeye başladığımdan değiştirmeye karar verdim. Kısacası yıllardır Samsung kullanıcısı biri olarak m51 tercihimdi ama araştırmalarımla da realme gerek tasarımı gerekse hızlı şarjı hoşuma gitti. Sadece firma olarak yeni olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım güncelleme kaç yıl devam eder beni kaç yıl idare eder uzun yıllar kullanıcısı olmadığı için kararsızım.
Ekran netliği renkleri ve fotoğraf çekimi benim için önemli ayrıca ara sıra oyun oynamayı abartan birisiyim ısınmalar kasmalar hangisinde daha az yaşanır. Şarj olarak tabiki m51 biliyorum ancak batarya büyüklüğüne yaklaşık 2 saat şarj süresi hoş değil o yüzden hızlı şarj olması realme 7 proyu eşitler bence.
Kasmalar ikisinde de olmaz. Realme 2 3 sene güncelleme veriyor bildiğim kadarıyla. Opponun yan markasıydı yeni ayrıldılar. @alpotter

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
3600-3700 civarında OPPO RENO 4 8gb ram 128gb rom bulunuyor ben beğendim isterseniz bir bakabilirsiniz.

Dygu369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 7 Pro, Oppo Reno 4 ve Samsung Galaxy M51'in bu fiyatlarda en iyi cihazlardan olduğunu düşünüyorum. Malzeme kalitesi, az bir farkla ön kamera ve 90Hz sizin için önemliyse Realme 6 Pro öneririm.
3000 TL altında Realme 7 düşünebilirsiniz.
Kasmalar ikisinde de olmaz. Realme 2 3 sene güncelleme veriyor bildiğim kadarıyla. Opponun yan markasıydı yeni ayrıldılar. @alpotter
Realme, yazılım konusunda başarılı markalardan olduğundan cihazları uzun ömürlü diyebilirim. Realme 7 Pro büyük ihtimalle Android 11 ve Android 12'yi alır.

Dygu369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Realme 7 Pro, Oppo Reno 4 ve Samsung Galaxy M51'in bu fiyatlarda en iyi cihazlardan olduğunu düşünüyorum. Malzeme kalitesi, az bir farkla ön kamera ve 90Hz sizin için önemliyse Realme 6 Pro öneririm.
3000 TL altında Realme 7 düşünebilirsiniz.

Realme, yazılım konusunda başarılı markalardan olduğundan cihazları uzun ömürlü diyebilirim. Realme 7 Pro büyük ihtimalle Android 11 ve Android 12'yi alır.
Tamamdır çok teşekkürler 3'ünden birini alacağım gibi duruyor bakalım..

Kalın ve ağır olması sorun değilse kamera ve batarya için M51 öneririm bunların yanına Reno4 de eklenebilir.
Ben de ilk başlarda bataryası için m51 istiyordum ama bataryasının büyüklüğüne şarj aleti yeterli değilmiş sanırım yaklaşık 2 saatte dolduruyormuş benim için hızlı şarj da çok önemli olduğundan Realme 7 pro'ya döndü düşüncem ama hala aklımda duruyor m51. Reno 4'ü de yeni araştırıyorum kıyaslamalara bakıp karar vereceğim artık teşekkürler yorumunuz için..

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben de ilk başlarda bataryası için m51 istiyordum ama bataryasının büyüklüğüne şarj aleti yeterli değilmiş sanırım yaklaşık 2 saatte dolduruyormuş benim için hızlı şarj da çok önemli olduğundan Realme 7 pro'ya döndü düşüncem ama hala aklımda duruyor m51. Reno 4'ü de yeni araştırıyorum kıyaslamalara bakıp karar vereceğim artık teşekkürler yorumunuz için..
Realme 7 Pro'nun video tarafında sorunları var memnun etmeyebilir fakat bunun dışında 65W hızlı şarj, stereo hoparlör, super amoled ekran gibi özellikleriyle alınabilecek iyi bir cihaz.

Dygu369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Realme 7 Pro'nun video tarafında sorunları var memnun etmeyebilir fakat bunun dışında 65W hızlı şarj, stereo hoparlör, super amoled ekran gibi özellikleriyle alınabilecek iyi bir cihaz.
Evet kullanıcı yorumlarını okudum video çekerken ekran parlaklığı azalması ve ses kısılması mı ne yaşanıyormuş bu beni üzdü açıkçası video çekmeyi seven bir insanım fotoğraf ve video kalitesi de benim için önemli o yüzden biraz daha araştıracağım yılbaşı indirimlerine kadar..

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Realme 7 pro videodaki sorunlar çözülür mü? Ses sorunu ve video çekerken ekran kararma sorunu? Realme 5 proda hala varmış böyle sorunlar güncelleme ile düzelir mi acaba?
Belli olmaz. Ama yüksek ihtimalle düzelir.

Son mesajlar