3500-4000 civarı "Oyun Hariç" Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ibrahimklc336

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese iyi akşamlar. Piyasadaki çoğu laptoplar kötü ekran kartlarına sahip ve buna bağlı olarak diğer donanımlar yeterince iyi değil. Oyun oynamayacağım için harici ekran kartına sahip bir laptop almak yerine, ram ve ssd olarak yüksek, mümkünse IPS ekran olması benim için önemli. Freedos olabilir hiç sıkıntı değil. Kısacası ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

ibrahimklc336

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam amd karşı bir ön yargım var. Daha önce kullanmadım ve kullanan birinin de yorumunu almadım. Benim için önemli olan işlerimi hızlı yapabilmek. Oyun filan umrumda değil ama dediğim gibi ofis işlerini hızlı bie şekilde yapabilmek istiyorum. Amd ye karşı ön yargılı olmalı mıyım?

karanlıksadakat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hp ısınma sorunu gibi amd ninde geçmişi parlak değil evet. Ama yeni nesillerde bu sorunlar kısmi olarak iyileştirildi , fiyat performans olarak gayet başarılı , 2 modelde performans olarak işini görür, 8ram ve nvme ssd performansı yeterli ölçüde etkiler.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hocam bu bütçede amd daha iyi eğer paranız varsa tam performans istiyorsanız intel
Bütçeniz azsa o bütçeye en iyi performanssa amd
Yani paranız varsa intel
Bütçe daha azsa amd

kagan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Buna ve matebook d15 e bi bakın derim
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP 15-DA2063NT 1S7W4EA i5-10210U 4GB 256GB SSD 15.6 FreeDOS Notebook Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 4000 tl ye en iyi bunu bulabildim ram 4gb ama sonradan yükseltebilirsiniz

Son düzenleme:

ibrahimklc336

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam d15 baktım çok hoşuma gitti fakat merak ettiğim bir konu, yükseltmeye uygun mudur ve sanırsam harici ekran kartı olmadığı için sistem belleğinden kullanıyormuş. Bu sıkıntı çıkarır mı bilemedim. Yinede değerlendireceğim teşekkür ederim.

Buna ve matebook d15 e bi bakın derim

HP 15-DA2063NT 1S7W4EA i5-10210U 4GB 256GB SSD 15.6 FreeDOS Notebook Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 4000 tl ye en iyi bunu bulabildim ram 4gb ama sonradan yükseltebilirsiniz
Çözünürlük yüksek olması, hdd ssd sahip olması vs gayet beni tatmin etti fakat dediğiniz gibi ram düşük. Buna takabileceğim f/p ram de önerebilir misiniz? Biz alınca kendimiz upgrade yapsak garantiden çıkar mı?

Son düzenleme:

kagan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam d15 baktım çok hoşuma gitti fakat merak ettiğim bir konu, yükseltmeye uygun mudur ve sanırsam harici ekran kartı olmadığı için sistem belleğinden kullanıyormuş. Bu sıkıntı çıkarır mı bilemedim. Yinede değerlendireceğim teşekkür ederim.

Çözünürlük yüksek olması, hdd ssd sahip olması vs gayet beni tatmin etti fakat dediğiniz gibi ram düşük. Buna takabileceğim f/p ram de önerebilir misiniz? Biz alınca kendimiz upgrade yapsak garantiden çıkar mı?
Hocam aralarındaki en iyi işlemcili laptop hp sanırsam ben olsam onu alırdım. matebookda ssd ve ram yükseltmesi yapılamıyor onun dışında gayet iyi şık hafif vs.
Ram yükseltmesinde bazı firmalar garantiden çıkarmıyor bazıları ise ram alıyosun laptop ve rami yolluyorsun onlar takıyor

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Acer aspire modellerini öneren arkadaşa teşekkür ederim onun dışında öneri yapan sadece yorum kasmaya mı çalışıyor anlamış değilim hp nin o makinesini o parayı vereceğime çöpe atarım paramı daha iyi. 4000 tl bandında yukarda paylaşılan acer aspire modeli iyidir harici ekran kartı da var.

ibrahimklc336

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim. Kasım indirimlerini beklemeyi düşünüyorum. Yinede tavsiyelere açığım hepsini inceliyorum.