35-50 bin arası 2.el araç

Bu konuyu okuyanlar

blorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selam bu konu daha önce defalarca kez açılmıştır eminim ancak aradığım yanıtları bulamadım ve tarih farklarından dolayı yeni arabalarda listeye düşmüştür diye düşünüyorum evet konumuza geçelim bizde 2008 model ssanyong kyron 4x2 model mevcut Bkz : gördüğünüz resimdeki araç 2008 yılından beri bizde ilk sahibi biziz aracımızdan çok ama çok memnunuz gerçekten bence eşşiz bir araba oturuş pozisyonu olsun 2 ton ağırlığı olmasına rağmen 0-100 ü 13 sn ancak gaz tepkisi çok hassas kalkışını çok seviyorum bizi hiç yarı yolda bırakmadı ancak şimdilerde 50-55bin arası sıfır araçları görüyorum araç dışardan ufacık yada çirkin içinde tableti arka kamerası cartı curtu var evet biliyorum bunlar bizim aracımızada takılabilir ancak 8 yıldır kullandığımız için insan birazda farklılık istiyor bende peder beyin aklına girdim değiştirecez bu arabayı peder bey durmadan ben kia sorento istiyorum kia sorento istiyorum diyor bende araştırdım 2008 kasası benimde çok hoşuma gitti içide gayet güzel ancak 12L/100km yi görünce orda bir dedim kendi kendime peder bey diyor ben 40-45tl veriyorum zaten mazota 50-55de veririm hayalimdeki araba olsun yeter diyor ancak ben öğrenci adamım 100km için 50tl vermek benim için ölümden farksız.

Yani diyeceğim o ki şimdi bu sorentodan vaz geçirmeye çalışıyorum ve 35-45 arası 2.el sedan bir araba arıyoruz sedan yada coupe olabilir ama hatchback istemiyorum ve benim için en önemli husus orjinalinde bir ekranı olan iç dizaynı güzel parça fiyatı çok fazla olmayan münkünse yol bilgisayarı olan mümkünse dizel çok yakmayan bir araç istiyorum böyle araç mutlaka vardır ben 2015-2014 olsun demiyorum 2007-2008 ve üstü araba arıyorum bildiğiniz al bak bu araç güzeldir şöyle şöyle özellikleri vardır bende daha önce bindim vs dediğiniz bir araç varmıdır ? bu arada az yakan içi güzel bir SUV varsa dediğim fiyat aralığında onlarıda yazarsanız çok sevinirim biraz uzun oldu ama okuduysanız teşekkür ederim herkese iyi forumlar :)

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Ekranı olan derken renkli park sensörü, kamera, navigasyon olan ekranlardan mı ? Yoksa 2 renk olanlar da yeterli mi ? Ayrıca otomatik, manuel farkedermi ?

blorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekranı olan derken renkli park sensörü, kamera, navigasyon olan ekranlardan mı ? Yoksa 2 renk olanlar da yeterli mi ? Ayrıca otomatik, manuel farkedermi ?
Vallahi gönül ister ki manuel olsun :) ama fark etmez ekran derken park sensörü navigasyon vs olanlardan bahsediyorum

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Vallahi gönül ister ki manuel olsun :) ama fark etmez ekran derken park sensörü navigasyon vs olanlardan bahsediyorum
O Tarz şeyler genelde dolu paketlerde olur. Dolu paket bu fiyata bulsanız bile KM'si çok fazla olur. Bence şart değilse aldıktan sonra taktırın. Eğer olur derseniz Astra ve Focus bakabilirsiniz.

blorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O Tarz şeyler genelde dolu paketlerde olur. Dolu paket bu fiyata bulsanız bile KM'si çok fazla olur. Bence şart değilse aldıktan sonra taktırın. Eğer olur derseniz Astra ve Focus bakabilirsiniz.
reis bende onlara bakıyorum dediğin gibi :) birde civic bakıyorum sence 3 ü arasında hangisi idealdir

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
reis bende onlara bakıyorum dediğin gibi :) birde civic bakıyorum sence 3 ü arasında hangisi idealdir
İç mekan olarak genelde Alman'lar Japon'lara göre daha iyidir. Tercih meselesi tabii. Benim için dış görüntü de çok önemli. Hepsini kullanmış birisi yorum yapsa daha iyi olur. Benim için dış ve iç tasarım önemli olduğu için ben Astra tercih ederdim muhtemelen. :)

blorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İç mekan olarak genelde Alman'lar Japon'lara göre daha iyidir. Tercih meselesi tabii. Benim için dış görüntü de çok önemli. Hepsini kullanmış birisi yorum yapsa daha iyi olur. Benim için dış ve iç tasarım önemli olduğu için ben Astra tercih ederdim muhtemelen. :)
ben astra yerine insignia yı daha çok seviyorum ona ne dersin ?

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
ben astra yerine insignia yı daha çok seviyorum ona ne dersin ?
Ben de daha çok seviyorum ama o bütçeye temiz insignia zor. Dizel olursa KM'si çok fazla olur. 1.6T'ler zaten çok yakıyor. 1.4T hakkında fikrim yok ama 1.4 tsi daha iyi diye duymuştum.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Fluence Az yakar çok kaçar :) 2010 kasa Bulursun
Alternatif olarak 2008 2009 jetta derim :)

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Not : Fluence kullandım Rahat ve konforluydu Tek eksiği Sağlam değildi Ama geniş ve ferahtır 110 luk Privilige (full) kasa kullandım Çok seriydi Boşlarını pek sevmem onun yerine jettayıda önerebilirim

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Not : Fluence kullandım Rahat ve konforluydu Tek eksiği Sağlam değildi Ama geniş ve ferahtır 110 luk Privilige (full) kasa kullandım Çok seriydi Boşlarını pek sevmem onun yerine jettayıda önerebilirim
Fluence'nin boşuda çok boş hakkaten :D Ama fluence'ler genelde yüksek km'li oluyorlar. dCi motorlar dizelde en iyi seçenek bence. Güncel 1.6 dizel 160HP de kanıtıdır.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Fluence'nin boşuda çok boş hakkaten :D Ama fluence'ler genelde yüksek km'li oluyorlar. dCi motorlar dizelde en iyi seçenek bence. Güncel 1.6 dizel 160HP de kanıtıdır.
Renonun vazgeçilmez motoru dci dır :D
Full olacaksa fluence gerisi jetta derim