3300TL Notebook tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Max.3300TL olacak sekildeki oyun notebook tavsiyelerinizi bekliyorum.

Asus alma taraftari degilim. Lutfen tavsiyeleriniz monster hp lenovo gibi markalar olursa sevinirim

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tesekkur ederim fakat dedigim gibi en fazla 3300 tl var ssd ile beraber dahada fiyati artiyor ama yineden tesekkur ederim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram in 16 olmasini istiyorum seyhoo bey gercekten tesekkurler fakat durum bu yani

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ram in 16 olmasini istiyorum seyhoo bey gercekten tesekkurler fakat durum bu yani

16 gb ram gereksiz. Render ve ağır işlem yapmayacaksan 8 gb ram gayet yeterli. 8 GB rami tamamen doldurabilmekte zor. Oyun oynayacaksan 8 gb ram sana yeterli

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 gb ram gereksiz. Render ve ağır işlem yapmayacaksan 8 gb ram gayet yeterli. 8 GB rami tamamen doldurabilmekte zor. Oyun oynayacaksan 8 gb ram sana yeterli
Ben java uygulamalari ve oyunlar

Birde virtual machine de yeni sistemler kuracagim icin biraz istiyorum yani sadece oyun olsa tamamiyle haklisiniz

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ben java uygulamalari ve oyunlar

Birde virtual machine de yeni sistemler kuracagim icin biraz istiyorum yani sadece oyun olsa tamamiyle haklisiniz

Bu işlemleri yapacaksanız 16 gb ram dediğim gibi gereksiz olur. Benim yaptığım işlemlere bile 4 gb ram yetiyor

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ciddimiziniz benim eski bilgisayar vardi 4gb ram buyuk ihtimalle anakartin eskiligi ve ekran kartinin olmayisi bilgisayari kotu ediyordu sanirim

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim o zaman teklifler mantikli geliyo :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ciddimiziniz benim eski bilgisayar vardi 4gb ram buyuk ihtimalle anakartin eskiligi ve ekran kartinin olmayisi bilgisayari kotu ediyordu sanirim

Rame çok takılanlar var yeterki mhz si iyi olsun belleğin fazlalığı çok önemli değil sadece işlemin ağırlığı önemli ama her daim 16 gb ram benim gözümde gereksizdir

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rame çok takılanlar var yeterki mhz si iyi olsun belleğin fazlalığı çok önemli değil sadece işlemin ağırlığı önemli ama her daim 16 gb ram benim gözümde gereksizdir
Peki ekran karti 2 az gelir bence en azindan 3 olsaymis o sizin verdiginiz 1 bilgisayar 2 ssd fiyatlarindaki onun birazcik ust modeli olsa cok sevinirim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki ekran karti 2 az gelir bence en azindan 3 olsaymis o sizin verdiginiz 1 bilgisayar 2 ssd fiyatlarindaki onun birazcik ust modeli olsa cok sevinirim

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463521&kat=6453&lang=tr-TR&srt=UP#.VGygsIusUVg

3 gb 192 bit nvidia ekran kartı var müthiş bir kart fakat bütçenizi aşıyor. 300 lira daha bulup bu laptopbu ve 199 liralık ssd yi alırsanız bu laptopla yapacaklarınızın sınırı yok

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet haklisiniz fakat eski bilgisayarim iade ediliyor 2900 tl gelecek ve bende 400 tl uzerine koyabilirim en fazla eski bilgisayarim asus n550jv cn127h

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Evet haklisiniz fakat eski bilgisayarim iade ediliyor 2900 tl gelecek ve bende 400 tl uzerine koyabilirim en fazla eski bilgisayarim asus n550jv cn127h

Karar sizin 2 gb 128 bit 860m iyi bir karttır abra a7 yide alabilirsiniz

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows xp den windows 10 a kadar kendim yukleyebilirim onda problem yok garanti disi kalma gibi bisi olmaz dimi bu konularda

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki ekran karti iyi degilmi ? Ekran kartlari hakkinda pek bir bilgim yok ve ram larin mhz leri kac olmalidir en az

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki ekran karti iyi degilmi ? Ekran kartlari hakkinda pek bir bilgim yok ve ram larin mhz leri kac olmalidir en az

laptoplarda 1600 mhz fixtir genelde daha üstü özel yapım laptoplarda oluyor 1600 mhz en iyisi diyelim. Ekran kartı 2 gb 128 bit gayet iyi bir kart laptoplara göre

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki siz olsaniz ekran kartindan kisip ssd yemi yuklenirdiniz yoksa ssd den kisip ekran kartina mi yuklenirdiniz

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki siz olsaniz ekran kartindan kisip ssd yemi yuklenirdiniz yoksa ssd den kisip ekran kartina mi yuklenirdiniz

SSD benim için çok önemli parçalarından tam verim almak istiyorsan ssd kullanmalısın. Çünkü harddisk artık çağdışı olmaya başladı hantal kalıyor işlemler sırasında

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSD benim için çok önemli parçalarından tam verim almak istiyorsan ssd kullanmalısın. Çünkü harddisk artık çağdışı olmaya başladı hantal kalıyor işlemler sırasında
Anladim cok tesekkur ederim
Peki ben ssd aldim diyelim onu bilgisayara takmam icin yada taktirmam icin ne yapilmasi gerekir firma kendisi mi takar yoksa herhangi bir bilgisayarcida taktirablirimiyiz

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anladim cok tesekkur ederim
Peki ben ssd aldim diyelim onu bilgisayara takmam icin yada taktirmam icin ne yapilmasi gerekir firma kendisi mi takar yoksa herhangi bir bilgisayarcida taktirablirimiyiz

Kendin bile takarsın çok kolay yerde olur genelde harddisk sata giriş kısmı 2 vida söküp takabilirsin

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bende garantiye onem veriyorum o yuzden problem cikarmazlar dimi ?

Vidaları dikkatli söküp takarsan hiçbişey olmaz. Bide garantiye göndeceğin zaman ssd yi çıkarırsın bilgisayarın fabrikadan çıkma harddiskini takarsın verirsin servise anlamazlar.

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vidaları dikkatli söküp takarsan hiçbişey olmaz. Bide garantiye göndeceğin zaman ssd yi çıkarırsın bilgisayarın fabrikadan çıkma harddiskini takarsın verirsin servise anlamazlar.
Anladim bence pekte gerek yok direk ssd li bilgisayar yeter bence :)

canercambel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia gtx765m 2gb gddr5 ile nvidia gtx 850m ddr5 2gb ekran kartlarindan hangisi iyi ve aralarinda fazla fark varmi