Öneri 32 gb flash bellek önerebilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
32 gb çok pahalı olmayan bir Flash almam lazım. Format için Vs kullanıcaz.
Birkaç taneye baktım ama hızlı mı ısınıyor mu işlerinden pek anlamıyorum. Kullanıp memnun olduklarınız varsa önerebilir misiniz?

Bunun takıp çıkarması sıkıntılı falan yazmışlar.

Bu biraz pahalı geldi.

Bu önerilmiş ama metal olduğundan ısınma sıkıntı olur mu bilemedim.

Bunu bilemedim.

Bunda malzeme kötü mü?

Teşekkürler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka marka önerisi de alabilirim. Kingston vardı bir de.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Birkaç taneye baktım ama hızlı mı ısınıyor mu işlerinden pek anlamıyorum. Kullanıp memnun olduklarınız varsa önerebilir misiniz?

Bu biraz pahalı geldi.

Bunu bilemedim.

Bunda malzeme kötü mü?

Bütçe nedir?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Almış iken metal kasa ve 64 GB bir model alsan çok daha iyi olur bence. İleriye dönük. Kolay kolay bozulmaz bunlar. Ayrıca metal kasa alıp istersen anahtarlığına takar yanında gezdirirsin. USB 3.1 olmasıda cabası.

O kadara gerek yok idareten bir şey alacam dersen direkt Vatan mağazasına gidip şu tarz bir şey alabilirsin. ( İnternette 89 TL ama hiç beklemekle kargo ile uğraşmadan 10 TL farkla al geç)

Not: Bende şundan var önceleri almıştım hiç memnun değilim her yeri plastik ve ısınma yapıyor. Keşke zamanıdna 50 TL fazla verip daha büyük kapasite ve kalitelisini alsaymışım. İş görmesine görüyor lakin almış iken iyisini almak lazım.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Linke tıklayınca trendyol uygulaması çıkıyor sadece.
Yani 70,80 olsa çok iyi olacak.
Almış iken metal kasa ve 64 GB bir model alsan çok daha iyi olur bence. İleriye dönük. Kolay kolay bozulmaz bunlar. Ayrıca metal kasa alıp istersen anahtarlığına takar yanında gezdirirsin. USB 3.1 olmasıda cabası.

O kadara gerek yok idareten bir şey alacam dersen direkt Vatan mağazasına gidip şu tarz bir şey alabilirsin. ( İnternette 89 TL ama hiç beklemekle kargo ile uğraşmadan 10 TL farkla al geç)

Not: Bende şundan var önceleri almıştım hiç memnun değilim her yeri plastik ve ısınma yapıyor. Keşke zamanıdna 50 TL fazla verip daha büyük kapasite ve kalitelisini alsaymışım. İş görmesine görüyor lakin almış iken iyisini almak lazım.

Ya 64 almayı düşündüm ama çok kullanmayacağım için şu an o kadar para veremem. 120 liraya SanDisk ultra flair 64 gb görmüştüm ama çok ya:(

Vatan mağazasına gitmekte yakın olsa iyi de. Çok uzak 20 liraya yakın git gel dolmuş parası var bir de? Kargoyla aynı hesaba denk gelebilir.:) bu ultra flair iyi midir o zaman.

Plastik almamalıyım o zaman. Teşekkürler.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Ya 64 almayı düşündüm ama çok kullanmayacağım için şu an o kadar para veremem. 120 liraya SanDisk ultra flair 64 gb görmüştüm ama çok ya:(

Vatan mağazasına gitmekte yakın olsa iyi de. Çok uzak 20 liraya yakın git gel dolmuş parası var bir de? Kargoyla aynı hesaba denk gelebilir.:) bu ultra flair iyi midir o zaman.

https://www.hepsiburada.com/sandisk...V54FQBh1nGwIQEAQYASABEgJzKPD_BwE&gclsrc=aw.ds

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102

Pardon benim hatam buyrun Powerway PW-32GB 32 GB Usb 2.0 Flash Bellek Fiyatları ve Özellikleri

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
https://www.hepsiburada.com/sandisk...V54FQBh1nGwIQEAQYASABEgJzKPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Trendyolda kaç lira üstü kargo bedava acaba? Bir de bu Kingston iyi midir? Şimdi hepsiburada da baktım SanDisk 32 gb kargoyla 109 lira. Ama 64 gb 119 küsür kargo bedava. 64 ü almak mantıklı da baya uçuyor fiyat. Kingston ucuz aslında da trendyoldan alışveriş yapmadm hiç

Teşekkürler. 2.0 la 3.0 hız olarak farklı galiba. Çok anlamıyorum ama?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Trendyolda kaç lira üstü kargo bedava acaba? Bir de bu Kingston iyi midir? Şimdi hepsiburada da baktım SanDisk 32 gb kargoyla 109 lira. Ama 64 gb 119 küsür kargo bedava. 64 ü almak mantıklı da baya uçuyor fiyat. Kingston ucuz aslında da trendyoldan alışveriş yapmadm hiç

Teşekkürler. 2.0 la 3.0 hız olarak farklı galiba. Çok anlamıyorum ama?
Ürüne göre değişiyor da bu satıcı da 75TL üzeri bedava.Ucuza birşeyler ekleyebilirsin belki.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Alacağın USB bellek en kötü USB 3.0 veya 3.1 olsun 2.0 almamaya bak.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ben 2 senedir kullanıyorum sıkıntı yaratmadı
Teşekkür ederim. Kargo ücretine göre seçicem galiba bir şeyler. Çok uçmuş kargo ücreti:/
Ürüne göre değişiyor da bu satıcı da 75TL üzeri bedava.Ucuza birşeyler ekleyebilirsin belki.
Ay bu kargo sıkıntısı:(
Sende sıkıntı yaratmasa bile neden bu fiyata 2.0 öneriyorsun???

*Kingston alınır bence USB 3.2.
Kingston mantıklı geldi de ürün 64 küsür kargoyla 83 e çıkıyor. Çok saçma ya:(

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Teşekkür ederim. Kargo ücretine göre seçicem galiba bir şeyler. Çok uçmuş kargo ücreti:/

Ay bu kargo sıkıntısı:(

Kingston mantıklı geldi de ürün 64 küsür kargoyla 83 e çıkıyor. Çok saçma ya:(
Satıcı'dan 11TL ve üzeri ürün al.Bedavaya gelir ? Hemde başka birşey almış olursun.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Aynen ucuz olursa çok iyi olacakta işte:/ yakında da gidip alabileceğim yer yok.

Satıcı'dan 11TL ve üzeri ürün al.Bedavaya gelir ? Hemde başka birşey almış olursun.
11 tlye bir şey olduğunu sanmıyorum? En son böyle almaya çalıştığımda ürünün fiyatı kadar bir şeyler oluyordu. Teknolojik ürün olduğundan. Eskiden başka satıcıdan da tamamlanabiliyordu hepsiburada da falan. Ama o da bozmuş. Aynı satıcı diyo. Diğer siteleri de hiç kullanmadım muhtelemen aynı mantıktır.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Aynen ucuz olursa çok iyi olacakta işte:/ yakında da gidip alabileceğim yer yok.

11 tlye bir şey olduğunu sanmıyorum? En son böyle almaya çalıştığımda ürünün fiyatı kadar bir şeyler oluyordu. Teknolojik ürün olduğundan. Eskiden başka satıcıdan da tamamlanabiliyordu hepsiburada da falan. Ama o da bozmuş. Aynı satıcı diyo. Diğer siteleri de hiç kullanmadım muhtelemen aynı mantıktır.
Evet,bu satıcıda yok.

https://www.hepsiburada.com/kingsto...ia-black-white-p-HBV000018NS8J?magaza=efpluss
Kargo Bedava 75TL ?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Reaksiyon puanı
7,999
Kırmızı siyah Sandisklerden uzak dur. Hem okuma yazma hızları zamanla düşüyor hem de çok ısınıyor. 3 kuruş fazla olsun Kingston olsun bence. Çünkü almışken hızlı ve uzun ömürlü bir şey almanız en sağlıklısı olur.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
132

Bu biraz pahalı geldi.

Bunu bilemedim.

Bunda malzeme kötü mü?

Kingston ve Sandisk'ten şaşmayın derim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Kırmızı siyah Sandisklerden uzak dur. Hem okuma yazma hızları zamanla düşüyor hem de çok ısınıyor. 3 kuruş fazla olsun Kingston olsun bence. Çünkü almışken hızlı ve uzun ömürlü bir şey almanız en sağlıklısı olur.
Kingston sipariş ettim. İnşallah uzun ömürlü olur.
Ne demek hocam.İş görür,kaliteli.
Telefon donuyor bir ara son 1 ürün yazdı nasıl sipariş verdim bilemedim? Çok sağolun tekrar.
Kingston ve Sandisk'ten şaşmayın derim.
Aynen Kingston sipariş ettim. Herkese teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
SanDisk Cruzer Blade yani. Aynısının beyaz rengi de var ama nadir.

kirpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Kırmızı siyah 8 ve 16 gb lık iki tane formatlık sandisk usb bellek var yıllardır kullanırım. Ne ısındı ne de bir kez olsun hata verdi, hızları da hep aynı. Bence bu saptaman yanlış.

İkincisi eğer @epsilon06 un almış olduğu bilgisayarda sıkıntı var ise yeni usb bellek bile çözüm olmayacaktır. Açıkcası o bilgisayara harcama yapmak yerine biraz daha ucuza satışa çıkarıp daha güçlü ve kapasitesi daha yüksek bir bilgisayar alınmalı. Mutlaka uygun bir bilgisayar bulunur, biraz araştırmak gerek sadece ve zaman.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Kırmızı siyah 8 ve 16 gb lık iki tane formatlık sandisk usb bellek var yıllardır kullanırım. Ne ısındı ne de bir kez olsun hata verdi, hızları da hep aynı. Bence bu saptaman yanlış.

İkincisi eğer @epsilon06 un almış olduğu bilgisayarda sıkıntı var ise yeni usb bellek bile çözüm olmayacaktır. Açıkcası o bilgisayara harcama yapmak yerine biraz daha ucuza satışa çıkarıp daha güçlü ve kapasitesi daha yüksek bir bilgisayar alınmalı. Mutlaka uygun bir bilgisayar bulunur, biraz araştırmak gerek sadece ve zaman.
Zaman kalmadı maalesef. Bilgisayarda sorun yoktu aslında ama biz bir şeyleri bozmul olabiliriz? Eldeki parayı ona harcadım ödev için iş görecek kıvama gelsinde artık yapacak bir şey yok. Kendi paramızı kazanana kadar idare edecez. En son çare bilgisayarcıya götürcez artık ne yüklerse eyvallah diyecez mecbur?

Reaksiyon puanı
7,999
Bu saptama benim değil herkes tarafından bilinen, 10 kişiden 9'unun yaşadığı sorunlar. Sana sorunsuz geldi diye internetteki binlerce olumsuz yorum silinmiyor maalesef. En basitinden eksisozlukde bile kötülüğü nedeniyle konu olmuş ürün.