31 ağustosta okullar açılır mı? fikirleriniz neler herkesin düşüncelerini merak ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

özgürsa

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Soru başlık da yazıyor sizce okullar açılır mı?

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
açilir 1 hafta sonra geri kapatilir

Reaksiyon puanı
3,027
Açılır mı açılmaz mı bilemeyiz ama açılmamalı. 2 metre sosyal mesafe nasıl uygulanacak acaba sınıflarda?

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Açılacak ama ara tatil vereceklerini söylediler

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İllere göre açılım yapabilirler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz. Bence açılmalı ve örgün eğitimden devam edilmeli, online eğitim olmaz. Ya da bu yıl tamamen es geçilmeli aç kapa olursa daha da kötü olur.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz. Bence açılmalı ve örgün eğitimden devam edilmeli, online eğitim olmaz. Ya da bu yıl tamamen es geçilmeli aç kapa olursa daha da kötü olur.
Varya sana %100, hatta %100000000000000 katılıyorum. En başından beri şu düşünceyi kafasına sokamadı insanlar. Adamsın lan sen.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Biraz bir şeyler düşünsem de bile @grbzz'e katılıyorum. Açılmalı.

OmerKuzu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Birçok veli çocuğunu okula göndermekte tereddüt yaşayacaktır diye düşünüyorum. Fakat kontrollü şekilde okullar açılmalı. Mart ayında evlere kapandığımızda virüsün 2-3 ay içerisinde yok olacağını düşünüyorduk fakat durum hiç öyle olmadı. Bu bir süre daha böyle gidecek gibi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası bizim 5-10 katı günlük vaka sayısı olan ve 3-5 katı fazla insan ölmüş ülkeler bile direk açma kafasında iken bizim inatla ne gerek var açmayalım dememizi anlamıyorum.

Bu hastalık ile yaşamayı öğrenmeliyiz. Aynı çocuk parkta bahçede sokakta bütün gün 3-5 arkadaşıı ile sabah akşam oynuyor zaten. Bulaşacak olsa oradada bulaşır.

Tabi bazı önemler alınmalı ve öğretmenler biliçlendirilmeli. Hatta bu Havalimanlarında ki gibi okul girişlerine termal kameralar ile ateş ölçümü tarzı bir şey de yapılabilir.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
açılacak ama uzaktan eğitim ve okul karışık olur diye düşünüyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Reis örgün eğitimin yerini hiçbiri tutamaz bu konuda bende sana katılıyorum ancak açılması konusunda katılmıyorum düşünsene okul açılır önünü alamazsın önce çocuklara ardından ailelere bulaşır o yüzden bu yıl tamamen es geçilmeli

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Açılır sonrasında tekrardan kapanır.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Reis örgün eğitimin yerini hiçbiri tutamaz bu konuda bende sana katılıyorum ancak açılması konusunda katılmıyorum düşünsene okul açılır önünü alamazsın önce çocuklara ardından ailelere bulaşır o yüzden bu yıl tamamen es geçilmeli
Diyorum ya hocam bu iş zaten iki ucu kakalı değnek ya açacaksan tam aç ya da tam kapat. Millet de işini bilsin yani.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,555
Bence açılmaz. Açılmamalı. Açılırsa okulların kapanması için sabah akşam dua etmeye başlarım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence açılmaz. Açılmamalı. Açılırsa okulların kapanması için sabah akşam dua etmeye başlarım
Babuş bizim milletin bir dediği ile öteki dediği tutmuyor okul varken okullar ne zaman tatil olacak derler yaz tatilinde ise okullar açılsın çok sıkıldım derler zaten okulların açılmasını isteyenler evde aileden sıkılan sırf arkadaş ortamı ve sevgilisi için eğitim falan hikaye Allah aşkına haksızsam haksızsın de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyorum ya hocam bu iş zaten iki ucu kakalı değnek ya açacaksan tam aç ya da tam kapat. Millet de işini bilsin yani.
Okulu açacaklarsa bahar döneminde açsınlar belki o zamana kadar vaka sayısı da azalır ülkemizdeki durum normalleşmeye başlar yani virüs bir nebze de olsa azalmış olur ama güz dönemi kesinlikle açılmamalı açılırsa zaten hemen kapanır

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Bu gidişle açılsa bile kısa sürede kapanır. Ama benim gibi üniversite sınavına hazırlananlar ne yapacak bilmiyorum. Online eğitimle olmuyor. Benim düşüncem eğer vaka sayısında çok artış olursa sadece 8. ve 12. sınıfların okula gidebileceği yönünde.