3000 tl ye bilgisayar toplama

Bu konuyu okuyanlar

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Arkadaslar ben her seyi yapabilen bi bilgisayar toplamak istiyorum cunku ben grafik tasaeimdir video montajdir yapiyorum ve kod oğrenmeye calisiyorum kardesim oyun canavari[emoji23] butcenin cok bi onemi yok Yani soyle yok[emoji48] kılasik turk mantigi bi bilgisayar alirsin 7 yil kullanirsin mantigi islerse yok

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Hocam o bütçe ile bu kadarını toplayabildim.

db12f6481a6433ce05c5cb4c18d3276b.jpg

3e79abf907f6d989092b176b8bcb12d2.jpg

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Kardes ne kadar daha cilayim sence

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Daha cikayim mi fiyat olarak

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Daha cikayim mi fiyat olarak
Hocam benim konuyu biliyosun oraya yorum yapmıştın ordaki sistemi tavsiye ederim. Görsel zevk olarak kasayı zevkine göre değiştirebilirsin. Bütçe sıkıntın yoksa ek olarak ssd alırsan o sistem senin isteklerini karşılar.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bütçede esneme yapmayacaksanız ekran kartı,hdd,ssd,ram ve monitörü amazondan alarak önemli ölçüde kar edebilirsiniz veya aynı fiyata daha performanslı bir bilgisayar toplayabilmek mümkün. Amd kartlarda arada fazla fark olmuyor ama nvidia fiyatları ile arada uçurumlar var.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bütçede esneme yapmayacaksanız ekran kartı,hdd,ssd,ram ve monitörü amazondan alarak önemli ölçüde kar edebilirsiniz veya aynı fiyata daha performanslı bir bilgisayar toplayabilmek mümkün. Amd kartlarda arada fazla fark olmuyor ama nvidia fiyatları ile arada uçurumlar var.
Karfes kart komusuna hic girme valla heralde hangisinin en iyi oldugu daha cozumlenemedi!!!

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Daha iyisi toplanır o bütçeye. Eve gidince yardımcı olacağım.
Kardes benimde azcil bilgim var ama cok deyil yani yardimci bi site olmadan toplayamiyorum sonucta 3000 tl vercem ii biseyler olsun isterim para cok sorun deyil simdiye kadar hicbi toplama nilgisayar memnun etmedi toplattigim kisilerle alakali olmasi gerek hefalde semin gorusunude merak ediyorum acikcasi

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
@hkndmrlp42 Kardeşim topladiğin sistem gayet güzel sisteme bir şey demiyorum alınır. Ama daha iyisi varken niye onu alsın diye düşünüyorum ben. Anakart ve ekran kartını yükselttim. Daha beğendiğim bir monitör koydum;
IMG_20160406_203459.JPG

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
@hkndmrlp42 Kardeşim topladiğin sistem gayet güzel sisteme bir şey demiyorum alınır. Ama daha iyisi varken niye onu alsın diye düşünüyorum ben. Anakart ve ekran kartını yükselttim. Daha beğendiğim bir monitör koydum;
Ekli dosyayı görüntüle 2424
Karfesim azcik bilgi sahibi olmak istiyorum parcalarin uyumlu olup olmadigimi nasil anliyorsun ve bide arkadasin cok zaman harciyarak topladigi bi sistem daha var onu nasil buluyorsun

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Ekli dosyayı görüntüle 2424
Monitörü uygun fiyata bulmuşsunuz özellikleri aynı. Ordan artan parayla güzel yatırım yapmışsınız. Bu sistem ileriye dönük daha ideal ancak topladığınız site vatan değil galiba o yüzden sıkıntı olabilir. Arkadaş vatandan toplayacak diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsin.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Anakartın ddr3 mü ddr4 mü ram desteklediğine bakın. Ayrıca parçaların uyumlu olması için arada uçurum olmaması gerekir. Örneğin i3 6100 e gtx titan x takmaya kalkarsanız darboğaz olacaktır. Yani ekran kartı işlevini düşük islemci yüzünden yerine getiremeyecek. Çünkü aralarında bir döngü var ekran kartından hızlıca giden bir bilgiyi işlemci aynı hızda işleyemiyor ise ekran kartında mecburen performans düşüşü olur. Arkadaşın topladığı sistemde alınır sizi üzmez ben 1 tık daha iyisini önerdim sadece.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Monitörü uygun fiyata bulmuşsunuz özellikleri aynı. Ordan artan parayla güzel yatırım yapmışsınız. Bu sistem ileriye dönük daha ideal ancak topladığınız site vatan değil galiba o yüzden sıkıntı olabilir. Arkadaş vatandan toplayacak diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsin.
Vatandan toplayacağım diye bir şey yazmamış topladiğim site sinerjidir ve güvenilirdir. Kendi sistemimi de ordan aldim.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Vatandan toplayacağım diye bir şey yazmamış topladiğim site sinerjidir ve güvenilirdir. Kendi sistemimi de ordan aldim.
Yanlış hatırlamışım bir arkadaş vatandan toplayacağım diye yazmıştı ordan kalmış aklımda kusura bakmayın. Ayrıca sitelerden yana sıkıntı olmaz ben fiyat farkı çıkabilir demek istedim. Ayrıca vatanda internet fiyatları mağazada daha uygun hale gelebiliyor kampanya olabiliyor. En son gtx 970 gaming 4g nette 1.400 TL iken mağazadan 1.240 TL fiyat verdiler yoksa r9 390 alıyordum.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Tabii ki indirim olursa onu alırsınız. Sinerji vatana göre daha ucuz topladiğim sistem daha iyi olmasina rağmen 50 TL düşük. Vatan üstüne biraz fiyat koyuyor.