Öneri 3000 TL ve altı telefon önerebilir misiniz? (Ağustos 2021)

Bu konuyu okuyanlar

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyun oynamam, depolama yapmam. Çok fazla uygulamayla işim olmaz. Benim için hem ön hem de arka kamera önemlidir. İletişim (tabii ki) ve sosyal medya ağırlıklı kullanacağım. Samsung ve Xiaomi öncelikli tercihimdir. Ne önerirsiniz?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Oyun oynamam, depolama yapmam. Çok fazla uygulamayla işim olmaz. Benim için hem ön hem de arka kamera önemlidir. İletişim (tabii ki) ve sosyal medya ağırlıklı kullanacağım. Samsung ve Xiaomi öncelikli tercihimdir. Ne önerirsiniz?
Realme 7 almanızı tavsiye ederim.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bence bütçeyi biraz arttırıp X3 alın derim

Reaksiyon puanı
94
Samsung a30s. 2020'de 2000TL'ye almıştım. Şimdi kaç TL bilemem.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Oppo A73 alabilirsiniz. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

A21S kazık bir telefon. Bu bütçede 2 telefon var. Oppo A73 ve GM 21 Pro.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Son düzenleme:

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 yıl rahat götürür.

A21s fiyatına göre berbat bir telefon. Sırf adı Samsung diye bu donanımı berbat bir cihaza bu kadar para verilmez.
Bir telefon alıyorsam düşürme, çaldırma gibi istisnai haller dışında 3-5 sene kullanmalıyım diye düşünüyorum. Yukarıda en çok realme 7, oppo a73 ve poco x3 önerilmiş. Sizce hangisi?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bir telefon alıyorsam düşürme, çaldırma gibi istisnai haller dışında 3-5 sene kullanmalıyım diye düşünüyorum. Yukarıda en çok realme 7, oppo a73 ve poco x3 önerilmiş. Sizce hangisi?
Realme 7 öneririm. Ama bütçenizi biraz daha artırabilirseniz kesinlikle Redmi Note 10 Pro almanızı tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
1,768
realme, oppo, poco gibi piyasaya yeni giren markalara karşı biraz şüpheci yaklaşıyorum. 2 yıl sonra ortada kalmayalım?
Hocam poco xiaomi nin yan markası olmasına rağmen ben de çok güvenemiyorum da oppo telefon piyasasında ilk 5 içinde (yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl telefonda en çok satan 3. şirket olmuştu) realme de oppo nun yan markası ben realme 6 pro kullanıyorum 1 yıl oldu şu anlık bir şikayetim yok taş gibi

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam poco xiaomi nin yan markası olmasına rağmen ben de çok güvenemiyorum da oppo telefon piyasasında ilk 5 içinde (yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl telefonda en çok satan 3. şirket olmuştu) realme de oppo nun yan markası ben realme 6 pro kullanıyorum 1 yıl oldu şu anlık bir şikayetim yok taş gibi
realme 7'yi teknosa ve vatan'da bulamadım. nereden almalı?

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternetten sipariş etseniz olmaz mı
olur ama internetten daha önce hiç telefon satın almadım, hangi siteyi önerirsiniz?

Oppo A73 alabilirsiniz. :)

A21S kazık bir telefon. Bu bütçede 2 telefon var. Oppo A73 ve GM 21 Pro.
oppo a74 hakkında ne düşünüyorsunuz? a73 ile kıyaslandığında hangisi daha iyi sizce?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
olur ama internetten daha önce hiç telefon satın almadım, hangi siteyi önerirsiniz?

oppo a74 hakkında ne düşünüyorsunuz? a73 ile kıyaslandığında hangisi daha iyi sizce?
Oppo A74 kazık. A73 ile %85 aynı. Oppo A73 alabilirsiniz ya da Poco X3 NFC öneririm. Az daha çıkabiliyorsanız direkt Poco X3 NFC alın. Çıkamıyorsanız Oppo A73 alın.

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oppo A74 kazık. A73 ile %85 aynı. Oppo A73 alabilirsiniz ya da Poco X3 NFC öneririm. Az daha çıkabiliyorsanız direkt Poco X3 NFC alın. Çıkamıyorsanız Oppo A73 alın.
her iki telefonu da yaşadığım şehirdeki mağazalarda bulamadım ne yazık ki. internetten sipariş etmeyi planlıyorum. hangi siteyi tercih etmeliyim?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Vatan hepsiburada amazon öneririm

Poco X3 NFc derim

barkin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vatan hepsiburada amazon öneririm

Poco X3 NFc derim
siz x3 nfc mi kullanıyorsunuz? uzun kullanımda gelen güncellemelerle birlikte performans düşüklüğü yaşanıldığına ve yazılımsal birtakım hataların olduğuna dair yorumlar okudum. telefonun çok ağır olduğu, konuşma yaparken karşı taraftan gelen sesin yakınımızda bulunan insanlar tarafından rahatça duyulabileceği de söyleniyor. doğru mu?