3000-3500 TL civarı bütçe, ve akıl karışıklığı

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhabalar,
Birkaç gün içinde yeni telefon alacağım.
Butcem ortalama 3000 3500 tl arasi.

Arastirma yapinca aklima Ithalatci garantili 128 gb Xiaomi Mi 8 çok fazla yatti fakat karsilastirma videolarini izledikçe kamerası içime sinmemeye başladı. Poco F1 begendim fakat tasarim olarak hiç hoşuma gitmiyor. Ve Mi 8 de AMOLED ekran varken onu tercih edemezdim.

LG V30+ ve HTC U11 daha önce markalarindan dolayi ağzım yandığı için birdaha almayi düşünmüyorum.

Meizu biraz aklıma yattı fakat ekran içi parmak okuma sistemi uzun vadede problem cikartabilir gibi geliyor bana.

Bir arkadaşım Note 8 önerdi ve begendim fakat butcemi biraz aşıyor, cuzdanin suyunu sıkıp 4.000 TL ye yakın para vermeye değer mi bilemiyorum.

Suan ortalama kararım Mi8 gibi fakat benim için Özellikle EKRAN ve KAMERA çok önemli olduğu için kamera konusunda kararsizim.

Telefon önerilerinizi bekliyorum, her yorumu tek tek dikkate alacagimdan emin olabilirsiniz, iyi forumlar..

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Merhabalar,

Arastirma yapinca aklima Ithalatci garantili 128 gb Xiaomi Mi 8 çok fazla yatti fakat karsilastirma videolarini izledikçe kamerası içime sinmemeye başladı. Poco F1 begendim fakat tasarim olarak hiç hoşuma gitmiyor. Ve Mi 8 de AMOLED ekran varken onu tercih edemezdim.

LG V30+ ve HTC U11 daha önce markalarindan dolayi ağzım yandığı için birdaha almayi düşünmüyorum.

Meizu biraz aklıma yattı fakat ekran içi parmak okuma sistemi uzun vadede problem cikartabilir gibi geliyor bana.

Bir arkadaşım Note 8 önerdi ve begendim fakat butcemi biraz aşıyor, cuzdanin suyunu sıkıp 4.000 TL ye yakın para vermeye değer mi bilemiyorum.

Suan ortalama kararım Mi8 gibi fakat benim için Özellikle EKRAN ve KAMERA çok önemli olduğu için kamera konusunda kararsizim.

Telefon önerilerinizi bekliyorum, her yorumu tek tek dikkate alacagimdan emin olabilirsiniz, iyi forumlar..
Birkaç sorularım olacak:

Öncelikleriniz nedir? Kamera ve ekrana önem verdiğini biliyorum ama batarya veya performans gibi şeylere çok önem veriyor musun?

Pocophone çok güzel bir telefon fakat 300$ olması için kasa malzemesinden ve ekrandan kısmışlar. Fakat Türkiye’de kazık fiyata satılıyor.

Ekrana önem veriyorsun ama neresine? Amoled olması mı yoksa yüksek çözünürlüklü olması mı?

Mi8 kamerası amiral gemileriyle yarışacak kapasitede. Neden beğenmediniz?(birde video linkini isterim :) )

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Birkaç sorularım olacak:

Öncelikleriniz nedir? Kamera ve ekrana önem verdiğini biliyorum ama batarya veya performans gibi şeylere çok önem veriyor musun?

Pocophone çok güzel bir telefon fakat 300$ olması için kasa malzemesinden ve ekrandan kısmışlar. Fakat Türkiye’de kazık fiyata satılıyor.

Ekrana önem veriyorsun ama neresine? Amoled olması mı yoksa yüksek çözünürlüklü olması mı?

Mi8 kamerası amiral gemileriyle yarışacak kapasitede. Neden beğenmediniz?(birde video linkini isterim :) )

Batarya bir nebze fakat işlemci ve performans tabiki ilk sıraları tutuyor.

Fakat benim önceliğim Ekran gövde oranı, pixel yoğunluğu, parlaklik oranı, ve canlılık.

Ikinci sırada kamera performansı geliyor ki Mi 8 in asıl problemi Gece çekim performansı ve video çekiminde rakiplerinden geri bırakan çözünürlük düşüklüğü. Ozellikle One Plus 6T ve Poco F1 incelemelerinde mevcut.

Edit: Örnek video

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Batarya bir nebze fakat işlemci ve performans tabiki ilk sıraları tutuyor.

Fakat benim önceliğim Ekran gövde oranı, pixel yoğunluğu, parlaklik oranı, ve canlılık.

Ikinci sırada kamera performansı geliyor ki Mi 8 in asıl problemi Gece çekim performansı ve video çekiminde rakiplerinden geri bırakan çözünürlük düşüklüğü. Ozellikle One Plus 6T ve Poco F1 incelemelerinde mevcut.

Edit: Örnek video

O zaman snapdragon 845 kullanan telefonlardan al,diğerlerine bakma.

Sana Mi 8’den başka alternatif olarak LG G7’yi öneririm. Biliyorum,LG istemiyorsun ama yinede en azından bir göz at derim.

PPI konusunda ise 350 küsürlerinde olunca gayet yeterli oluyorlar. Ekrana 1mm uzaklıktan bakmıyorsan 500 küsür PPI’lara gerek yok

Ekran gövde oranı olarak mi8 ve g7 gayet iyi seviyede(%83 ve %84)

Parlaklık ve renk olarak ta ikisi çok iyi. Güneş altında ikisi gayet parlak olacaktır. G7’nin ekranı LCD olmasına rağmen OLED’lerle yarışacak kapasitedeler. G7 renklerde biraz daha iyi.

Mi8 gece çok iyi çekim yapabilir değil ama çoğu telefon zaten böyle. Bunun yerine mi8’e yeni gelen gece modu daha iyi sonuçlar verecektir. G7’de çok iyi kareler çekebiliyor. 6t’de çok güzel çekiyor ama piksel boyu mi8’den az ve ikinci kamerası bir halta yaramıyor. Mi8’in ikinci kamerası kayıpsız yakınlaştırma, g7’nin kamerası ise geniş açı özelliğine sahip

Videoda ise mi8 geride kalıyor. Nedense çok soluk ve detayı kötü. Pocophone bile daha iyi çekiyor. Bence güncelleme ile düzeltilebilir çünkü bana normal gelmedi.

Son düzenleme:

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
En son yine gidip mi 8 alacağım gibi geliyor ama hayırlısı. Başka bir çok öneriye açığım. Meizu Oneplus gibi markaları da düşünüyorum ama kararsizim.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
En son yine gidip mi 8 alacağım gibi geliyor ama hayırlısı. Başka bir çok öneriye açığım. Meizu Oneplus gibi markaları da düşünüyorum ama kararsizim.
Oneplus alabilirsen onu da düşünebilirsin. Onu yazmayı unuttum :)

Normal 6 bile gayet tatmin edici olacaktır. Kamerası zayıf yönü ama diğer konularda gayet başarılı. Arayüzü ise asıl özelliklerinden biri diyebilirim.

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Oneplus alabilirsen onu da düşünebilirsin. Onu yazmayı unuttum :)

Normal 6 bile gayet tatmin edici olacaktır. Kamerası zayıf yönü ama diğer konularda gayet başarılı. Arayüzü ise asıl özelliklerinden biri diyebilirim.
Teşekkür ederim yardimlarin için dostum , not aldim bi kenara

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,435
6T'yi satan uygun bir yer bulursan kesinlikle kaçırma.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Merhabalar,

Sen ne al biliyon mu ? Ya note 9 pro ya da meizu 16th ya da pocof1 al.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
4000'e çıkarsan s9+ çıkamazsan op6 derim. Mi8 çok iyi ayrıca kamerada öyle videolarda ki küçük farklara takmayın sonra boş yere fiyat şişiyor mi8 keser seni.

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
İsteklere göre 1- Meizu 16 TH 2- Mi8 3- LG G7 derim ben Op 6 yı garanti probleminden dolayı eledim.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Xiaomi mi 8 öneririm. F/P telefonu isteklerinizi tam anlamıyla karşılar.

Son düzenleme:

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Mi 8 ve 16th arasinda kaldim. Fakat note 8 de cazip gelmiyor değil.
Apple indirimlerini bekleyesim de var