3000-3500 arası telefon tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aklımda xiaomi poco x3 nfc veya xiaomi redmi note 9pro var sizin önerileriniz neler. Aslında ben yurtdışından alacam m51 hariç fikriniz varmı poco x3 e karar verdim memnun olmayan birkaç kisi gördüm ama çok mantıklı geliyor ( 120hz ekran + sıvı soğutma +732g işlemci + stereo hoparlör + ip53 sertifika ) sizce poco almalımıyım ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Önceliklerinizi belirtebilir misiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Oppo Reno 4 veya Realme 7 Pro almanı öneririm.

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Önceliklerinizi belirtebilir misiniz?
Yani arada oyun oynayacağım pubg herzaman yüklü oluyor bende günde en fazla yarım saat falan ekran önemli amoled olmasada olur benim için önemli değil ama 120hz çok iyi olur hız çok önemli ve batarya . Sesde önemli şarkı dinliyorum . Kamera çok foto çekmem ama çektiğimdede demekki önemli bişeydir ve gerçekten güzel çekmesi lazım özet olarak : performans - batarya - şarkı için sende önemli boş zamanlarımda şarkı dinliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pop-up kameralı bi telefonu tercih etmem yorumun için çook teşekkür ederim dostum .başka önerin varsa yazarsan severim

Oppo Reno 4 veya Realme 7 Pro almanı öneririm.
Herkes realme 7 pro tavsiye ediyor ama bana özellikleri pek dikkat çekici gelmiyor sence neden realme 7 pro almalıyım öne çıkan özellikleri neler dostum .

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 7 Pro ve Oppo Reno 4 düşünebilirsiniz. Yüksek ekran tazeleme hızı önceliğiniz ise Realme 6 Pro önerebilirim.

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Realme 7 Pro ve Oppo Reno 4 düşünebilirsiniz. Yüksek ekran tazeleme hızı önceliğiniz ise Realme 6 Pro önerebilirim.
Pocoyu neden önermiyorsunuz youtube deki herkes bayıla bayıla anlatıyor benimde o telefona karşı bi sempatim oluştu

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
ben de son zamanlarda telefon bakıyordum ve xiaomi hakkında çok fazla sıkıntılı şey duydum realme 7 pro önermişti o fiyat aralığında bana birçok kişi

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ben de son zamanlarda telefon bakıyordum ve xiaomi hakkında çok fazla sıkıntılı şey duydum realme 7 pro önermişti o fiyat aralığında bana birçok kişiden

ben de son zamanlarda telefon bakıyordum ve xiaomi hakkında çok fazla sıkıntılı şey duydum realme 7 pro önermişti o fiyat aralığında bana birçok kişi
Ya özellikleri mükemmel ama işte özelliklerinden ziyade gerçek hayatta bana nasıl performans verecek o önemli. Bazı kullanıcı yorumlarına bakıyorum mükemmel diyorlar tam bir f/p telefonu diyorlar bazılarıda berbat diyor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Ya özellikleri mükemmel ama işte özelliklerinden ziyade gerçek hayatta bana nasıl performans verecek o önemli. Bazı kullanıcı yorumlarına bakıyorum mükemmel diyorlar tam bir f/p telefonu diyorlar bazılarıda berbat diyor
Bence gayet güzel. Oppo reno 4 de düşünebilirsiniz.
Berbat diyenler xiaomi fanboyları.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75

xiaomi hakkında konuşuyorsan ben de birçok iyi ve kötü yorum gördüm, burada araştırdım bana farklı telefonlar önerdiler, xiaomi yazılımsal açıdan sıkıntılı dediler. Youtube'da kullanıcı deneyimlerini araştırdım xiaomi mi 10 lite kullanan birisi shiftdelete'den bazı hoşuma gitmeyen şikayetlerde bulundu ve birçok insan o sıkıntılardan redmi note 9 pro'da da şikayetçiydi. Ben kendimi pek riske atmak istemedim açıkçası. Diğer markalar bana yabancı olduğu için de korktum ve daha pahalı bir ürüne yöneldim ben. Ama bahsettiğin fiyat aralığında samsung m51 tarzı telefonlar övülüyordu. Hem markayı bildiğin için güvenebilirsin de. Tüm seçeneklerini gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
307
@Brahmon, Ben Poco X3 kullanıyorum.

Kamera ✅ ?
iPhone olan ortamda benim telefonla fotoğraf çekiliyor :)
Ses ✅ ?
Sesi Laptop sesinden yüksek (kalitesi çok iyi diyemem ama ortalamanın üstünde)
Pil ✅ ?
7 saat 15 dakika aralıksız PUBG oynarsın
Hız ✅
Daha önce Galaxy Note 3 kullanmıştım Samsung' un Amiral telefonlarından, o dönemde kasıyordu şuan kullanılamaz halde, sonra LG G6 aldım o da aynı, tam "Androidler kasıyor" diyip Apple alacaktım ucuz diye bunu aldım. İyi ki de almışım, 3000₺ verdim en kötü iPhone 3500₺ ve teknolojinin gerisinde...
Yazılım ❌
Kamerasının Stock yazılımında geniş açı kötü çekiyor bence ama GCAM yükleyince güzel çekiyor. 64 MP olan kamerası gece çok iyi çekiyor bence ama hareket varsa GCAM uygulamasında çektiğin fotoğraf daha iyi oluyor yani 2 kamera uygulamasını kullanman gerek
Bir de "tam ekran göstergesi" yani iPhonelardaki gibi altta yatay beyaz çizgi yok, diğer tüm modellerde varken POCO' lara koymamaları üzdü.
Ağırlık- Boyut ❌
Telefon büyük olduğu için fazla kullanıyorsan ellerin yorulur. Tabi oyun ve videolar için bu çok iyi bir özellik.

Kamera ✅ ?
Ses ✅ ?
Pil ✅ ?
Hız ✅
Daha önce Galaxy Note 3 kullanmıştım Samsung' un Amiral telefonlarından, o dönemde kasıyordu şuan kullanılamaz halde, sonra LG G6 aldım o da aynı, tam "Androidler kasıyor" diyip Apple alacaktım ucuz diye bunu aldım. İyi ki de almışım, 3000₺ verdim en kötü iPhone 3500₺ ve teknolojinin gerisinde...
Yazılım ❌
Kamerasının Stock yazılımında geniş açı kötü çekiyor bence ama GCAM yükleyince güzel çekiyor. 64 MP olan kamerası gece çok iyi çekiyor bence ama hareket varsa GCAM uygulamasında çektiğin fotoğraf daha iyi oluyor yani 2 kamera uygulamasını kullanman gerek
Bir de "tam ekran göstergesi" yani iPhonelardaki gibi altta yatay beyaz çizgi yok, diğer tüm modellerde varken POCO' lara koymamaları üzdü.
Ağırlık- Boyut ❌
Telefon büyük olduğu için fazla kullanıyorsan ellerin yorulur. Tabi oyun ve videolar için bu çok iyi bir özellik.

İlave olarak bu fiyat bandında Oneplus bulursan al, sanırım OnePlus Nord bu fiyatlarda var.

OnePlus Androidin iPhone' u diyebilirim hakkında hiç olumsuz yorum görmedim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Pocoyu neden önermiyorsunuz youtube deki herkes bayıla bayıla anlatıyor benimde o telefona karşı bi sempatim oluştu
Xiaominin sorunlu yazılımından dolayı.Cihazın özelliklerine lafımız yok.Yazılımdaki hatalardan dolayı uzun vadede seni memnun etmeyebilir.Realme 7 pro yada Oneplus nord almanı tavsiye ederim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Kamera ✅ ?
Ses ✅ ?
Pil ✅ ?
Hız ✅
Yazılım ❌
Ağırlık- Boyut ❌

İlave olarak bu fiyat bandında Oneplus bulursan al, sanırım OnePlus Nord bu fiyatlarda var.

OnePlus Androidin iPhone' u diyebilirim hakkında hiç olumsuz yorum görmedim.
Peki hangi iphone varken poco x3 ile çekiliyor?
Bence poco x3 alınmaz yazılımından dolayı.

Reaksiyon puanı
307
Peki hangi iphone varken poco x3 ile çekiliyor?
Bence poco x3 alınmaz yazılımından dolayı.

iPhone 8 Plus, Pocophone F1, iPhone 8
Bunlar vardı ortamda.

Buyrun fotoğraf kalitesine yakından bakın.

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Xiaominin sorunlu yazılımından dolayı.Cihazın özelliklerine lafımız yok.Yazılımdaki hatalardan dolayı uzun vadede seni memnun etmeyebilir.Realme 7 pro yada Oneplus nord almanı tavsiye ederim.
Dostum ben yurtdışından akrabam vasıtasıyla alacam poco x3 nfc 239€ iken realme 6 pro bile 399€ bu aradaki fark orada aşırı büyük bi fiyat farkı işte bu yüzden poco ya değer gibi geliyo

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
iPhone 8 Plus, Pocophone F1, iPhone 8
Bunlar vardı ortamda.

Buyrun fotoğraf kalitesine yakından bakın.
8 plusun kamerası poco x3 ten iyi ama.
Dostum ben yurtdışından akrabam vasıtasıyla alacam poco x3 nfc 239€ iken realme 6 pro bile 399€ bu aradaki fark orada aşırı büyük bi fiyat farkı işte bu yüzden poco ya değer gibi geliyo
Realme 6 pro düşünürseniz buradan alın aynı fiyat.

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Realme 6 pro düşünürseniz buradan alın aynı fiyattan

Realme 6 pro düşünürseniz buradan alın aynı fiyat.
Okadar bütçem yok akrabam yurt dışındayken uyguna geliyo diye ona getirtecem bende şuan samsung a70 var çokta memnunum ama kardeşim tel istiyor kendine , bende yurt dışından geleni kullanıp a70 i ona verecem