Öneri 30 bin TL bilgisayar önerisi

Bu konuyu okuyanlar

umitrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese,

Bütçe maks 30.000 TL
Monitör vs her şey dahil
Oyun amaçlı kullanılacak.

Detaylı tavsiye istiyorum, her bir parça için marka model versiyon söyleyecek şekilde öneride bulunursanız çok sevinirim.

Sipariş verir gibi oldu ama sonradan cahilliğim başıma iş açmasın para boşa gitmesin.

Şimdiden ilgilenip yazanlar için teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar.

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
https://www.hepsiburada.com/lg-27gn...lay-g-sync-fullhd-ips-monitor-p-HBV00000UQ9B6 4600 tl.

Ekran Alıntısı.PNG

Raijintek EOS 240 RBW 240mm 2x12cm Adreslenebilir ARGB PWM Fanlı Intel & AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik 839 TL.

Toplam.28181 TL.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Merhabalar herkese,

Bütçe maks 30.000 TL
Monitör vs her şey dahil
Oyun amaçlı kullanılacak.

Detaylı tavsiye istiyorum, her bir parça için marka model versiyon söyleyecek şekilde öneride bulunursanız çok sevinirim.

Sipariş verir gibi oldu ama sonradan cahilliğim başıma iş açmasın para boşa gitmesin.

Şimdiden ilgilenip yazanlar için teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar.
Nerede ikamet ediyorsun ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
İstanbul Maltepe
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler inceleyeceğim bunu da

O kasanın ya stokları bitecek ya da indirimi benden demesi. O fiyata 3070 - 5600X sistem kaçmaz elinizi çabuk tutun derim. Monitör konusunda 27" - FHD ürünlere yönelmeyin mümkünse. 3070 için 2K monitör bence daha iyi olacağı gibi LG'nin UG serisi de baya iyidir her açıdan.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
İstanbul Maltepe
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler inceleyeceğim bunu da

Git İtopya mağazasına adamlara bütçeni söyle yapacağın şeyleri söyle, güzel bir sistem toplasınlar sana

umitrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kasanın ya stokları bitecek ya da indirimi benden demesi. O fiyata 3070 - 5600X sistem kaçmaz elinizi çabuk tutun derim. Monitör konusunda 27" - FHD ürünlere yönelmeyin mümkünse. 3070 için 2K monitör bence daha iyi olacağı gibi LG'nin UG serisi de baya iyidir her açıdan.
Amd ile intel arasında çok fark var mı?
Çevremde çoğu kişi uyumluluk konusunda intel daha üstün amd de sorun yaşarsın gibisinden konuşuyor.

Monster T7 V22.2 notebook almıştım iade edip masaüstüne dönücem. Hala inceleme aşamasındayım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Amd ile intel arasında çok fark var mı?
Çevremde çoğu kişi uyumluluk konusunda intel daha üstün amd de sorun yaşarsın gibisinden konuşuyor.

Monster T7 V22.2 notebook almıştım iade edip masaüstüne dönücem. Hala inceleme aşamasındayım.

Ne öyle bir uyumluluk olayı var ne de şu marka şundan iyidir gibi bir durum. Tamamen işlemciye bağlı bir durum. Ryzen 5600X, i7-11700 seviyesine çıkmadığın sürece 12. nesil öncesi pek çok Intel işlemcisinden güçlü ve daha az enerji tüketiyor.

umitrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne öyle bir uyumluluk olayı var ne de şu marka şundan iyidir gibi bir durum. Tamamen işlemciye bağlı bir durum. Ryzen 5600X, i7-11700 seviyesine çıkmadığın sürece 12. nesil öncesi pek çok Intel işlemcisinden güçlü ve daha az enerji tüketiyor.
Teşekkürler, bilgili kişilerden tatmin edici cevaplar almak rahatlatıyor biraz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Muazzam bi işlemci barındıran bir makina. 12. Nesil 12400F.Ve hesaplı.Düşünülebilinir.

Ekran görüntüsü 2022-02-20 235005.png

umitrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese çok teşekkürler. Çeşitli sebeplerden dolayı Laptop almaya karar verdim. Kusura bakmayın uğraştırdım sizleri.

Elimde ki tulpar t7 v22.2 i iade ettim, merak edeniniz varsa ağırlıklı olarak kullanılan malzeme kalitesizliği. Boştayken dahi ısıyı olduğu gibi klavyeye yansıtıyor rahatsız edici düzeyde. Parmak izi kalıyor monitör ve arka kısmında yıllardır kullanılmış gibi.

Şimdi yeni Laptop bakıyorum. İndirim kovalıyorum vs. Tekrardan teşekkürler herkese ilgi alakadan dolayı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Herkese çok teşekkürler. Çeşitli sebeplerden dolayı Laptop almaya karar verdim. Kusura bakmayın uğraştırdım sizleri.

Elimde ki tulpar t7 v22.2 i iade ettim, merak edeniniz varsa ağırlıklı olarak kullanılan malzeme kalitesizliği. Boştayken dahi ısıyı olduğu gibi klavyeye yansıtıyor rahatsız edici düzeyde. Parmak izi kalıyor monitör ve arka kısmında yıllardır kullanılmış gibi.

Şimdi yeni Laptop bakıyorum. İndirim kovalıyorum vs. Tekrardan teşekkürler herkese ilgi alakadan dolayı.

Hazır indirimdeyken kesin öneririm. Hem kasası çok kaliteli hem de soğutması çok iyi. Max-P 3070 ve MUX da mevcut.

umitrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hazır indirimdeyken kesin öneririm. Hem kasası çok kaliteli hem de soğutması çok iyi. Max-P 3070 ve MUX da mevcut.

Monster da deneyip iade etme şansım vardı. Bu veya diğer siteler markalar için de böyle bir şey var mı yoksa alıp kaderime razı mı olucam ? O yüzden biraz temkinli yaklaşıyorum ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Monster da deneyip iade etme şansım vardı. Bu veya diğer siteler markalar için de böyle bir şey var mı yoksa alıp kaderime razı mı olucam ? O yüzden biraz temkinli yaklaşıyorum ?

Satıcıya sorabilirsiniz prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama bu ürünün malzeme kalitesi Monster'dan çok daha iyi. Ana gövde metal malzemeyle geliyor. Soğutması da daha iyi. Şans eseri üretici kaynaklı bir sorun çıkmayacağı sürece iade etmenizi gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum.