3 Tane Belirti Korona Olmuş Olabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
14 yaşındayım ve dershane ile okul arası gidip geliyorum maskemi falan her zaman takıyorum fakat
boğaz ağrısı
koku duyu kaybı
yorgunluk
bu 3 belirti koronada da var diğer semptomlar yok ne yapmalıyım aileme söylemedim bugün farkettim belirtileri neyseki çok bi temasımız yok söylesem okula gitmemek için bahane arıyorum gibi olcak ne yapmalıyım??

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
14 yaşındayım ve dershane ile okul arası gidip geliyorum maskemi falan her zaman takıyorum fakat
boğaz ağrısı
koku duyu kaybı
yorgunluk
bu 3 belirti koronada da var diğer semptomlar yok ne yapmalıyım aileme söylemedim bugün farkettim belirtileri neyseki çok bi temasımız yok söylesem okula gitmemek için bahane arıyorum gibi olcak ne yapmalıyım??
Tat koku kaybı varsa yüksek ihtimalle pozitiftir. Hastaneye gidin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Söylediklerinize göre pozitif olma ihtimali yüksek, şuan için koronayı en çok tetikleyen semptom koku ve tat kaybı ve birde sınıfınızda pozitif vaka çıkmış, test yaptırmanızda fayda var.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
aileme söylemeye korkuyorum dediğiim gibi soru orda
Tat koku kaybı varsa yüksek ihtimalle pozitiftir. Hastaneye gidin.

Kime sorsanız test yaptırın der. Ama siz yine kurallara uymaya devam edin. Şikayetiniz artarsa, ailenize haber verin.

Söylediklerinize göre pozitif olma ihtimali yüksek, şuan için koronayı en çok tetikleyen semptom koku ve tat kaybı ve birde sınıfınızda pozitif vaka çıkmış, test yaptırmanızda fayda var.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
aileme söylemeye korkuyorum dediğiim gibi soru orda
Hastalığın şakası olmaz, ailenizle oturup ciddi ciddi semptomlarınızı söyleyin, sınıfta pozitif vaka olduğunu biliyorlarsa zaten kesinlikle test yaptıracaklardır, bilmiyorlarsa da bir şekilde ikna edip test yaptırın. Anlayışla karşılarlar zaten hastalık çocuk oyuncağı değil.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Benimki de pozitif, test yaptırın korkmayın. Çok halsiz hissetmiyorsanız hafif bir nezle hastalığı gibi geçer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama test yaptırın, ona göre ilaç veriyorlar

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
bende geçen ateş, öksürük, halsizlik, burun akıntısı vardı test yaptırdım negatif çıktı birazcık dikkatle de 3-4 günde iyileştim. Her belirti gösteren korona olacak diye bir şey yok.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Yuksek ihtimalle kovid pozitifsiniz. Aile hekiminize gecikmeden başvurun.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hastaneye git. Zaten semptom olduğu için test yaparlar. Boğaz ağrısını semptomdan saymıyorlar yalnız. Ama halsizliği ve öksürüğü sayıyorlar.
Ama çok da korkma bence grip de olabilir.

boğaz ağrısı
koku duyu kaybı
yorgunluk
İshal falan da var mı?

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
Hastaneye git. Zaten semptom olduğu için test yaparlar. Boğaz ağrısını semptomdan saymıyorlar yalnız. Ama halsizliği ve öksürüğü sayıyorlar.
Ama çok da korkma bence grip de olabilir.

İshal falan da var mı?
ishal falan yok tek şu 3 tane semptom var

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
boğaz ağrısı
koku duyu kaybı
yorgunluk
Hepsi bendede vardı ama test yaptırınca negatif çıktı