3 iş günü içinde ne demek ?

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Selam Arkadaşlar ben birşeye başvuru yaptım. Bana 3 iş günü içinde başvuru belli olur dedi ?
Arkadaşlar bugün çarşamba hangi gün belli olur ?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Selam Arkadaşlar ben birşeye başvuru yaptım. Bana 3 iş günü içinde başvuru belli olur dedi ?
Arkadaşlar bugün çarşamba hangi gün belli olur ?
3 İş Günü Örnek Veriyorum Pazar İş Günü Değildir Tatil Günüdür Yani Kısacası Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Yani Hafta İçi Geçen Tüm Günler İş Günü Sayılır

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
Hafta içi günlerinden söz ediyor. Cumartesi günü fazla kafa karıştırmasın. Genelde Pazartesiye de ertelenebilir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
İş günleri kanunda Pazar günü resmi tatil olarak kabul edilmek kaydıyla Cumartesi de dahil olmak üzere haftanın 6 günüdür. .... iş günü içerisinde tabiri kullanıldıysa işlemin yapıldığı gün dahil olmak üzere devam eden günleri kapsar. Çarşamba başvuru yapan birisi 3 iş günü içerisinde cevabını aldıysa Cuma günü cevabın verilmesi gerekir. Ama bazı şirketler başvurunun yapıldığı günü takip eden .... iş gününde diyerek süreyi 1 gün öteleyebiliyorlar. Bu durumda başvuruyu yaptığın yerde Cumartesi günü için idari izin yoksa çalışanlara o gün sana cevap verilmesi gerekiyor.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
İş günleri kanunda Pazar günü resmi tatil olarak kabul edilmek kaydıyla Cumartesi de dahil olmak üzere haftanın 6 günüdür. .... iş günü içerisinde tabiri kullanıldıysa işlemin yapıldığı gün dahil olmak üzere devam eden günleri kapsar. Çarşamba başvuru yapan birisi 3 iş günü içerisinde cevabını aldıysa Cuma günü cevabın verilmesi gerekir. Ama bazı şirketler başvurunun yapıldığı günü takip eden .... iş gününde diyerek süreyi 1 gün öteleyebiliyorlar. Bu durumda başvuruyu yaptığın yerde Cumartesi günü için idari izin yoksa çalışanlara o gün sana cevap verilmesi gerekiyor.
Tamam, Çok Saol

Son mesajlar