3. En büyük işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz

Bu konuyu okuyanlar

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Günümüzde Huwei çok büyük bi telefon üretici ama son yılllarda olan googleden google play servislerini kullanamayacaklar bildiğiniz üzere 2021 Huawei Geliştiriciler Konferansı 2020'de beklenen oldu ve HarmonyOS'un cep telefonlarına geleceği tarih açıklandı. Firmanın açık kaynaklı yeni işletim sistemini taşıyan cep telefonu modelleri 2021'in başında kullanıcılarla ve bu yeni platform yaklaşık 730 milyon kullanıcıya hitap edeceğini söylüyor ve bu fırsat uygulama gelişticileri için çok iyi bir fırsat olacak. Sizce bu yeni işletim sistemi başarılı olurmu. Apple gibi stabil yapabilirlermi yoksa bunu başaramazlarmı.
huawei-harmonyos-2-0-farkli-cihazlar-icin-tek-13403216_o.jpg

Son düzenleyen moderatör:

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
HarmonyOS .apk açabiliyor, ben farklı bir deneyim yaşamak istiyorum, android uygulamalarını çalıştırabilen bir sistemi ne yapayım, özgün bir eser ortaya çıkana kadar android e devam.

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
HarmonyOS .apk açabiliyor, ben farklı bir deneyim yaşamak istiyorum, android uygulamalarını çalıştırabilen bir sistemi ne yapayım, özgün bir eser ortaya çıkana kadar android e devam.
Doğru ama bunu bi yöndende yapmak zorundalar.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Zaten amaçları Android'in özgürlüğünü iOS kadar stabil sunabilmek diye biliyorum. Ben başarılı olacaklarını düşünüyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Günümüzde Huwei çok büyük bi telefon üretici ama son yılllarda olan googleden google play servislerini kullanamayacaklar bildiğiniz üzere 2021 Huawei Geliştiriciler Konferansı 2020'de beklenen oldu ve HarmonyOS'un cep telefonlarına geleceği tarih açıklandı. Firmanın açık kaynaklı yeni işletim sistemini taşıyan cep telefonu modelleri 2021'in başında kullanıcılarla ve bu yeni platform yaklaşık 730 milyon kullanıcıya hitap edeceğini söylüyor ve bu fırsat uygulama gelişticileri için çok iyi bir fırsat olacak. Sizce bu yeni işletim sistemi başarılı olurmu. Apple gibi stabil yapabilirlermi yoksa bunu başaramazlarmı.Ekli dosyayı görüntüle 136636
Apple gibi stabil yapabilirler.Burda sorun yok.Asıl sorun sattıkları ürünlerin anormal derecede pahalı olması.Bugün Mate 40 Pro 14000 TL.Bu paraya bugün birçok insanın 12 Pro alacağını düşünüyorum.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Merak ettiğim konu Huawei dışındaki android cihazlara kurulacak mı? Şahsen denemek amaçlı Samsung telefonuma yüklemeyi düşünmüyor değilim ???

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Firmaların kendi işletim sistemlerini yapmaları çok iyi olur. Hepimiz Android kullana kullana batacağız. :rolleyes:

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Zaten HarmonyOS saf Android'i temel alan bir OS,bu gayet normal bence,yeni bir OS'un illahaki tamamen baştan yazılmasına gerek yoktur bence,tekerleği baştan icat etmeye gerek yok sanırım.Tamamen bağımsız bir OS yerine diğer OS'ların daha gelişmiş bir hali olması bence daha iyi olacaktır.

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
evet yüklenecek.

Merak ettiğim konu Huawei dışındaki android cihazlara kurulacak mı? Şahsen denemek amaçlı Samsung telefonuma yüklemeyi düşünmüyor değilim ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Firmaların kendi işletim sistemlerini yapmaları çok iyi olur. Hepimiz Android kullana kullana batacağız. :rolleyes:
evet bu hem daha stabil çalışmalarına neden olur

Apple gibi stabil yapabilirler.Burda sorun yok.Asıl sorun sattıkları ürünlerin anormal derecede pahalı olması.Bugün Mate 40 Pro 14000 TL.Bu paraya bugün birçok insanın 12 Pro alacağını düşünüyorum.
evet ama huweinin de bazı öne geçtiği taraflar var fotoraf gibi.

aynen çok iyi bi noktaya değinmişsin

Zaten amaçları Android'in özgürlüğünü iOS kadar stabil sunabilmek diye biliyorum. Ben başarılı olacaklarını düşünüyorum.