3. Dünya ülkesi miyiz?

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Cem Yılmaz'ın Netflix'e burası 3. Dünya ülkesi değil demişti. Daha sonra sosyal medya düzenlemesi açıklanmış ve büyük yankı uyandırmıştı.
ÖSYM'nin Mabel Matiz'li soruya soruşturma açmasının ardından gelen yorumlardan bazıları 3. Dünya ülkesi miyiz şeklinde👇

Yasuobilal2007

Profesör
Allah kahretmesin ya yazdigima bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabiki değilizi ben ne ara yazdim acaba

Tabiki evet olarak değistiriyorum

Hep başkalarını veya kutlu ve yüce değerlere sahip ecdadımızı veya onların yadigarlarını, emanetlerini haksızca yargılar olduk, peki ya bi kez olsun biz kendimiz aynaya bakıp kendimize bir zerre gram toz kondurabiliyor muyuz?

CtrlEnter

Asistan
Başka hangi 3. dünya ülkesi helikopter, tank, gemi, İHA, SİHA üretiyor??
Mahallenin abisi ABD'ye bile uçak dolusu yardımlar gönderen ülkemle gurur duyuyorum.

SmokeXD

Dekan
O yardım gönderdik dediğin amerika vatandaşlarının her birine (eve değil) 1k dolar veriyor bunu da söyleyeyim.

Bize ne oluyor? Telefonuma bıkmadan 10 tl sms’i geliyor televizyonlarda iban veriliyor yardım değil ertelemeli kredi veriliyor.

Ha bir de maske dağıtamama rezilliği var unutmayalım.

Son düzenleme:

CtrlEnter

Asistan
O kadar petrol sömürgeleri var, versin bi zahmet.
Ama zannedersem sadece beyazlara veriyor, diğerleri şu an açlıktan market mağaza yağmalama peşinde bu günlerde.

SmokeXD

Dekan
Senin ülkende de bir sürü tarım arazisi var parayı betona gömeceğine tarıma göm saman ithal etme ihraç et mesela?