3 Dev Marka! Asus-MicroStar-Gigabyte

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Merhaba arkadaşlar. bügün sizlerle samsng galax.... şey pardon o değildi. Şu anda bu konuyu açarken en sevdiğim klavyemi bir köşeden çıkartıp yazmaya başlıyorum. Bu 3 dev markayı bilmeyen yok herhalde. microStar MSİ oluyor bu arada. Peki hangisini almalıyız dersiniz? Teker teker hepsine bir göz atalım bakalım:

Asus: ASUSTeK Computer Inc., 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi. Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir. Şirketin eski sloganı "Inspiring Innovation. Persistent Perfection." iken, yeni sloganı ise "In Search of Incredible."dır. Bazı Popüler ürünleri:
ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING | Ekran Kartı | ASUS Türkiye
ROG STRIX B250F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye

MicroStar(MSİ): Micro-Star International Co., Ltd (MSI)1986 yılında NewTaipei'de kurulmuş olan Tayvanlı elektronik şirketidir. Dünyanın en büyük bilgi teknolojileri üreticilerinden biridir. Bazı popüler ürünleri:
GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global
B250M BAZOOKA | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Gigabyte: Gigabyte Technology Co. Ltd bilgisayarlar için başta anakart olmak üzere birçok donanım üreten Tayvan merkezli şirket. Halka açık olan şirket ve Tayvan Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir. Bazı popüler ürünleri:
GeForce® GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G | Graphics Card | GIGABYTE
GA-B250M-Gaming 3 (Rev. 1.0) | Anakart - GIGABYTE

Ekran Kartları:

GTX 1080

Ekran kartından başlayalım:
MSI GMX 3D Mark FS: 5445 puan
Asus Strix 3D Mark FS: 5341 puan
Gigabyte G1 3D Mark FS: 5357 puan

GTX 1070: (3D Mark testlerini bulamadım)
MSI GMX BF4: 93 Fps
Asus Strix BF4: 95 Fps
Gigabyte G1 BF4: 94 Fps

GTX 1060:
MSI GMX 3D Mark TS: 4521 puan
Asus Strix 3D Mark TS: 4654 puan
Gigabyte G1 3D Mark TS: 4615 puan

Ortalama:
MSI GMX: 3353 puan
Asus Strix: 3363.3 puan
Gigabyte G1: 3355.3 puan

Anakartlar:
Anakartlar hakkında test olmadığı için bu konuda size kendi fikirlerimi sunacağım.
Şu ana kadar sadece Asus anakart kullandım. Ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. İnternet üzerinde de hiç rastlamadım. Eğer benim görüşlerime değer veriyorsanız Asus benim gözümde anakart bakımından temiz bir marka.

Msi anakartlar ise oldukça kaliteli. Ama orta segmentteki yani Bazooka ve Tomahawk anakartları için aynı şeyi söylemek zor. Bios ve bott sıkıntılarının yanında işlemci soket sıkıntısı ve bellek konfigürasyonunda ciddi problemler yaşanabiliyor. Benim gözümde markanın durumu karışık.

Gigabyte anakartlar ise sade ve ucuz tasarımı ile dikkat çekiyor. Dedim ya ucuz. Bu yüzden çok fazla özellik barındırmak yerine düz ürünler tercih ediliyor. Şu ana kadar ne internette nede gerçek hayatta kötülüğüne rastladım. Markanın benim gözümdeki durumu sadece fiyat/performans.

Bu yazıyı beğenmeniz umuduyla saygılar;
utkuversus

Kaynaklar:Wikipedia, youtube.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ellerinize sağlık hocam. Yazı çok güzel olmuş.

M

Murat Burç

SDN Okuru
71QxLwXj0IL._SL1024_.jpg

Asus- MSİ- Gigabyte hikaye
Piyasada bundan daha performanslı bir 1080 Tİ yok
Konu sabote mod on

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İnternetten yaptığım araştırmalara göre şu an için laptop alırken tercih edilmesi gereken markaların Asus ve MSI olduğu düşüncesindeydim.
Üstelik sizin bu yazınızı da okuyunca Asus'un ve MSI'ın kalitesi hakkında biraz daha bilgi edinmiş oldum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnternetten yaptığım araştırmalara göre şu an için laptop alırken tercih edilmesi gereken markaların Asus ve MSI olduğu düşüncesindeydim.
Üstelik sizin bu yazınızı da okuyunca Asus'un ve MSI'ın kalitesi hakkında biraz daha bilgi edinmiş oldum.
Kime göre Asus ve MSI'ymiş?
Adamlar marka uğruna kazıklıyor.
Hadi Asus neyse de MSI nedir yahu?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Güzel yazı elinize sağlık.Ekran kartında favorim tabii ki de MSI.GTX 1080'de kullandıkları çift rulmanlı fan tasarımı,sessiz ve kararlı çalışması,uygulama desteği vb. avantajları bu markayı sevmemi sağlıyor.Daha performanslı GTX 1080'ler piyasada mevcut fakat kontrolsüz güç,güç değildir :) MSI doğru yolda ilerliyor fakat EVGA gibi kafa karıştıran rakipleri de var.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Güzel yazı elinize sağlık.Ekran kartında favorim tabii ki de MSI.GTX 1080'de kullandıkları çift rulmanlı fan tasarımı,sessiz ve kararlı çalışması,uygulama desteği vb. avantajları bu markayı sevmemi sağlıyor.Daha performanslı GTX 1080'ler piyasada mevcut fakat kontrolsüz güç,güç değildir :) MSI doğru yolda ilerliyor fakat EVGA gibi kafa karıştıran rakipleri de var.
EVGA nın en son dirençleri yanmadımı? Gerçi Asusun Amd ekran kartlarındada bellek soğutma sıkıntısı var kullanmayın kullandırtmayın...

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
EVGA nın en son dirençleri yanmadımı? Gerçi Asusun Amd ekran kartlarındada bellek soğutma sıkıntısı var kullanmayın kullandırtmayın...
EVGA'nın GTX 1070 ve 1080 modellerinde bir yanma olayı olmuştu.130 derece sıcaklığa dayanabilecek modüller bu ısıya daha fazla dayanamayıp yanıyorlardı.EVGA hatasından dolayı özür diledi ve 2. parti üretime geçti.İlk çıkan GTX 1070 ve 1080 kullanıcılarına bize ulaşın yeni soğutma kanallarına sahip kartı ile eski kartınızı ücretsiz değiştirelim dediler.Böyle şeyler için böyle bir markayı silip atamayız herhalde.En azından ben atamam fanı değilim ama mantıklı düşünmek gerek.EVGA şuan da en kral GTX 1080 üreticilerinden birisi.Hatalarından ders almış olsalar gerek.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Valla şirkette 2 asus var. 3 defa servise gitti. Format atıp yolluyorlar problem devam ediyor. Servis bakımından etkin gelmediler bana