Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,169
Reaksiyon puanı
629
Puanları
113
Yaş
23
Dikkat önümüzdeki günlerde nemin etkisiyle hava çok sıcak hissedilecek. Kritik tarih 4 Ağustos. Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji tarafından da yayınlanan uyarının ardından sıcaklıklar artmaya başladı, nem %90'ın üzerine çıkacak İstanbul'da 4 Ağustos Cuma gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerini aşarak 35 dereceyi görecek. İşte yurt geneli için hava durumu tahmini

hava-durumu-880-2.jpg • METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğusu ile iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa’nın güneydoğusu, Kütahya’nın güneyi, Muğla’nın iç kesimleri, Aydın’ın doğusu, Isparta, Burdur, Antalya’nın iç kesimleri, Toroslar mevkii, Eskişehir’in güneyi ile Konya il merkezi ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerin iç kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinde yağış ve bulutlanma ile birlikte 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR
  YARIN GÜNEY VE BATI BÖLGELERİN İÇ KESİMLERİNDE BEKLENEN YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT:

  Bugün (03.08.2017 Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve batı bölgelerin iç kesimlerinde beklenen yerel gök gürültülü sağanak yağışların; Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa’nın güneydoğusu, Kütahya’nın güneyi, Muğla’nın iç kesimleri, Aydın’ın doğusu, Isparta, Burdur, Antalya’nın iç kesimleri, Toroslar mevkii, Eskişehir’in güneyi ile Konya il merkezi ve batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olacağı(kısa sürede metrekareye 10-40 kg) tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA
  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

  BURSA °C, 33°C
  Parçalı ve az bulutlu

  EDİRNE °C, 37°C
  Parçalı ve az bulutlu

  ISTANBUL °C, 32°C
  Parçalı ve az bulutlu

  KIRKLARELI °C, 34°C
  Parçalı ve az bulutlu

  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, bugün(Perşembe) İç Ege’nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa’nın güneydoğusu, Kütahya’nın güneyi, Muğla’nın iç kesimleri ve Aydın’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

  A.KARAHISAR °C, 32°C
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Perşembe) gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLİ °C, 36°C
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Perşembe) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  IZMIR °C, 34°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

  MANİSA °C, 36°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların güneydoğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Perşembe) Göller yöresi, Antalya’nın iç kesimleri, Osmaniye, Adana’nın kuzeyi, Toroslar mevkii ve Kahramanmaraş’ın güneybatısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe)Isparta, Burdur, Antalya’nın iç kesimleri ve Toroslar mevkiinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ADANA °C, 36°C
  Parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Toroslar mevkiinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ANTALYA °C, 32°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde iç kesimleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  HATAY °C, 32°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu

  ISPARTA °C, 33°C
  Parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Eskişehir, Konya ve Ankara’nın güney ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Perşembe) Konya il merkezi ve batı ilçeleri ile Eskişehir’in güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ANKARA °C, 35°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve batı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  ESKİŞEHİR °C, 31°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  KONYA °C, 33°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğleden sonra ve akşam saatlerinde il merkezi ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  NİĞDE °C, 32°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  BARTIN °C, 30°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu

  BOLU °C, 29°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu

  DÜZCE °C, 29°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu

  ZONGULDAK °C, 27°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  AMASYA °C, 37°C
  Az bulutlu

  SAMSUN °C, 30°C
  Parçalı ve az bulutlu

  TOKAT °C, 35°C
  Az bulutlu

  TRABZON °C, 27°C
  Parçalı ve çok bulutlu

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  ELAZIĞ °C, 40°C
  Az bulutlu ve açık

  ERZURUM °C, 33°C
  Parçalı bulutlu

  HAKKARİ °C, 34°C
  Parçalı bulutlu

  KARS °C, 32°C
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  DIYARBAKIR °C, 41°C
  Az bulutlu ve açık

  GAZİANTEP °C, 37°C
  Az bulutlu ve açık

  KİLİS °C, 36°C
  Az bulutlu ve açık

  SIIRT °C, 41°C
  Az bulutlu ve açık

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah ve gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu güneybatıdan, öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

3 Ağustos hava durumu: Neme dikkat! Çok sıcak hissettirecek (Güncel)
 

Son mesajlar

Üst