3-4 yıl sıkıntısız, sorunsuz kullanabileceğim telefon önerisi!

Bu konuyu okuyanlar

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
TR garantili cihaz kırıldığı vakit kaç TL'ye yapılacak? Hadi bunun cevabını ver. XZP'nin ekranını kaç TL'ye yaptıracaksın?
İkincisi ise hangi kanıtla götüremez diyorsun? Onu da açıkla.
Boş konuşan saçmalayan sensin.
Anlamıyorsun herkes burada fikrini açıklar o telefon bence 2-3 götürür sonra performansı azalır.Sen de o marka neymiş dedin hadi sen bunun kanıtını göster o zaman.Burada herkes fikrini belirtir.Herkes her söylediğini nasıl kanıtlasın sana göre götürür bana göre götürmez hadi sen yap 4 yıl götürdüğünün kanıtını. Çok saçma konuşuyorsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Anlamıyorsun herkes burada fikrini açıklar o telefon bence 2-3 götürür sonra performansı azalır.Sen de o marka neymiş dedin hadi sen bunun kanıtını göster o zaman.Burada herkes fikrini belirtir.Herkes her söylediğini nasıl kanıtlasın sana göre götürür bana göre götürmez hadi sen yap 4 yıl götürdüğünün kanıtını. Çok saçma konuşuyorsun
Saf Android vari arayüz 8GB RAM ve 835 mi daha uzun götürür yoksa 835 ve 4GB RAM mi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bak telefonun ram'ine bakıp konuşuyorsun KARDEŞİM RAM BELLEK HIZ BELLEĞİDİR UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINA KATKI SAĞLAR FAKAT TEK ETKEN DEĞİLDİR. Sen ona bakıp daha iyi diyemezsin ortada kalite var işlemcilerin uyumu var herkes fikrini belirtir diyorum sen bana rakam veriyorsun ya off.
Ne kalitesi ne uyumu? İki cihaz da android iki cihazda aynı Snapdragon 835'i kullanıyor. Neyin kalitesi neyin uyumu?
Doğru dürüst açıklama getiremiyorsun yaptığın tek şey markacılık.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Diyelim ki Xiaomi, OnePlus kırıldı. İthalatçı ilgilenmedi. O zaman verirsin kaliteli bir tamirciye yaptırırsın tertemiz 200TL'ye. Tr garantisi kaç TL isteyecek bunu düşün. Zaten telefonu temiz kullanıyorsan garantiye niye gerek duyacaksın? Bu da ayrı bir konu. Bence sony ile xiaomi, oneplus'ın antutu testlerine bak sonra dersin sony muhteşem bir marka.

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Beyler gereksiz tartışıyorsunuz. Kimse birbirini ikna etmek zorunda değil. Ama marka kalitesiyle alakalı bir şey söylemek istiyorum. 7 sene önce arkadaşımla aynı fiyatlarda laptop aldık. O casper, ben vaio. Onun işlemcisi aynı nesil i7 benimki i5, ram onda aynı özelliklerde fakat iki kat fazla. Belki kullanım farkıdır kesin yorum yapmak zor,fakat 2.yılında bilgisayarı mefta oldu. Vaio hala iş görüyor. Bence markada önemli.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Beyler gereksiz tartışıyorsunuz. Kimse birbirini ikna etmek zorunda değil. Ama marka kalitesiyle alakalı bir şey söylemek istiyorum. 7 sene önce arkadaşımla aynı fiyatlarda laptop aldık. O casper, ben vaio. Onun işlemcisi aynı nesil i7 benimki i5, ram onda aynı özelliklerde fakat iki kat fazla. Belki kullanım farkıdır kesin yorum yapmak zor,fakat 2.yılında bilgisayarı mefta oldu. Vaio hala iş görüyor. Bence markada önemli.
Kaliteli kullanılan cihazlar herzaman oluyor
Toshiba hardisk le markası olmayan harddisk olur mu

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Xiaomilere bir göz gezdir baya sağlam telefon yapıtorlar son dönemde

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
3-4 yıl boyunca hiçbir telefon sıkıntısız sorunsuz çalışmayacaktır.
Yarı yolda bırakmadan, (makul seviyede küçük problemler dışında) arıza çıkarmadan çalışabilecek cihaz arıyorsanız işlemci hızı 2 ve üzerinde, ram 3 gb ve üzerinde birçok cihaz bunu sağlayabilir. En üst düzey cihazlarla sınırlı kalmanıza gerek yok (tabii bu sizin kullanımıza göre değişir)
Orta sınıf bir cihaz kullanıyorum ve 4 yıl 7 ay olmuş. Son aylarda şarjım bir günde bitiyor (öncesinde 1.5/2 gün gidiyordu)
İnternet hızı, telefon, mesaj, whatsapp gibi şeyler stabil. Facebook, twitter, instagram gibi uygulamalar giderek ağırlaştığı için artık zorlanıyor, çalıştırıyor ancak arada takılıyor. (kontrolsüz çökme, açılmama vs yok. bana göre makul şeyler)
Cihazın işlemcisi 1,7 ghz. Hafızası 8 gb. Hafıza fazla müzik almadığı için yetersiz geliyor.
Bir de fotoğraf kalitesinde yetersiz. Aldığım zaman da çok iyi sayılmazdı.
Belli konularda taviz verebiliyorsanız orta sınıf bir cihaz bile 3-4 sene gidebilir (hatta belki daha fazla)
Canlı örneği olsun diye yazdım. Telefonum çalışıyor. Daha da kullanacağım inşallah. Zamanında 1100 liraya almıştım.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
3-4 yıl boyunca hiçbir telefon sıkıntısız sorunsuz çalışmayacaktır.
Yarı yolda bırakmadan, (makul seviyede küçük problemler dışında) arıza çıkarmadan çalışabilecek cihaz arıyorsanız işlemci hızı 2 ve üzerinde, ram 3 gb ve üzerinde birçok cihaz bunu sağlayabilir. En üst düzey cihazlarla sınırlı kalmanıza gerek yok (tabii bu sizin kullanımıza göre değişir)
Orta sınıf bir cihaz kullanıyorum ve 4 yıl 7 ay olmuş. Son aylarda şarjım bir günde bitiyor (öncesinde 1.5/2 gün gidiyordu)
İnternet hızı, telefon, mesaj, whatsapp gibi şeyler stabil. Facebook, twitter, instagram gibi uygulamalar giderek ağırlaştığı için artık zorlanıyor, çalıştırıyor ancak arada takılıyor. (kontrolsüz çökme, açılmama vs yok. bana göre makul şeyler)
Cihazın işlemcisi 1,7 ghz. Hafızası 8 gb. Hafıza fazla müzik almadığı için yetersiz geliyor.
Bir de fotoğraf kalitesinde yetersiz. Aldığım zaman da çok iyi sayılmazdı.
Belli konularda taviz verebiliyorsanız orta sınıf bir cihaz bile 3-4 sene gidebilir (hatta belki daha fazla)
Canlı örneği olsun diye yazdım. Telefonum çalışıyor. Daha da kullanacağım inşallah. Zamanında 1100 liraya almıştım.
Telefonunuzun modeli nedir?

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ben de zaten bunu anlatmaya çalışıyorum bana kanıt göster diyor biz burada fikirlerimizi sunuyoruz sadece anlamıyor ki!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Diyelim ki Xiaomi, OnePlus kırıldı. İthalatçı ilgilenmedi. O zaman verirsin kaliteli bir tamirciye yaptırırsın tertemiz 200TL'ye. Tr garantisi kaç TL isteyecek bunu düşün. Zaten telefonu temiz kullanıyorsan garantiye niye gerek duyacaksın? Bu da ayrı bir konu. Bence sony ile xiaomi, oneplus'ın antutu testlerine bak sonra dersin sony muhteşem bir marka.
Teknik arızası olduğunda bedava yaptırırsın tr de. Ayrıca tertemiz 200 tl diyorsun kardeşim senin piyasadan haberin yok o konuda konuşmak bile istemiyorum.Eğer elinden düşürür kırarsan mecbur iki türlü de para ödersin.Aslında bu garanti konusu markaya göre değişiyor ve sony'nin garantisi iyi ve son olarak xioami ve oneplus evet çok hızlı telefonlar fakat her şey hız değildir bence kalite de önemli kalite neymiş kardeşim nerdesin kullanın anlarsınız derim fakat ben xioami ve oneplus kötü telefon demiyorum onlar da kaliteli fakat sony bana daha kaliteli geliyor.

Son düzenleme:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
1000-1500 tl üzerinde alınan her telefon 3 4 sene rahat götürür. şuan telefon sektörü sadece tasarımda ve ufak tefek değişiklikler yaparak yeni model sunuyorlar.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
1000-1500 tl üzerinde alınan her telefon 3 4 sene rahat götürür. şuan telefon sektörü sadece tasarımda ve ufak tefek değişiklikler yaparak yeni model sunuyorlar.
yakında 12gb ram çıkar :D eskiden gerçekten modeller arasında fark olurdu.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ben huawei p20 pro derim az bi beklersin

Son düzenleyen moderatör:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
iphone 13 olabilir krşm seni iyi bi 5 yıl götürür ama senin 4-5 yıl beklemen gerekicek sabır demek mensabır demek :) :DSALHH:dashaha

---- Mesajlar birleştirildi ----

(gerçek msg) ben huawei p20 pro derim az bi beklersin
Ne kadar komik. Gülmem gerekiyor dimi şimdi?