(27 Kasım, İthalatçı Note 7/8, XZ1 2600TL Asus ZF4, Moto Z, Nubia Z17 mini) Telefon önerileri

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Huawei P10 ile ilgili iki günlük deneyimimi söyleyeyim.

Telefonla ilgili en çok eleştirilen iki nokta vardı. Biri pil ömrü diğeri de kamerasının diyafram değeri.

Bataryası kesinlikle kötü değil. Oyun harici günlük kullanımda ve 1 saatten fazla kamera kullanımında 6 saat ekran süresi verdi. Ancak telefonu neredeyse elimden bırakmadan bu değeri aldım. Bir günlük kullanımda çok rahat 5 saat ekran süresi alabilecek bir cihaz. Ama oyun oynarsaniz aynı kalacağını sanmıyorum.

Kamerası ise gündüz bahsedildiği gibi çok iyi. Herşeyi kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Fotoğraf çekerken nereye odaklandığınız çok önemli. Eğer siyah tonlu bir yere odaklarsaniz rengi açarak o kısmın detaylarını müthiş derecede ön plana çıkarıyor. Ancak arkaplan biraz patlayabiliyor. Bunu da odak yaptıktan sonra çıkan yuvarlağın kenarından ayarlayabiliyorsunuz.

Gece çekiminde ise pozlama süresini arttırmak gerekiyor. Diyafram açıklığı düşük ancak Huawei'nin iddiası şu ki ışığı monokrom lensten aldığını söylüyor. Bu değer için gayet makul işler çıkarıyor. Ekleyeceğim muhabbet kuşlu fotoğraf loş oda ışığında hiçbir özel ayar yapılmadan otomatik modda çekildi. Yani pozlama süresini arttirmadim. Açıkçası beni memnun etti. :)

Oyun oynayan bir insan olmadığım için oyun performansı ile ilgili bişey söyleyemem. Günlük kullanımda gayet hızlı ve stabil. Frame atlaması bile yaşamadım. Arayüz İOS'e epey benziyor. Özelleştirmelerde bol bol koyulmuş.

Birde parmak izi baya hızlı çalışıyor.

Tapatalk sunucusu kalitenin içine etmez umarım :) Olmazsa resimleri sonradan başka yere yüklerim.

Edit: Resimleri başka bir yere yükleyeceğim, tapatalk kaliteyi dibe çekmiş. :/

a77c9aa0a157e6575ad4323bf00dd63b.jpg

Son düzenleyen moderatör:

gnsahin

Öğrenci
Cezalı
Sony xz1 64 gb
Htc u11 6B ram 128 gb
One plus 5

Hangisi?
Sağlamlık uzun ömür hangisi dersınız. Sıkıntı çıkarmayan telefon. One plus 5t fiyatı tuzlu olur diye dusunuyorum. Sony severim sağlam geliyor. Htc u11 sağlamlık testi baya kötüydü sony arastirmadım daha. Fiyat 1500 tl den nereye geldim yuh gerçekten

Sony xz1 64 gb
Htc u11 6B ram 128 gb
One plus 5

Hangisi?
Sağlamlık uzun ömür hangisi dersınız. Sıkıntı çıkarmayan telefon. One plus 5t fiyatı tuzlu olur diye dusunuyorum. Sony severim sağlam geliyor. Htc u11 sağlamlık testi baya kötüydü sony arastirmadım daha. Fiyat 1500 tl den nereye geldim yuh gerçekten
HTC U11'i tercih ederdim sanırım.
OnePlus 5T en geç 1 ay içinde gelecektir diye düşünüyorum. Siz bir 15 gün bekleyin derim.

Görkem Say

Imperator
Yönetici
Super Moderator
Editor
Özel başlık
That's what she said
Sony xz1 64 gb
Htc u11 6B ram 128 gb
One plus 5

Hangisi?
Şahsi fikrim U11.XZ Premium da çok iyi bir cihaz ama 128GB hafıza ve 6GB RAM bir tık öne itiyor U11 i.

gnsahin

Öğrenci
Cezalı
htc telefonlarında cid numarası olayı varmış nedir araştırma fırsatım olmadı sıkıntı çıkarır mı?

Çin telefonu olunca herkesin kafasında soru işareti. Aynı şekilde benim de öyle. Telefon çok değiştiren bir insan değilim sağlam yani uzun ömürlük kamera internet ve telefon hızı önemli. 1500 tl dedim ama 2500 e geldik. One plus telefonları iyi araştırmam lazım sıkıntıları var mı diye.

Redmi Note 4 SD625 kullanıcı deneyimi
Cihazı babam için aldık. SIM kart takmadık daha ben kullanıyorum foruma girmek youtubeda takılmak için.

Cihaza MİUİ9'u kurdum. 3GB RAM 32 GB olan versiyonu cihaz MİUİ9 ile gayet akıcı ha yeni ama arkadaş akıcı yani yeni cihazın bile bir sınırı varya orta segment bir de işte bu cihaz harbi bu fiyata çok akıcı

Pil konusunda EFSANE :D
Yüzde 40 şarjı var. Yüzde 93'den başladım kullanmaya 5 saat 29 dakika ekran süresi var.
Küçük bir hesapla tam şarj ile 10 saat ekran süresi verecek. Bu cihazla 12 saat alan gördüm. cihazın pili biraz daha açılırsa o süreleri görür diye düşünüyorum.

Kameradan çok şey beklemeyin derim.

Parmak izi okuyucusu gayet hızlı ve hatasız.

Ekran gayet güzel yeterince parlak
Cihazı 930 TL'ye aldık şahsen ben çok beğendim bütçesi düşük olanlar için bataryayı ilk sıraya koyanlar için gayet güzel bir cihaz.
--- Gönderi Güncellendi ---
htc telefonlarında cid numarası olayı varmış nedir araştırma fırsatım olmadı sıkıntı çıkarır mı?

Çin telefonu olunca herkesin kafasında soru işareti. Aynı şekilde benim de öyle. Telefon çok değiştiren bir insan değilim sağlam yani uzun ömürlük kamera internet ve telefon hızı önemli. 1500 tl dedim ama 2500 e geldik. One plus telefonları iyi araştırmam lazım sıkıntıları var mı diye.
U11 6GB RAM olanda öyle bir sorun var. Eğer sorun çıkarsa düzeltiyorlarmış
Gezegen GSM bu konuda en ilgili satıcı.

Görkem Say

Imperator
Yönetici
Super Moderator
Editor
Özel başlık
That's what she said

Olay güncelleme gelmemesi ile alakalı.Ilk surumlerdr böyle bir sıkıntı vardı ama çok kolay halledilebilir bir şey.Gezegen GSM bu konuda en iyisi.

wartegen

Öğrenci
128 Gb p10 plusda 6GB ram var ve depolamadan bagimsiz olarak p10 plus kamarada bariz daha iyi ekrani ve bataryasi sa daha iyi
Ama o fiyata HTC U11 alsaniz daha iyi olur.
htc u11 de tek kamera olması ve bataryasının düşük olması beni düşündürüyor. Ayrıca kulaklık girişi de usbli sanırım.

htc u11 de tek kamera olması ve bataryasının düşük olması beni düşündürüyor. Ayrıca kulaklık girişi de usbli sanırım.
Kutudan cikan kulaklik suan mobil cihazlarada kutudan cikan en iyi kulaklik
Donusturucusunde de mini amfi bile var
Pili kullanicilari tatmim ediyor 7 saat ekram suresi veriyor
Tek kamera ama super kaliteli bir kamera
Ben s7de google pixel 2 xlin s7de çalışan ve ona uygun google camera uygulamasini kullaniyorum tek kamera ile mis gibi bokeh veriyor
Oreo ile u11e daha uyumlu uygulamalar gelecek

lgsever

Profesör
Cezalı
1000-1100 arasına ithalatçı j7 prime gelebilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kutudan cikan kulaklik suan mobil cihazlarada kutudan cikan en iyi kulaklik
Donusturucusunde de mini amfi bile var
Pili kullanicilari tatmim ediyor 7 saat ekram suresi veriyor
Tek kamera ama super kaliteli bir kamera
Ben s7de google pixel 2 xlin s7de çalışan ve ona uygun google camera uygulamasini kullaniyorum tek kamera ile mis gibi bokeh veriyor
Oreo ile u11e daha uyumlu uygulamalar gelecek
Sen böyle anlatınca daha bir sevdim U11 i tasarıma zaten söz yok bütün mavi telefonların yeri ayrı U11 mavisininki ayrı

Son düzenleme:

SDN Son Haberler

Son mesajlar