• 13 dakikada Apple etkinliği özeti!

Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte AirPods 3, M1 Pro ve M1 Max işlemcileri ile 14 ve 16 inç MacBook Pro tanıttı, biz de özetledik.

(27 Kasım, İthalatçı Note 7/8, XZ1 2600TL Asus ZF4, Moto Z, Nubia Z17 mini) Telefon önerileri

Bu konuyu okuyanlar

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
778
Pehh modlara söyleyin siz onu
Ama burası forum ortamı birbirimizi gerçek hayatta tanımadığımız için yüzyüze görmediğimiz için böyle şeyler forum ortamlarında biraz garip. Hem sen de boşuna ceza alıyorsun Bence değmez. Gerçekten sonuna kadar söylediklerinde katılıyorum doğru şeyler söyleyip öneriyorsun ama forum ortamı burası ne de olsa.

gnsahin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Bende 2 tane telefon alacağım inşaALLLAH. Valideye 1000 -1500(max 1750) telefon. Sağlamlık, sesi kamerası iyi falan.

1500-2000 arası telefon da arıyorum. Kamera ses internet hızı, en az 4 gb ram uzun ömürlü, sağlam olacak. Kamera da ois olsa süper olur. Samsung un ithalatçı garantisi nasıldır bilmiyorum? Araştırdığım telefonlar bunlar

Bu listeden veya haricinde hangi telefon önerirsiniz?

1- mi6 var Çin işi diye pek güvenemiyorum. Nasıldır bilmiyorum?
2- one plus 3t Çin işi yine bilmiyorum?
3-s7 duos ithalatçı garanti olayı nasıldır bilmiyorum
4-zte axon7 Çin işi bilmiyorum?
5-zte nubia z17 çin işi bilmiyorum?
6-note 5 ithalatçı garanti olayı nasıldır bilmiyorum?

Reaksiyon puanı
10,187
Bende 2 tane telefon alacağım inşaALLLAH. Valideye 1000 -1500(max 1750) telefon. Sağlamlık, sesi kamerası iyi falan.

1500-2000 arası telefon da arıyorum. Kamera ses internet hızı, en az 4 gb ram uzun ömürlü, sağlam olacak. Kamera da ois olsa süper olur. Samsung un ithalatçı garantisi nasıldır bilmiyorum? Araştırdığım telefonlar bunlar

Bu listeden veya haricinde hangi telefon önerirsiniz?

1- mi6 var Çin işi diye pek güvenemiyorum. Nasıldır bilmiyorum?
2- one plus 3t Çin işi yine bilmiyorum?
3-s7 duos ithalatçı garanti olayı nasıldır bilmiyorum
4-zte axon7 Çin işi bilmiyorum?
5-zte nubia z17 çin işi bilmiyorum?
6-note 5 ithalatçı garanti olayı nasıldır bilmiyorum?
2000 TL 6GB RAM 64GB depolama OIS yok(EIS güzel çalışıyor) Çok iyi pil ömrü çok performanslı

Veya çok sağlam kamera tek ama çok sağlam kamera istiyorsanız bunu alın.
HTC U11 4GB RAM 64 GB depolama OIS var kamera çok sağlam ses piyasanın en iyisi (kulaklık tarafında)
HTC U11 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bu ikilinin işlemcileri aynı SD835 U11 kamera ses olarak OP5 ise batarya sağlam kasa tarafında daha iyi OP5'in de kamerası güzel U11 etmez ama güzel

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,264
2170 liraya Huawei P10 siparişi verdim bu akşam. Elime ulaşınca biraz deneyimleyip buraya bi yazı döşerim. Bence bu fiyatta hakkı yenen bir telefon. Çoğu kişiyi doğruya yönlendirecektir. S7 gibi telefonları alıp kazıklanmasın millet. :D Kullanmadan memnun kalacağımdan eminim şu an.

Reaksiyon puanı
10,187
2170 liraya Huawei P10 siparişi verdim bu akşam. Elime ulaşınca biraz deneyimleyip buraya bi yazı döşerim. Bence bu fiyatta hakkı yenen bir telefon. Çoğu kişiyi doğruya yönlendirecektir. S7 gibi telefonları alıp kazıklanmasın millet. :D Kullanmadan memnun kalacağımdan eminim şu an.
Asıl kazık cihaz P10 haberin yok. :D

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,264
Asıl kazık cihaz P10 haberin yok. :D

Kime göre neye nöre?

Sırf sen kullanıyorsun diye mükemmel olan bir cihazdan ötesi değil bu S7, herkesin beklentisi farklı. Bütün fotoğraflara keskinlik efekti basan bir samsung yerine gerçeği çeken bir Huawei tercihimdir.

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
778
Hayırlı olsun diyelim o zaman :). Güle güle kullanın evet aşağı yukarı S7 ile aynı performansta telefon. Hatta bazı yönleri ile S7 den daha iyi 64 gb hafıza ve çift kamerası mesela. S7 den bir tık daha kötü çekse bile en azından çift kameranın verdiği avantaj ile daha iyi potre fotoğraflar çeker. Huawei firması da iyidir sadece piyasada fazla bilinmiyor Samsung Apple kadar.

Reaksiyon puanı
10,187
Kime göre neye nöre?

Sırf sen kullanıyorsun diye mükemmel olan bir cihazdan ötesi değil bu S7, herkesin beklentisi farklı. Bütün fotoğraflara keskinlik efekti basan bir samsung yerine gerçeği çeken bir Huawei tercihimdir.
Mükemmel olduğunu iddia eden kim? P10'dan kat kat iyi olduğunu her halükarda iddia ediyorum ama bu fiyatın en iyisi olduğunu veya mükemmel oldugunu asla iddia etmedim. :D şu 2 ay içinde yalnızca dün s7 önerdim orda da seçenek kalmadığı için önerdim S7'nin önerilecek bir tarafı var da p10un şarjı içen kirin işlemcisi, çöp oisi ve düşük ışıkta yamulan kamerası ile önerilesi bir tarafı yok. :D

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363
o iki telefon arasında oldukça fark var biri donanımdan daha çok bir çok işlevselliği var kirin 960 çok güçlü değil ısınma problemleri var optimizasyonu da idare eder bir şekilde

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
778
Kime göre neye nöre?

Herkesin renkleri zevkleri farklıdır ne demişler renkler zevkler tartışılmaz :). Kullandığım ürüne de kötü demekte gocunmam şahsen ben memnun kalmadım pişman oldum en azından başkası alıp pişman olmasın mantığı ile bakıyorum :).

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,264
Mükemmel olduğunu iddia eden kim? P10'dan kat kat iyi olduğunu her halükarda iddia ediyorum ama bu fiyatın en iyisi olduğunu veya mükemmel oldugunu asla iddia etmedim. :D şu 2 ay içinde yalnızca dün s7 önerdim orda da seçenek kalmadığı için önerdim S7'nin önerilecek bir tarafı var da p10un şarjı içen kirin işlemcisi, çöp oisi ve düşük ışıkta yamulan kamerası ile önerilesi bir tarafı yok. :D

Telefon elime geldikten sonra iddia ettiğin her noktayı karşılaştıralım o halde. Hangisi iyi hangisi kötü ortaya koyalım. Gece-gündüz kamera performansı ve portre fotoğrafları karşılaştıralım. Aaa S7 portre fotoğraf çekemiyordu çünkü tek kamerası vardı. Üzdü ama olsun.

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
778
o iki telefon arasında oldukça fark var biri donanımdan daha çok bir çok işlevselliği var kirin 960 çok güçlü değil ısınma problemleri var optimizasyonu da idare eder bir şekilde
Aslında bu durumda farklı model farklı marka telefon sadece fiyatlar aynıysa genel ortalamaya bakmak lazım :)

Reaksiyon puanı
10,187
Telefon elime geldikten sonra iddia ettiğin her noktayı karşılaştıralım o halde. Hangisi iyi hangisi kötü ortaya koyalım. Gece-gündüz kamera performansı ve portre fotoğrafları karşılaştıralım. Aaa S7 portre fotoğraf çekemiyordu çünkü tek kamerası vardı. Üzdü ama olsun.
Adam gibi ana kameraya sahip olamadıktan sadece gündüz doğru dürüst fotoğraf çekebilen telefon olduktan sonra değil 2, 4 tane kamerası olsun neye yarar? :D

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363
Bu arada geçen sene en iyi telefon ödülünü s7 ailesi almıştı geçen seneki teknoloji farkı ile şimdiki teknoloji çok farklı Geçen sene de sormak lazım porte modu ne ara vardı diye

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,264
Adam gibi ana kameraya sahip olamadıktan sadece gündüz doğru dürüst fotoğraf çekebilen telefon olduktan sonra değil 2, 4 tane kamerası olsun neye yarar? :D

İşte bende neye göre düzgün kamerası yok demene şaşırıyorum. Bu yüzden karşılaştıralım diyorum. İkimizde burada paylaşıcaz fotoğrafları. Sen leica'yı çok küçümsüyorsun. F2.2'nin fotoğraf detayında ne kadar fark sunduğunu atlıyorsun. Bunların hepsini ortaya koyacağız.

Reaksiyon puanı
10,187
İşte bende neye göre düzgün kamerası yok demene şaşırıyorum. Bu yüzden karşılaştıralım diyorum. İkimizde burada paylaşıcaz fotoğrafları. Sen leica'yı çok küçümsüyorsun. F2.2'nin fotoğraf detayında ne kadar fark sunduğunu atlıyorsun. Bunların hepsini ortaya koyacağız.
Allah Allah :D leica olunca fazladan ışık mı alıyormuş :D F2.2?? Ne F2.2'si ?? :D neyin detayı ? F1.7 sensor koşulları oiksel boyutları eşit olduğunda F2.2'den ışık alma konusunda kat kat daha iyi haberin olsun :D

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363

Kusura bakmayın ama Konuşmaya devam ettikçe Batıyorsunuz F 1.7 ile F2. 2 arasında düşük ışıkta çok büyük fark var

Reaksiyon puanı
10,187
Var youtubeda karşılaştırma açın bakın.
S7'yi boşverin.
Bu fiyata mis gibi HTC U11 var 300 üstüne TR garantili XZ1 var biraz alta Oneplus 5 var P10'da neymiş? :D onu gectim ithalatci garantili Mate 9 var. Var da var. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Her incelemede bahsediliyor (tarafsız kanallardan lütfen :D) (Örnek : Teknoseyir :D)
P10'un OIS ve düşük ışık performansının kötü olduğu
Ondan çok daha iyi kameraya sahip P10 Plus'un bile gece performansının yeterince iyi olmadığından bahsediyor Teknoseyirden Murat Gamsız

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,264
Kusura bakmayın ama Konuşmaya devam ettikçe Batıyorsunuz F 1.7 ile F2. 2 arasında düşük ışıkta çok büyük fark var

Diyafram açıklığı sadece ışık alıp almaması demek değildir. Bunu araştırmanı tavsiye ediyorum.

Reaksiyon puanı
10,187
Diyafram açıklığı sadece ışık alıp almaması demek değildir. Bunu araştırmanı tavsiye ediyorum.
Neyi var P10'un ışık alma konusunda ? F2.2 baştan faul sensor veya piksel boyutu hakkında hiç bir şey bulamadım.
S7 dediğimiz cihazın F1.7 diyaframi 1.44 piksel boyutu 1/2.55 sensor boyutu var üstüne deli gibi ISO kirliliği temizleyen bir yazılımı var. Ee P10'un neyi var? Işık alma ile alakası olmayan leica lensleri mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
Piyasada Carl Zeiss var Carl Zeiss Nokia 8'de Carl Zeiss'in nasıl bir firma olduğunu ve eski Nokia kameralarını hepimiz hatırlıyoruz. Hani nerde kaç kişi nokia 8in kamerası zirveye oynuyor diyebilir?tutturmuşlar bir leica türküsü söylenip gidiyor. :D

gnsahin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Sony xz1 64gb Türkiye garantili nasıl telefon? 2449 tl
One plus 5 alsam sıkıntı çeker miyim? Arıza şikayet falan

Reaksiyon puanı
10,187
Sony xz1 64gb Türkiye garantili nasıl telefon? 2449 tl
One plus 5 alsam sıkıntı çeker miyim? Arıza şikayet falan
Gayet güzel telefon XZ1
OnePlus 5 alsanız sıkıntı cekmezsiniz OnePlus 5 kullanıp üzgün olan kullanıcı görmedim. Ama OnePlus 5T'nin fiyatını görmeden hareket etmeyin derim.