• 13 dakikada Apple etkinliği özeti!

Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte AirPods 3, M1 Pro ve M1 Max işlemcileri ile 14 ve 16 inç MacBook Pro tanıttı, biz de özetledik.

(27 Kasım, İthalatçı Note 7/8, XZ1 2600TL Asus ZF4, Moto Z, Nubia Z17 mini) Telefon önerileri

Bu konuyu okuyanlar

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Şu an güncelde en beğendiğim telefonlar:

1- iPhone 7 Plus; çift kamerası çok hoşuma gidiyor, iOS faktörü, güçlü işlemci cayır cayır performans;ne kadar ekran kasa oranı düşük olsa da ince ve zarif tasarım. Hızlı şarj ve ön kamera biraz daha iyi olsa tadından yenmez ama yine de istediğim telefonlarda 1. sırada.

2- Samsung Galaxy S8; Süper işlemci, süper ekran, süper tasarım, süper ön ve arka kamera. Kameralarına gerçekten hayranım düşük ışık performansı olağanüstü seviyede. arayüzü çok kullanışlı ve görsel açıdan mükemmel. Hoparlör kalitesi biraz daha artırılmalıydı ama bu kadar iyi bir telefonda gözardı edilebilir. Bir de yazılımla da olsa portre modu gelirse harika olur.

3- OnePlus 5; Bu fiyata böyle bir telefon yok. Tam bir öğrenci telefonu. Şarjı uçarak doluyor ve bitmek bilmiyor. Kamerası çift ve iyi bir kamera. Ön kamerası çok iyi. İşlemcisi uçuyor adeta. Kasma donma yaşatmaz. Eksileri de kamerada OIS olmaması (yazılımsal olarak EIS var), pek belli olmasa da jelly efekt. Ama bu fiyata bu telefonda bu eksilere takılmak ayıptır be kardeşim.

4- Huawei P10; Konu sahibinin Huawei fanboy olarak nitelendirdiği birinin bu listeye Huawei telefon almaması olmaz. :D Çok iyi kameralar, çok iyi işlemci, çok çok güzel arayüz, hızlı şarj, mono olmasına rağmen çok kaliteli hoparlör, daha ne olsun? Çok alınası bir telefon. Tasarımı da çok zarif. Gece çekimi dışında eksisi yok.

5-Xperia XZ Premium; SD 835 yani manyak performans, 4K ekran(siz naptınız hacı) 960 FPS ağır çekim video(OHA BE KARDEŞİM), KAMERA SENSÖRÜNDE RAM VAR LAN. :D Daha kamera performansından bahsetmeye gerek mi var? Ayrıca PS4 desteği, tak kola telefonu çatır çatır oyna PS4 oyunlarını. Eksisi de home tuşu falan olmamasına rağmen ekran kasa oranının berbat olması çok büyük çerçeveler. Onun dışında çok şık telefon.

kaplan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar 2000-2500 tl arası tavsiye edebileceginiz telefon varmı beni üzmicek 5 sene idare edecek aklıma ilk gelen 2 el xz pre htc u11 son olarakta s8 bunlardan biri one plas 5 garantiden dolayı güvenemiyorum veya mi 6 aynnı şekilde

Reaksiyon puanı
10,187
Şu an güncelde en beğendiğim telefonlar:

1- iPhone 7 Plus; çift kamerası çok hoşuma gidiyor, iOS faktörü, güçlü işlemci cayır cayır performans;ne kadar ekran kasa oranı düşük olsa da ince ve zarif tasarım. Hızlı şarj ve ön kamera biraz daha iyi olsa tadından yenmez ama yine de istediğim telefonlarda 1. sırada.

2- Samsung Galaxy S8; Süper işlemci, süper ekran, süper tasarım, süper ön ve arka kamera. Kameralarına gerçekten hayranım düşük ışık performansı olağanüstü seviyede. arayüzü çok kullanışlı ve görsel açıdan mükemmel. Hoparlör kalitesi biraz daha artırılmalıydı ama bu kadar iyi bir telefonda gözardı edilebilir. Bir de yazılımla da olsa portre modu gelirse harika olur.

3- OnePlus 5; Bu fiyata böyle bir telefon yok. Tam bir öğrenci telefonu. Şarjı uçarak doluyor ve bitmek bilmiyor. Kamerası çift ve iyi bir kamera. Ön kamerası çok iyi. İşlemcisi uçuyor adeta. Kasma donma yaşatmaz. Eksileri de kamerada OIS olmaması (yazılımsal olarak EIS var), pek belli olmasa da jelly efekt. Ama bu fiyata bu telefonda bu eksilere takılmak ayıptır be kardeşim.

4- Huawei P10; Konu sahibinin Huawei fanboy olarak nitelendirdiği birinin bu listeye Huawei telefon almaması olmaz. :D Çok iyi kameralar, çok iyi işlemci, çok çok güzel arayüz, hızlı şarj, mono olmasına rağmen çok kaliteli hoparlör, daha ne olsun? Çok alınası bir telefon. Tasarımı da çok zarif. Gece çekimi dışında eksisi yok.

5-Xperia XZ Premium; SD 835 yani manyak performans, 4K ekran(siz naptınız hacı) 960 FPS ağır çekim video(OHA BE KARDEŞİM), KAMERA SENSÖRÜNDE RAM VAR LAN. :D Daha kamera performansından bahsetmeye gerek mi var? Ayrıca PS4 desteği, tak kola telefonu çatır çatır oyna PS4 oyunlarını. Eksisi de home tuşu falan olmamasına rağmen ekran kasa oranının berbat olması çok büyük çerçeveler. Onun dışında çok şık telefon.
İyi hoparlör demişssin kralı U11
Hızlı şarj demişsin U11 gayet hızlı şarj
Ön kamera demişssin U11 yakar yıkar ortalığı
OIS demişsin 5 eksenli OIS
Düşük ışık demişssin F1.7 kuvvetli sensör
Kulaklık kalitesi rakipsiz HTC stabilitesi mevcut. O Listede mesela P10'u tek dokunuşla haritadan siler. Yine XZ Premium çok iyi bir model.
P10un çok iyi kamerası yok düşük ışık ve video sabitleme olarak o listede herhangi bir cihazlara yarışamaz video sabitleme kısmında 7 plus dahil hepsi P10'u ezer geçer.
Düşük ışıkta S8 ve U11 parçalar.
P10 değil kamerada bunların S7'nin bile rakibi değil
--- Gönderi Güncellendi ---
merhabalar 2000-2500 tl arası tavsiye edebileceginiz telefon varmı beni üzmicek 5 sene idare edecek aklıma ilk gelen 2 el xz pre htc u11 son olarakta s8 bunlardan biri one plas 5 garantiden dolayı güvenemiyorum veya mi 6 aynnı şekilde
İlk önerim ithalatçı garantili U11 olur.
Temiz ikinci el XZ Premium bulabilirseniz alın fakat bylock meselesine dikkat edin. Satış sözleşmesi yapın internette örnekleri mecvut gerekirse atarız.
5 senelik kullanımda XZP'nin pil doldurma şeklş S8'e karşı avantaj oluşturabilir.
OnePlus 5 sizi 5 sene üzmeyecek stabil güçlü bir model garantiye güvenirseniz onu da alabilirsiniz. Benim ilk tercihim çok yüksek ihtimal ithalatçı U11 olurdu.
Şöyle detay vereyim HTC U11'in HTC TR garantilisinde 4GB RAM 64 GB depolama varken ithalatçısında 6 GB RAM 128 depolama var.
Şu saydığım cihazlar varken S7 Edge'ye pek yanaşmayın götürür fakat XZP U11 bir sene daha yeni daha güçlü işlemciye sahip

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
314
İyi hoparlör demişssin kralı U11
Hızlı şarj demişsin U11 gayet hızlı şarj
Ön kamera demişssin U11 yakar yıkar ortalığı
OIS demişsin 5 eksenli OIS
Düşük ışık demişssin F1.7 kuvvetli sensör
Kulaklık kalitesi rakipsiz HTC stabilitesi mevcut. O Listede mesela P10'u tek dokunuşla haritadan siler. Yine XZ Premium çok iyi bir model.
P10un çok iyi kamerası yok düşük ışık ve video sabitleme olarak o listede herhangi bir cihazlara yarışamaz video sabitleme kısmında 7 plus dahil hepsi P10'u ezer geçer.
Düşük ışıkta S8 ve U11 parçalar.
P10 değil kamerada bunların S7'nin bile rakibi değil

İlk önerim ithalatçı garantili U11 olur.
Temiz ikinci el XZ Premium bulabilirseniz alın fakat bylock meselesine dikkat edin. Satış sözleşmesi yapın internette örnekleri mecvut gerekirse atarız.
5 senelik kullanımda XZP'nin pil doldurma şeklş S8'e karşı avantaj oluşturabilir.
OnePlus 5 sizi 5 sene üzmeyecek stabil güçlü bir model garantiye güvenirseniz onu da alabilirsiniz. Benim ilk tercihim çok yüksek ihtimal ithalatçı U11 olurdu.
Şöyle detay vereyim HTC U11'in HTC TR garantilisinde 4GB RAM 64 GB depolama varken ithalatçısında 6 GB RAM 128 depolama var.
Şu saydığım cihazlar varken S7 Edge'ye pek yanaşmayın götürür fakat XZP U11 bir sene daha yeni daha güçlü işlemciye sahip
U11’in tasarımını beğenmiyorum. Benim için tasarım ekran kasa oranı değil. Önüme P10 ile U11’i koysalar ben P10’u alırım. Ve bu U11’in kötü telefon olduğunu göstermez.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
189
axon 7 sadece hoparlör değil kulaklık çıkışında da çok iyi diyorlar. içinde 2 dac var sanıyorum. ve ses için de 2 mod. super mod falan filan tam hatırlayamadım.

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bana başka 1000 TL civarlarında (mümkünse altında olsun:D) telefon önerebilir misiniz?
Lenovo P2, X Compact ZF3 32 GB, Mİ5S Bu telefonlar dışında önerebilirseniz sevinirim:)

kaplan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tavsiyeleriniz için teşekkürler bir haber duydum u 11 plus cıkaçak deniyor açaba o cıkana kadar biraz daha para biriktirip onumu alsam nedersiniz bide bugün arkadaş nerden bulduysa numaramı 2,3 e apple 7 128gb verem dedi 18 ay garantili aklımı celmedi deyil ama biraz bekliyeyim diye düşünüyorum nedersiniz

retgert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir konuya değinilmiş

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yurtdışından 2800 e iphone 7 plus alsam sorun yaşar mıyım? En az 3 yıl sorunsuz götürecek bi telefon istiyorum. Bu arada konu çok güzel olmuş emeğine sağlık:) (Samsung önermeyin!)

Reaksiyon puanı
10,187
Yurtdışından 2800 e iphone 7 plus alsam sorun yaşar mıyım? En az 3 yıl sorunsuz götürecek bi telefon istiyorum. Bu arada konu çok güzel olmuş emeğine sağlık:) (Samsung önermeyin!)
6GB RAM 128 GB depolama ithalatçı garantili HTC U11 2650 ila 2800 TL arasında bence tam garantisiz almak yerine U11 al 2 sene THH'ye verebilecegin garantin olur.
6GB RAM Snaodragon 835 ile birlikte HTC arayüzü 3 sene rahat götürür
HTC'nin saf kamera kalitesi ve ses performansı da daha iyi

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
6GB RAM 128 GB depolama ithalatçı garantili HTC U11 2650 ila 2800 TL arasında bence tam garantisiz almak yerine U11 al 2 sene THH'ye verebilecegin garantin olur.
6GB RAM Snaodragon 835 ile birlikte HTC arayüzü 3 sene rahat götürür
HTC'nin saf kamera kalitesi ve ses performansı da daha iyi

Aslında ben xz premium ve 7 plus arasında kalmıştım sonra ios deneyimi yaşamak istediğim için 7 plus a yöneldim. A1784 modeli türkiye'de geçerli diye biliyorum. U11 i pek tavsiye eden yok gibi o neden acaba ?

Reaksiyon puanı
10,187
Aslında ben xz premium ve 7 plus arasında kalmıştım sonra ios deneyimi yaşamak istediğim için 7 plus a yöneldim. A1784 modeli türkiye'de geçerli diye biliyorum. U11 i pek tavsiye eden yok gibi o neden acaba ?
Bilmem , benim bir sonraki cihazim Note 8 veya U11 olacak. Size de tavsiye ederim. Xz Premium vs 7 Plus'sa da Xz premium Derim

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
189
Ben de telefonu satıp ya huawei p10 türkiye garantili ya da htc u11 ithalatçı almak istiyorum. şimdi huawei çöp deyip durma htc u11 cam tasarım metal telefon kullanmak istiyorum biraz da...

Son düzenleyen moderatör:

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
189
Dün elime xz premium aldım. Bu ne büyük telefon.. Kullanamam ben onu hele ki s7 edgeden sonra. Ah sony ahh şu çerçeveleri küçültsen bi

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Donanım habere git direk u11 kullanıcıları kulübüne
Orada 7-8 saat Ekran süresi alanlar da var.

Peki 2000-2300 arası önerebileceğin en iyi telefon hangisi ? Mi6,oneplus5 gibi telefonlar çok iyi ama çin menşeili olduğu için güvenmiyorum.

Reaksiyon puanı
10,187
Peki 2000-2300 arası önerebileceğin en iyi telefon hangisi ?
OnePlus 5, S7 belki Mate 9 , pasaport kayıtlı 4 GB ram 64 depolama u11 veya 6gb ram 128 depolama u11 bulabilirsin pasaport kayıtlı XZP seçenek çok. Bence zorla 2650ye U11 al.
Mi6,oneplus5 gibi telefonlar çok iyi ama çin menşeili olduğu için güvenmiyorum.
Ben kardeşime Mİ5S aldım memnun.
@ozgun7 Bayadir op5 kullanıyor S7 edgeden geçti o bir kaç şey söyler bence

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Beyler size bir soru, telefonu çok kurcalamayacak ve arada bir oyun oynayacak birisi için, iPhone 7'nin daha ne kadar gideri var? Yani alsam kaç sene beni yormadan kullanılır? Şu an 4s kullanıyorum.

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Beyler size bir soru, telefonu çok kurcalamayacak ve arada bir oyun oynayacak birisi için, iPhone 7'nin daha ne kadar gideri var? Yani alsam kaç sene beni yormadan kullanılır? Şu an 4s kullanıyorum.

Valla 5s 2013 te çıktı ve hâlâ birçok android ten stabil çalışıyor. Bence 7 nin de temizinden bi 3 yılı vardır diye düşünüyorum.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Şu ana kadar tüm telefon görüşlerimin arkasındayım ama HTC U11’e biraz haksızlık etmişim. Bugün biraz inceledim videolarla falan ve çok başarılı bir telefon olduğunu söylemeliyim. Beğenmediğim yanları ise arayüzün stok android arayüzü olması, ve bataryanın en azından bir 3300 mah olmaması. Onun dışında eksisi yok. Bi de çift kamera olsa tadından yenmezdi.

Reaksiyon puanı
10,187
Şu ana kadar tüm telefon görüşlerimin arkasındayım ama HTC U11’e biraz haksızlık etmişim. Bugün biraz inceledim videolarla falan ve çok başarılı bir telefon olduğunu söylemeliyim. Beğenmediğim yanları ise arayüzün stok android arayüzü olması, ve bataryanın en azından bir 3300 mah olmaması. Onun dışında eksisi yok. Bi de çift kamera olsa tadından yenmezdi.
Çok başarılı değil.
Çok çok başarılı :D

Reaksiyon puanı
10,187
Konu revaçta olan cihazların fiyatları güncellenmesi ve yeni cihazların eklenmesi ile güncellenmiştir.
Konunun başında nelerin güncellendiğini görebilirsiniz.