25mbps tarifem var ama 4mbps anca alabiliyorum.

gunesyetimoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Turkcell superonline kullanıyorum 25mbps tarifeliyim ama 1 kere bile hızımın 25e çıktığını görmedim ne zaman bir şey indirsem 200kb ile indiriyorum kaç kere müşteri hizmetlerini aradım, sorunu düzelttiklerini söylediler ama düzeltilmedi, turkcell hariç bütün firmalarda fiber altyapi yok internetten sorgulattım. zaten turkcellin altyapisi olduğuna da inanmiyorum bu kadar mağdur edildikten sonra.

Ne yapmam gerek sizce?

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
laf cambazlığı vardır bu paketlerde. 25 mpbs'e kadar olduğu için sana minimum 25 vermezler. max 25 olur. donanımsal olarak bir sorun yok diyorsan eğer teknik servis çağır derim

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Ben de hiç bir zaman tarifemdeki net hızında indirme yapmadım ama bu normal değil mi zaten?
35 mbps net indirme ekranında 2-3 mb/s gösteriyor. (Epic games te falan)
Yanlış biliyor da olabilirim hız testi yaptınız mı hiç?

gunesyetimoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Ben de hiç bir zaman tarifemdeki net hızında indirme yapmadım ama bu normal değil mi zaten?
evet hız testinde downoad hızım 0.80 bile oluyor berbat yani. 8 mbit gördüğü zaman coşuyorum.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Türk telekomda 24 mbps içeren bi paket kullanıyordum. Ama internet hız testinde 13,14 gibi değerler vardı. Türk Telekomun ana bayisine gidince anlaşıldı sorun. Tam bilgili değilim ama adslden veriliyormuş internet. Adsl de desteklemiyormuş sanırım belli bi hızın üstünü. Vdslden vermeye başladılar interneti sorun çözüldü. Siz de müşteri hizmetlerini aramak yerine oturduğunuz ildeki ana bayiye gitseniz sorun çözülebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Epicte veya steamde böyle değerler normal.