Öneri 25k 30k arası grafik tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba bütçeme uygun 30k civarı laptop arıyorum ve bir kaç laptop buldum victus 16 ve 15 olarak ikiye ayrılan biri bu

diğeri ise https://www.hepsiburada.com/hp-vict...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003Z282H
ikincisinin bir farklı versiyonunu amazonda 29k ya buldum

bu üçü arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım veya başka bir model önerirseniz sevinirim.
Ağırlıklı blender ve adobe işleri için uğraşıcam arada bir oyun girmeyi düşünüyorum

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Bence mac alanına yönel derim daha cok işini görebilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Butce yetiyorsa buna bakin derim. Ozellikle Blender tarafinda RTX 3070 isinizi epey rahatlatir.

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Butce yetiyorsa buna bakin derim. Ozellikle Blender tarafinda RTX 3070 isinizi epey rahatlatir.

teşekkür ederim fakat bu marka laptopu çokca inceledim kronik fan sorunu birde panel ms süresinin çok fazla olduğunu öğrendim ve bütçeyi biraz aşıyor

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
öncelikle merhaba bütçeme uygun 30k civarı laptop arıyorum ve bir kaç laptop buldum victus 16 ve 15 olarak ikiye ayrılan biri bu

diğeri ise https://www.hepsiburada.com/hp-vict...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003Z282H
ikincisinin bir farklı versiyonunu amazonda 29k ya buldum

bu üçü arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım veya başka bir model önerirseniz sevinirim.
Ağırlıklı blender ve adobe işleri için uğraşıcam arada bir oyun girmeyi düşünüyorum
29 binlik ile 28 binlik arasında fazla bir fark yok ama görünüş olarak baya fark var beyaz çok hoş duruyor. Blender kullanacağınız için mac cihazdan uzak durmanız çok iyi olmuş. Eve geçince detaylı yazarım.

Son düzenleme:

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
29 binlik ile 28 binlik arasında fazla bir fark yok ama görünüş olarak baya fark var beyaz çok duruyor. Blender kullanacağınız için mac cihazdan uzak durmanız çok iyi olmuş. Eve geçince detaylı yazarım.
teşekkür ederim ilginiz için , beklemedeyim

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
teşekkür ederim ilginiz için , beklemedeyim
Nvidianın stüdyo araçlarından en etkili şekilde faydalanmak istiyorsan 4050 almanı öneririm nvidianın yazılımsal olarak daha fazla desteği olacaktır. Beyaz mı mavi mi diye soracak olursan sana kalmış yani ekstra 1k verilir mi verilmeyebilir belki 500 Tl olsa düşünülebilirdi. 28K lık olandan ve 29k lık olandan birini seçebilirsin artık hangisini daha çok sevdiysen. Bu arada hocam konudan bağımsız blenderdan neler yapıyorsunuz ?

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nvidianın stüdyo araçlarından en etkili şekilde faydalanmak istiyorsan 4050 almanı öneririm nvidianın yazılımsal olarak daha fazla desteği olacaktır. Beyaz mı mavi mi diye soracak olursan sana kalmış yani ekstra 1k verilir mi verilmeyebilir belki 500 Tl olsa düşünülebilirdi. 28K lık olandan ve 29k lık olandan birini seçebilirsin artık hangisini daha çok sevdiysen. Bu arada hocam konudan bağımsız blenderdan neler yapıyorsunuz ?
tasarım animasyon öğrencisiyim, verilen bir kaç ödevi yapıyorum , ödev olarak model gösteriliyor videolar aracılığıyla yapmaya çalışıyorum ayrıca texture leride biz atamasını yapıyoruz substance painter ile hatta gerekirse adobe ps den UV ayarlamaları yapıyorum sculpt yaptığımız da oluyor .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
teşekkür ederim fakat bu marka laptopu çokca inceledim kronik fan sorunu birde panel ms süresinin çok fazla olduğunu öğrendim ve bütçeyi biraz aşıyor

Kronik fan sorunu dedigin sey fanin sesli calismasi. Neticede gaming alet ve sogutmak icin sesli calisacak yani bundan kacis yok. Victus'da muazzam sessiz bir alet degil. Yapacagin isler ne kadar buyuk olacak bilmiyorum ama 4050 ile 3070 arasinda daglar kadar CUDA vs. farki var. Panel ms suresi seni render alirken etkilemez ama 3070 etkiler maalesef. Karar senin tabi.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
tasarım animasyon öğrencisiyim, verilen bir kaç ödevi yapıyorum , ödev olarak model gösteriliyor videolar aracılığıyla yapmaya çalışıyorum ayrıca texture leride biz atamasını yapıyoruz substance painter ile hatta gerekirse adobe ps den UV ayarlamaları yapıyorum sculpt yaptığımız da oluyor .
Texturenin kendisini mi yapıyorsunuz yoksa düzenlemeler mi ? Nvidia omniverse uygulamasına kaydolmayı unutmayın ben daha kaydolamıyorum 2.5 senem var :/ Harika çalışmalar çıkarırsınız rahatça

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kronik fan sorunu dedigin sey fanin sesli calismasi. Neticede gaming alet ve sogutmak icin sesli calisacak yani bundan kacis yok. Victus'da muazzam sessiz bir alet degil. Yapacagin isler ne kadar buyuk olacak bilmiyorum ama 4050 ile 3070 arasinda daglar kadar CUDA vs. farki var. Panel ms suresi seni render alirken etkilemez ama 3070 etkiler maalesef. Karar senin tabi.
oyunlarda ne kadar etkiler , cs valo gibi oyunlardan bahsetmiyorum csgo ya arada bi botlarla girip oynayıp çıkıyorum pubg veya rdr2 gibi oyunlarda ekran çok fazla fark eder mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Texturenin kendisini mi yapıyorsunuz yoksa düzenlemeler mi ? Nvidia omniverse uygulamasına kaydolmayı unutmayın ben daha kaydolamıyorum 2.5 senem var :/ Harika çalışmalar çıkarırsınız rahatça
textureleri hazır kullanıyoruz üzerinde oynamalar yapıyoruz sadece , substance painter dediğim program buna yarıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
oyunlarda ne kadar etkiler , cs valo gibi oyunlardan bahsetmiyorum csgo ya arada bi botlarla girip oynayıp çıkıyorum pubg veya rdr2 gibi oyunlarda ekran çok fazla fark eder mi

textureleri hazır kullanıyoruz üzerinde oynamalar yapıyoruz sadece , substance painter dediğim program buna yarıyor

Ben sana soyle soyleyeyim. RTX 3070 Ti, RTX 4070'den daha performansli bir ekran karti. 3070 ile 4050 arasindaki farki sen tahmin et. DLSS3'un olmadigi her oyunda 3070 tokatlar. Kaldi ki Victus 140W 4050 ile gelmiyo olabilir.

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben sana soyle soyleyeyim. RTX 3070 Ti, RTX 4070'den daha performansli bir ekran karti. 3070 ile 4050 arasindaki farki sen tahmin et. DLSS3'un olmadigi her oyunda 3070 tokatlar. Kaldi ki Victus 140W 4050 ile gelmiyo olabilir.
75w olarak geliyor dlss3 olmasa da dlss2 olarak kullanamaz mıyım sonuçta 4050 , ben victus 16 3060 sürümünü almayı düşünüyorum fakat yapıcağım iş için cuda sayısı önemli bu yüzden 4050 tercihim

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098

Programı biliyorum hocam güzel boyamalar yapılıyor ben yaptığım masayı substance painter ile boyamıştım ama şu sıralar boyamıyorum yaptıklarımı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
75w olarak geliyor dlss3 olmasa da dlss2 olarak kullanamaz mıyım sonuçta 4050 , ben victus 16 3060 sürümünü almayı düşünüyorum fakat yapıcağım iş için cuda sayısı önemli bu yüzden 4050 tercihim

RTX 3070, 4050'nin tam iki kati CUDA cekirdegine sahip. RTX 40 serisinde kullanilan CUDA performanslari yeni nesilden dolayi daha iyi tabi ama bir 3070 degil elbette. DLSS 2'ye dustugun vakit onu RTX 3070'de yapiyor zaten. 40 serisinin oyunlarda avatanji DLSS 3 ile geliyor olmasi.

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunu alıp yükseltmeyi planlıyorum hp ye kıyasla daha uygun bir seçim olur mu sizce , bir victus 16 etmez fakat iş görür gibime geliyor

Acer Nitro 5 AN515-58 İntel Core i7 12700H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 - 6 GB Freedos 15.6" FHD IPS Taşınabilir Bilgisayar NH.QFMEY.003

Zeatrex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim ilginiz ve yönlendirmeleriniz için konuya gelince bir kaç gündür derin araştırmalar yaptım alabilceğim en iyi laptopun asus Tuf Dash f15 olduğuna karar verdim umarım beni üzmez , incelemeri izledim çokça övülüyor kötü yanlarını pek görmedim artık şansıma kalmış Tekrardan Teşekkür ediyorum ilgilenen herkese.

Bütçemi biraz aşıyor olsa da Peder den yardım aldım sağolsun beni kırmadı.

Son mesajlar