2500 TL'ye kadar telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Öncelikle herkese merhaba. Telefonda oyun oynayan biri değilim, kamera ve müzik performansı iyi, stabil çalışan, güncelleme sorunu olmayan, 2-3 yıl kullanabileceğim bir cihaz arıyorum. Mümkünse hızlı şarj özelliğinin olması ve bataryasının çok sıkıntı olmaması da tercih sebebidir. Daha önce LG G4 kullandım ve kronik sıkıntılardan dolayı markaya biraz mesafeliyim. İncelemeler sırasında Huawei Mate 20 lite modeli hoşuma gitti fakat burada genel olarak tavsiye edilmediğini gördüm. İndirimdeyken 2100 civarına alabileceğimi düşündüm bu cihazı. Günlük kullanımda işimi görmez mi sizce? Sizin tavsiyeleriniz neler olur? Bir de tavsiyelerinizi sebebiyle söylerseniz çok memnun olurum malum telefondan pek anlamıyorum.

Özetle 2500 liraya kadar;
*Kamera
*Müzik
*Batarya
*Sosyal medya kullanımında sıkıntı çıkarmayacak bir cihaz önerebilir misiniz?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu 16 var google ana güncellemesini vermiyor ama güvenlik güncellemesi veriyor uygun fiyatlı 2/3 sene hatta daha fazla götürür seni işlemci ve özellik olarak güzel cihaz.
Samsung a50 olabilir güncelleme sık vermez ama orta seviye tercih eden çok var oyun oynamayan için rahat götürür dediğiniz süreyi.
Bunun dışında bütçeyi arttırırsan eğer g7, meizu 16th, mi8 gibi cihazlar var.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Meizu 16
Mi mix 2

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
LG G7 çok beğendim açıkçası ama LG markasına pek güvenemiyorum. LG G4 modelinde yaşadığım kronik sıkıntılar devam ediyor mu ya da piyasadan çekilmesinden sonra garanti hizmeti nasıldır pek bilgim yok. Sizin bir bilginiz var mıdır kronik sıkıntılar ve garanti konusunda?
Samsung A50 modeli için de genelde amiral gemisi olmadığından dolayı tavsiye edilmediğini gördüm ama telefonu beğendim diyebilirim.
Meizu 16 modelini de pek beğenmedim açıkçası. Güncelleme sıkıntısı olması biraz düşündürdü.
Xiamo modelleri için garanti konusunda bilgim yok, genelde ithalatçı garantili satılıyor. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır?
Çok soru sordum kusura bakmayın, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
LG G7 çok beğendim açıkçası ama LG markasına pek güvenemiyorum. LG G4 modelinde yaşadığım kronik sıkıntılar devam ediyor mu ya da piyasadan çekilmesinden sonra garanti hizmeti nasıldır pek bilgim yok. Sizin bir bilginiz var mıdır kronik sıkıntılar ve garanti konusunda?
Samsung A50 modeli için de genelde amiral gemisi olmadığından dolayı tavsiye edilmediğini gördüm ama telefonu beğendim diyebilirim.
Meizu 16 modelini de pek beğenmedim açıkçası. Güncelleme sıkıntısı olması biraz düşündürdü.
Xiamo modelleri için garanti konusunda bilgim yok, genelde ithalatçı garantili satılıyor. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır?
Çok soru sordum kusura bakmayın, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Kronik sorunlar biteli 3 yıl geçti. LG G7 sıfır sıkıntı bir cihaz. Sadece bataryası sıkıntı ama oyun oynamıyorsunuz. Ekran çözünürlüğünü 2K'dan FullHD+'a düşürürseniz günü çıkarmada sıkıntı yaratmayacaktır. Ses performansı ise muazzam hem hoparlör olarak hem de kulaklık.

Edit: 3 yıl 10 ay LG G4 kullandım.