2500 TL Oyun Pc Sistemi Toplama

Bu konuyu okuyanlar

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2500 TL bütçem var oyun bilgisayarı sistemi topluyorum.Sizce topladığım sistem nasıl ? ekran kartı rx480 olucak.Anakart sizce nasıl ? Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Toplama PC 2.jpg
    Toplama PC 2.jpg
    123.2 KB · Görüntüleme: 525

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Anakartı b150m bazooka kasayı da zalman z3 plus yap daha iyi olur. Onun dışında sorun yok sadece ramlerin mhz'i 2133 düşürebilirsin daha fazlasını kullanamaz zaten.

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakartı b150m bazooka kasayı da zalman z3 plus yap daha iyi olur. Onun dışında sorun yok sadece ramlerin mhz'i 2133 düşürebilirsin daha fazlasını kullanamaz zaten.
Dediklerinle değiştirince bütçe artıyo :D

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Madem bütçe sıkıntısı var o zaman bunu al. Ama ben olsam zorlayıp diğerlerini alırdım daha ileriye dönük olur

alperglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazooka b150 nin giriş seviyesi anakartlarından pro vdh den sadece sata express port sayısı fazla o kadar eğer çok fazla sürücü yüklemiceksen veya hdd , pro vdh gayet işini görür. Bazookanın anakart yongası biraz daha kalın onun dışında görünüş olarak göze daha hoş geliyor. Ama ileriye dönük bir fark yaratıcağını düşünmüyorum steel series sertifikası biraz göz boyamak için açıkçası.
Ses kartından tut diğer bütün bileşenlerine kadar aynı kalitede ikiside. Bütçeni 50 lira arttırmak sorun değilse bazooka al ama 50 lira 50 liradır sonuçta.İleriye dönük olarak ikisinde işini görür b150 nin giriş seviyesi anakartları ikiside.

Daha çok single player oyun oynuyorsan ikisi arasında tek bir fark göremezsin.Bazı farkları var ama tabi 50-60 lira üstüne koyuyor sonuç olarak olacak o kadar.

Son düzenleme:

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bazooka b150 nin giriş seviyesi anakartlarından pro vdh den sadece sata express port sayısı fazla o kadar eğer çok fazla sürücü yüklemiceksen veya hdd , pro vdh gayet işini görür. Bazookanın anakart yongası biraz daha kalın onun dışında görünüş olarak göze daha hoş geliyor. Ama ileriye dönük bir fark yaratıcağını düşünmüyorum steel series sertifikası biraz göz boyamak için açıkçası.
Ses kartından tut diğer bütün bileşenlerine kadar aynı kalitede ikiside. Bütçeni 50 lira arttırmak sorun değilse bazooka al ama 50 lira 50 liradır sonuçta.İleriye dönük olarak ikisinde işini görür b150 nin giriş seviyesi anakartları ikiside.

Daha çok single player oyun oynuyorsan ikisi arasında tek bir fark göremezsin.Bazı farkları var ama tabi 50-60 lira üstüne koyuyor sonuç olarak olacak o kadar.
Eyv. görüpte dusuncenı yazmıssın sadece bu 2 anakart degıl yaklasık bu fıyatlarda olan baska anakartta olabilir.

alperglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyv. görüpte dusuncenı yazmıssın sadece bu 2 anakart degıl yaklasık bu fıyatlarda olan baska anakartta olabilir.

Gigabyte ın falanda uygun anakartları var ama b150 de benimde araştırıp görebildiğim zaten en uygun anakartı koymuşsun listene. Ancak kasa konusu eğer ki markaya itibarın yok ise belki üzebilir seni ileride, yukarıda da önerilen Zalman z3 plus baya baya çok satan ve kullanıcılarının memnun kaldığı bir kasa.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509

Katılmıyorum. B150M Bazooka'nın bir sürü ekstra özelliği var. Birkaç örnek vermek gerekirse;
*Gaming DNA
*Gaming Certified
*Gaming LAN
*MSI Mouse Master Yazılımı
*MSI Gaming Apllication (Silent / Gaming / OC)
*MSI Ramdisk

Birkaç tane daha var ve bunlar büyük artılar. Ayrıca ses yongası ve yazılım açısından da Bazooka daha iyidir. Aradaki farka gani gani değer. Eminim arkadaş online oyun oynayacaktır o zaman bunlar işine yarayacak. Yok ben kendi kendime hikayeli oyunlar oynayacağım online falan girmem diyorsa diğeri de işini görür. Ayrıca Steelseries sertifikası da göz boyamak için değil. O markadaki mouse, klavye vb ekipmanlar en iyi bu anakart ile çalışır özel optimizasyonlu. Tabii yine dediğin gibi 50TL 50TL'dir isterse vermeyebilir.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Bu arada kasayı Z3 PLus almalısın şu an kullandığım kasa ve çok memnunum. Hava akışı malzeme kalitesi falan tatmin edici. 5 fan ile geliyor zaten.

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu arada kasayı Z3 PLus almalısın şu an kullandığım kasa ve çok memnunum. Hava akışı malzeme kalitesi falan tatmin edici. 5 fan ile geliyor zaten.
Bilgisayarının diğer özellikleri nasıl ? kasayı kesin z3 plus alıcam ona karar verdım anakartıda bazooka alırım çok fiyat farkı yok.

alperglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Katılmıyorum. B150M Bazooka'nın bir sürü ekstra özelliği var. Birkaç örnek vermek gerekirse;
*Gaming DNA
*Gaming Certified
*Gaming LAN
*MSI Mouse Master Yazılımı
*MSI Gaming Apllication (Silent / Gaming / OC)
*MSI Ramdisk

Birkaç tane daha var ve bunlar büyük artılar. Ayrıca ses yongası ve yazılım açısından da Bazooka daha iyidir. Aradaki farka gani gani değer. Eminim arkadaş online oyun oynayacaktır o zaman bunlar işine yarayacak. Yok ben kendi kendime hikayeli oyunlar oynayacağım online falan girmem diyorsa diğeri de işini görür. Ayrıca Steelseries sertifikası da göz boyamak için değil. O markadaki mouse, klavye vb ekipmanlar en iyi bu anakart ile çalışır özel optimizasyonlu. Tabii yine dediğin gibi 50TL 50TL'dir isterse vermeyebilir.

Açıkçası MSI ve Steelseries yakın firmalar o yüzden birbirlerine bu şekilde sertifikalar verebiliyorlar. Zaten belirttim single player oyunda hiçbir fark yok bu arada ses yongaları da aynı ikiside Realtek® ALC887 kullanmış yonga setlerinde.Diğer artılar ise mutlaka artı ama profesyonel ekipman kullanıyorsa. Gaming Lan özelliğiylede ilerleyen senelerde belki çok ufak bir artı katabilir. Ama arkadaşımız eğer derse ki 50 tl tasarruf yapacağım B150M PRO VHD de onu üzmez nitelikli şekilde gayet verim alır.
Ancak 50 tl daha veriyim derseniz B150m Bazooka dan daha iyi kasa içi görünümü ve birçok Msı Gaming yazılım desteği alıyorsunuz.Parasını hak eden bir kart şüphesiz.
İleriye dönük çok büyük bir beklenti olmamalı her ikiside b150 nin giriş seviyesi anakartları, yonga setleride aynı, geçerlilikleride muhtemelen aynı sürelerde olacaktır.

alperglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarının diğer özellikleri nasıl ? kasayı kesin z3 plus alıcam ona karar verdım anakartıda bazooka alırım çok fiyat farkı yok.

Kasanın tasarımı çok şık yan tarafı şeffaf içerisini rahatlıkla görebilirsin içinde bir sürü fanla geliyor.
Üst-Ön tarafta 1 3.0 , 2x 2.0 usb girişleri jak girişleri ve led uyarı ışıkları var. Güç kaynağı da aşağıya monteli
Eğer dersen ki benim için ses yalıtımı önemli Zalmanın R1 600 modelide aynı fiyat hemen hemen ses yalıtımına sahip ona da göz atabilirsin.

Son düzenleme:

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kasanın tasarımı çok şık yan tarafı şeffaf içerisini rahatlıkla görebilirsin içinde bir sürü fanla geliyor.
Üst-Ön tarafta 2x 3.0 , 2x 2.0 usb girişleri jak girişleri ve led uyarı ışıkları var. Güç kaynağı da aşağıya monteli
Eğer dersen ki benim için ses yalıtımı önemli Zalmanın R1 600 modelide aynı fiyat hemen hemen ses yalıtımına sahip ona da göz atabilirsin.
Eyv.
Bu sistemde bilgisayarcının topladığı sistem.

Ekli dosyalar

• Toplama PC.png
    Toplama PC.png
    34.7 KB · Görüntüleme: 292

alperglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyv.
Bu sistemde bilgisayarcının topladığı sistem.
Z170m plus gereksiz olmuş 460-480 tl arası bir anakart fazla bu sisteme onun haricinde kasa markasını hiç duymadım sonuçta sistemi emanet edeceksin bu kasaya biraz araştırdım 80+ sertifikası yok ama 500w o zaten 500w vermez güç problemi yaşanabilir şuan olmasa bile ileride sistem yükseltme yapmak istersen. Zalman Z3 Plusda da yok sertifika ama 600w en azından. Kasa konusunda paraya kıymanı öneririm çok vaka var bu konuda sonu hüsranla biten
Dvd Rw ye ihtiyacın olur mu bunu bence iyice düşün taşın usb bellekle çok daha hızlı windows kurulumu yapılabilirken onun dışında driverlar da çok hızlı şekilde indirebilirsin internetten.
Ssd tabiki sistemi hızlandırır bende ssd öneririm ancak ssd almak içinde GTX960 ve R9380 seviyesinden r7 370 seviyesine inmişsin.Bir oyuncu bilgisayarında en önemli parça ekran kartıdır.Taviz vermeni önermem r7 370 2012 yılından kalma GPU kullanıyor 2000-2200 tl seviyelerinde evet alınabilir ama 2500tl de gidip de r7 370 almak ileride mutlaka pişmanlık getirir.

1 Anakartı Bazookaya çekmen yararına olacaktır.
2 SSD yi ve Dvd Rw yi erteleyip Ekran kartını gtx 960- r9 380 seviyesine çekmeni ya da rx 480 i beklemeni öneririm
3 kasa ise bence biraz paraya kıy.
4 Ramleride 2133 mhz seviyesine çek bence.

Son düzenleme:

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z170m plus gereksiz olmuş 460-480 tl arası bir anakart fazla bu sisteme onun haricinde kasa markasını hiç duymadım sonuçta sistemi emanet edeceksin bu kasaya biraz araştırdım 80+ sertifikası yok ama 500w o zaten 500w vermez güç problemi yaşanabilir şuan olmasa bile ileride sistem yükseltme yapmak istersen. Zalman Z3 Plusda da yok sertifika ama 600w en azından. Kasa konusunda paraya kıymanı öneririm çok vaka var bu konuda sonu hüsranla biten
Dvd Rw ye ihtiyacın olur mu bunu bence iyice düşün taşın usb bellekle çok daha hızlı windows kurulumu yapılabilirken onun dışında driverlar da çok hızlı şekilde indirebilirsin internetten.
Ssd tabiki sistemi hızlandırır bende ssd öneririm ancak ssd almak içinde GTX960 ve R9380 seviyesinden r7 370 seviyesine inmişsin.Bir oyuncu bilgisayarında en önemli parça ekran kartıdır.Taviz vermeni önermem r7 370 2012 yılından kalma GPU kullanıyor 2000-2200 tl seviyelerinde evet alınabilir ama 2500tl de gidip de r7 370 almak ileride mutlaka pişmanlık getirir.
İnmişsin yazmışsın ben toplamadım bilgisayarcının onerdigi sistem bu

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
RX 480 alacakken R7 370 mi alacaksın? Bir de koyduğu anakarta bak kasa da güzel değil herkes kafasına göre bilgisayarcı oluyor işe bak

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
RX 480 alacakken R7 370 mi alacaksın? Bir de koyduğu anakarta bak kasa da güzel değil herkes kafasına göre bilgisayarcı oluyor işe bak
Benim alacağım sistem bu.Gtx 960 yerine rx480 olucak hem rx480 çok daha iyi olucak hemde fiyatı daha dusucek rx480 200 dolar gtx 960 245 dolar.

Ekli dosyalar

• Toplama PC 2.png
    Toplama PC 2.png
    61.2 KB · Görüntüleme: 405

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Ekran kartını da dediğini aldın mı sistemden çok memnun kalacağına eminim

Kemal5481

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartını da dediğini aldın mı sistemden çok memnun kalacağına eminim
Rx480 ekran kartı bu ayın sonu çıkıcak 2-3 hafta sonra ( Ben daha sistemi almadım kararlastiriyorum ekran kartı çıksın ole toplicam )