2500-3000 TL arası dizüstü önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Umut Özkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar. Ben ortalama html,css,js bilgisi olan birisiyim ve ileride php de öğrenmek istiyorum , amacım üniversitede yazılım mühendisliği okumak aklımda bir laptop almak var dediğim gibi çoğunluğu yazılıım üzerine olacak ama birazda adobe photoshop ve oyun oynayacağım oynacağım oyunlar zula,cs go,minecraft ,
bu kriterlere göre laptop teklifleri olan varsa belirtebilirlerse çok müteşekkir olurum .

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Merhabalar;

Bütçenizi söylerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bütçenizi biraz zorlayarak bu laptopu tavsiye ederim.Kendim 7567 modeli olan bir eski kasasını kullanıyorum.Soğutma performansı çok iyi.Güncel işlemci ve ekran kartı kullanıyor.Günümüzde yüksek grafik isteyen oyunları dahi yüksek grafiklerde olmasa bile akıcı bir şekilde oynatacaktır.Kasa ve panel kalitesinin yanında gelen parmak izi okuyucusu da cabası.Ayrıca anakarta sadece alt kısımda bulunan tek vidayı sökerek ulaşıyorsunuz.Buda bilgisayarın içine çok kolay ulaşabilmeyi sağlıyor dolayısıyla yükseltme yapmak çok kolay.İleride SSD de alınarak üst düzey performans yakalanabilir.

Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Umut Özkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bakasanız çok güzel bir tavsiye fakat çokoyuna kaçıyor gibi dediğim gibi oyniyacağım oyunlar belli bide şarj süreside önemli şarjı ne kadar dayanıyor dayanıyor? Bir inceleme video su varsa linkini atabilirmisiniz. Birde dell güvenilir mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Dell şuan Dünyanın en büyük bilgisayar ver parça üreticilerindendir güvenilirlik kısmında endişeniz olmasın.Servisleri de gayet iyi.Şarj süresi oyun oynamazsanız normal kullanımda 4 saat civarı gidiyor fakat hızlı şarj desteği mevcut.Yani arada bir 15-20 dakika şarj edebilirseniz çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.
Buraya 2 inceleme videosu koyacağım.İlk video birebir size attığım model.Performans hakkında daha iyi bilgi elde edebilirsiniz.İkinci video ise size attığım modelin üst modeli fakat tasarım anlamında daha detaylı bilgiler içeriyor.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=vocrSDf4Wxc

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=vlHml4BU270&t=395s

Umut Özkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cidden çok sağolun fakat dediğim gibi çok oyuna kaçıyo ben 8gb RAM işte 2gb ekran kartı 1tb harddisk i7 işlemci arıyorum ortalama bu. Çünkü oynayacağım oyunlar CS go, zula ve minecraft bu kadar yani ama şarjıda bi 6-8 arası olsa muhteşem olur

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Cidden çok sağolun fakat dediğim gibi çok oyuna kaçıyo ben 8gb RAM işte 2gb ekran kartı 1tb harddisk i7 işlemci arıyorum ortalama bu. Çünkü oynayacağım oyunlar CS go, zula ve minecraft bu kadar yani ama şarjıda bi 6-8 arası olsa muhteşem olur
Windows bilgisayar kullanacaksanız bu sarj sürelerini elde etmek için en azından 5000 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmak gerek.Hani tasarım ve ağırlık olarak taşınabilir bir model çünkü aynı modelin benzerini bende kullanıyorum ve bende bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için üniversiteye götürmek zorunda kalıyorum.i7 ve i5 olayına gelirsek bu fiyat bandında ki i7 işlemciler U seri numarasına sahip ama bu işlemci HQ seri numarasına sahip yani daha güçlü.Fakat siz illa ben istemem diyorsanız böyle modellerde önerebilirim.Yalnız bu model ile performans anlamında düşüş yaşarken sadece pil performansında artış yaşarsınız.Tercih sizin.

HP 15-CC107NT Intel Core i5 8250U 8GB 1TB + 8GB SSD GT940MX Fiyatı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bu bilgisayarın ekranı Full HD bile değil.Ekran kartı ise daha düşük.HP en azından pil ömrü olarak size rahatça yetecektir.Ayrıca işlemcisi 8. nesil bu yüzden içerisindeki çekirdek sayısı arttı.Bu sayede programlarda daha fazla verim alırsınız.İçerisindeki ekran kartı ise istediğiniz oyunları rahatça oynamanızı sağlayacaktır.