Öneri 25.000 TL Civarı Gaming Notebook

Bu konuyu okuyanlar

TimuçinB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an aklımda Monster almak var fakat çok fazla şikayet ve almama tavsiyesi veriliyor almayı düşündüğüm versiyonu tulpar t7 25v1.2 bunu almayı tavsiye eder misin veyahut da bunun muadili bir laptop önerir misin ?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Kaliteli kasa, iyi soğutma, MUX ve Max-P ekran kartı, iyi derecede yazılım desteğiyle önerim olur.

Reaksiyon puanı
16,118

TimuçinB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar yüksek fiyatlara çıkmışken 5. Nesil almak yanlış olmaz mı ? İç ekipmanları güzel fakat ilerleyen zamanda nesilden kaynaklı hızlı bir performans düşüklüğü yaşanır mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaliteli kasa, iyi soğutma, MUX ve Max-P ekran kartı, iyi derecede yazılım desteğiyle önerim olur.

Bilgisayar özellikler açısından gerçekten çok iyi fakat daha önce hiç hp kullanmadım genel kullanım ve servisi konusunda herhangi bir sorun olabilir mi ?

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Bu kadar yüksek fiyatlara çıkmışken 5. Nesil almak yanlış olmaz mı ? İç ekipmanları güzel fakat ilerleyen zamanda nesilden kaynaklı hızlı bir performans düşüklüğü yaşanır mı ?
Bilgisayarda ryzen firmasına ait bir işlemci var ve 5. Nesil olması kötü bir şey değil çünkü farklı bir üretici olduğundan nesil isimlendirilmesi ile performansı bağdaştıramazsınız. YouTube üzerinden o işlemcinin performansına bakabilirsiniz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Bilgisayar özellikler açısından gerçekten çok iyi fakat daha önce hiç hp kullanmadım genel kullanım ve servisi konusunda herhangi bir sorun olabilir mi ?
Dostum o işlemci İntelin değil.AMD'nin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Ben aynı kasanın 15.6" olanını kullandım, ürünün kendisi üst seviye bir deneyim vaat ediyor. Kaliteli bir kasa akabinde iyi bir soğutma, gelişmiş yazılım desteği ve iyi bir performans. Yukarıda atılan diğer MSI modelini geçin, ekran kartları ve kasa kalitesi arasında mukayese edilemeyecek farklar var.

Strauss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu an aklımda Monster almak var fakat çok fazla şikayet ve almama tavsiyesi veriliyor almayı düşündüğüm versiyonu tulpar t7 25v1.2 bunu almayı tavsiye eder misin veyahut da bunun muadili bir laptop önerir misin ?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Benimde sizin gibi ayni bütçe araliginda laptop önerisine ihtiyacim var. Uzun kullanımda isinma konusunda beni üzmeyecek, dayanıklı ve performanstan ödün vermeyecek şekilde. Düşündüğüm araştırdığım modeller; msi katana gf66, msi pulse gl66, lenovo legion 5, monster tulpar t7 25v1.2 ve hp omen serisi
Daha önce bunlardan herhangi birini kullanmışlar yardımcı olabilir misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim. ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Benimde sizin gibi ayni bütçe araliginda laptop önerisine ihtiyacim var. Uzun kullanımda isinma konusunda beni üzmeyecek, dayanıklı ve performanstan ödün vermeyecek şekilde. Düşündüğüm araştırdığım modeller; msi katana gf66, msi pulse gl66, lenovo legion 5, monster tulpar t7 25v1.2 ve hp omen serisi
Daha önce bunlardan herhangi birini kullanmışlar yardımcı olabilir misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim. ?

Kata ve Pulse serisini geçin. Hem malzeme kalitesi o kadar iyi değil hem de ekran kartları Max-P değil. MSI'ın en alt modelleri yani. Legion 5 3060 - 5800H ikilisi iyidir. T25 de iyi normalde ama klavyesinde bir yazılım sorunu var, çözemiyor Monster. Yukarıda attığım 11800H - 3060 donanımlı OMEN seçenekler arasında en iyisi.

Strauss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kata ve Pulse serisini geçin. Hem malzeme kalitesi o kadar iyi değil hem de ekran kartları Max-P değil. MSI'ın en alt modelleri yani. Legion 5 3060 - 5800H ikilisi iyidir. T25 de iyi normalde ama klavyesinde bir yazılım sorunu var, çözemiyor Monster. Yukarıda attığım 11800H - 3060 donanımlı OMEN seçenekler arasında en iyisi.
Güzel tavsiyeniz üzerine teşekkür ederim. Attığınız linkteki modeli daha da ayrıntılı inceleyip sipariş vereceğim.

@Görkem Say Ekran kartının wat değerini hepsiburada ve trendyolda 85-100 w yazıyor. Bu maxq mu yoksa maxp mi oluyor acaba ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Güzel tavsiyeniz üzerine teşekkür ederim. Attığınız linkteki modeli daha da ayrıntılı inceleyip sipariş vereceğim.

@Görkem Say Ekran kartının wat değerini hepsiburada ve trendyolda 85-100 w yazıyor. Bu maxq mu yoksa maxp mi oluyor acaba ?

Satıcı bilmiyor watt değerini o yüzden 85W olarak yazmış ama 17" - 11800H modellerin hepsi Max-P ekran kartıyla geliyor. Aynı modelin 3070 kartlı olanı vardı, ona da 85W yazmıştı satıcı. Başka bir forumdan bir arkadaş HP Türkiye'yi arayıp ürünün Max-P olduğunu onaylatıp sipariş vermişti. Cihazda 330W bir adaptör var zaten, Max-Q kart olması pek mümkün değil. Yine de HP Türkiye'yi arayıp sorabilirsiniz isterseniz.

Dark_Soul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben üstteki hp omen laptopu şirkete önerip aldırttım. Özelliklerinde 1.82kg yazıyordu. Muadilleri 2.5kg'dan başladığı için tercih sebebim bu oldu. Ürün bugün geldi ağırlığı 2.72kg, rezil oldum resmen

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben üstteki hp omen laptopu şirkete önerip aldırttım. Özelliklerinde 1.82kg yazıyordu. Muadilleri 2.5kg'dan başladığı için tercih sebebim bu oldu. Ürün bugün geldi ağırlığı 2.72kg, rezil oldum resmen

Hocam 17.3" metal laptop hiç 1.82kg olur mu? Ben bu ürünün 15.6" modelini kullandım, o bile 2.2kg civarındaydı.