24MB İnternet ile 720p video açamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Baris Dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
24mb indirme 2mb upload hızlı internetim var. İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum. 720p video açamıyorum 360pde açıyor. (rezalet) Neler yapmam gerek düzelmesi için arkadaşlar ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
İnternet hız testinde kaç Mbit indirme hızı alıyorsun? Adil Kullanım Kotasına takılmış olma olasılığın var mı? Veya Youtube'den açıyorsan Türk Telekom'un sınırlaması nedeniyle olabilir.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sırf bu kısıtlama yuzunden az önce tableti duvara fırlattım. Yokmu derdimizi anlatacağımız bir kurum kuruluş adres. Ulan eğlence için izlemeyiz tamamda ders videosu izlemek istiyoruz 20 kb/s hızda iniyor video. Sinirden catlaticaklar adami

Not: tablet çalışır durumda

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sırf bu kısıtlama yuzunden az önce tableti duvara fırlattım. Yokmu derdimizi anlatacağımız bir kurum kuruluş adres. Ulan eğlence için izlemeyiz tamamda ders videosu izlemek istiyoruz 20 kb/s hızda iniyor video. Sinirden catlaticaklar adami

Not: tablet çalışır durumda
Tablete Zenmate indir tableti parçalamanın lüzmu yok bence. BTK'ya şikayet edebilirsin.

Baris Dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İnternet hız testinde kaç Mbit indirme hızı alıyorsun? Adil Kullanım Kotasına takılmış olma olasılığın var mı? Veya Youtube'den açıyorsan Türk Telekom'un sınırlaması nedeniyle olabilir.
Hız gayet normal yotubda rezillik yaşıyorum resmen... Ama Twitchde bir yayın izlerken maximum kalitede izliyorum. Çok garip.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
3 aylık bedava premiumu aldım teşekkürler düzeldi şimdi ama neden düzeldi :D
bide 3 ay sonra ne yapcaz oda var :D
3 ay sonra ttnetin bu durumu düzeltmesini umacağız.
Neden düzeldi, çünkü youtube'a vpn üzerinden erişiyorsun. Direk youtube ipsini görünce ttnet kısıyor musluğu.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
TTNET'in YouTube kısıtlamasını BTK ya bildirdiniz mi?

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hocam vpn falan kapat ve speedtest.net sitesinden hız ölçümlerine bir bak ve en önemlisi "PING" kaç onu bana söyler misin? Ping youtube kapalıyken bir bak sonra youtube aç ve bir video açıkken ping kaç oluyor ona bak daha sonra her şeyi kapat ve telefondan aynı wifi ağına bağlayıp speedtest yap ping kaç çıkacak bir eşleştir. Geçenlerde aynı sorunu ben de yaşadım uydunet kullanıyorum youtube vvideolarını 144p bile izleyemiyordum sonra speedtestten bir baktımki pingim uçmuş ama telefondan baktığımda 8 bilgisayardan baktığımda 50. Sonra düzeldi ama

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Öyle yapacağına cm'de den YouTube ıp sini girerek Ping sorgulaması yapsana daha rahat daha net sonuç alırsın.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Beyler sorun belli uğraşmayın. İsterse 100 mbit bağlantınız olsun 2ms pinginiz olsun, sadece youtube değil ttnetin google play store gibi servislere de kısıtlaması var. Nettir yani bu olay.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu durum çok can sıkmaya başladı youtube dan video izlenmiyor play den mevcut uygulamalın güncellenmesi dahi uzun sürüyor

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben ping testi yaptım kayıp sıfır gözüküyor. (servis sağlayıcı Süperonline)
l10Ylr.png

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Hız testi yaptığında normalse takıldığın siteyle alakalıdır.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Forumlarda daha önce bu konulardan görmemiş olamazsınız. Ben onlarca şikayet gördüm hızı yüksek olmasına rağmen youtube'da sorun yaşayan. Yani burada hiç ping yapmanıza hız testi yapmanıza falan gerek yok, bağlantınızda sorun aramayın, sorun ttnetin zihniyetinde, en çok trafik harcayan siteyi kısıtlayarak rahatlamaya mı çalışıyorlar nedir bilinmez. Adam saniyede 5MB indirme yapacak ama youtube'dan video 100kb/s ile yüklenecek, hiç mantıklı mı, bariz bir kısıtlama söz konusu. Videoların bulunduğu host olan googlevideo.com'u Zenmate akıllı lokasyonlara ekleyince nasıl hızlandığını görüyorsunuz, demek ki sorun ne youtube'da ne de bağlantınızda.

Örnek konular:

Türk Telekom YouTube, Facebook ve Google Sitelerine Erişimi Yavaşlatıyor!

Son düzenleyen moderatör:

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar az önce birkaç test yaptım ve kadiköyrap arkadaşın dediğini doğruluyorum. TTnet'in kıstılması sanırsam en mantıklısı. Benim yaşadığım sorun ping ile alakalı olduğu için ondan yola çıkarak yazdım. Az önce belirli programlarla ve 2 farklı vpn ile youtube testi yaptım ve bir fark göremedim. Uydunette herhani bir kısıtlama olduğunu düşünmüyorum bunu da belirteyim. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet Vodafone kullanan arkadaşımda hiç böyle bir sorun yok mesela, ttnet kullananlarda var. Mobil bağlantılarda da yok sorun.

Baris Dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Son mesajlar