24inc İPS Monitör Önerisi ve AOC 24V2Q monitörü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhabalar sizden bir konuda yardım istiyecem lütfen yazıyı sonuna kadar okuyun. Öncelikle kendime bir adet monitör alcam
7 yıldır 18 inc HD monitör kullanıyorum artık dayanamadım yenisini almaya karar verdim benim için önemli kriterleri açıklamaya çalışacam
birincil olarak 24 inc, FHD, İPS bir monitör alcamsingle oyunlar ve film kullanıcam genelde ,hz değeri benim için
önemli deil multi oyunlar da oynuyorum ama 60 hz yeterince işimi görür ,benim için önemli olan görüntü kalitesi ayrıca gecikme
süresinde de baya toleransim yüksek mağlum sadece 18 inc HD ekran kullandığım için ms önemli deil ama min 5 olsun, birde tasarım,
ses, giriş çıkış,sağa sola yukarı aşşa oynatma,ve benzeri özellikler fazla dikkatimde deil ama az da olsa bakarım ayrıca AMD freesync
olması çok çok iyi olur ekran kartım AMD yakın zamanda değiştircem ama %66 ihtimal yine AMD alcam buraya kadar yazdım bi özet geçersem
1-24 inc 2-FHD 3-İPS 4-AMD freesync bunlar benim için birincil seçenekler ve tekrarlıyorum şu anki monitörüm aşırı kötü
olduğu için alacağım monitörü her türlü iyi bulurum fiyat aralığım ise yazımda belirttiğim özellikler max 1.1 veya 1.2 k ama ben 1k ya bulmaya
çalışıyorum sizden ricam bu yazıyı dikkate alarak bana monitör önermeniz. Şimdilik AOC 24V2Q model monitörün almayı planlıyorum
monitörlerden anlayan bi arkadaş bu modelin benim standartlarıma göre + ve - sini söyleyebilirse çok memnun olurum

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Düşündüğünüz monitör gayet güzel. +Olarak 75hz. Dediğiniz gibi rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 60hz 1ms bir monitör almalısınız bence,fazlası gereksiz diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
0

hocam lınkdeki monitöre baktım benim için hz den çok kalite önemli İPS olması öncelikli TN bile olsa panelin iyi olması lazım indirimsiz fiyatıyla 1300 tl ye 144hz verip güzel bir TN panel verceklerini sanmıyorum :D yardım için teşekkürler
Düşündüğünüz monitör gayet güzel. +Olarak 75hz. Dediğiniz gibi rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 60hz 1ms bir monitör almalısınız bence,fazlası gereksiz diye düşünüyorum.
bende öle düşünüyorum rekabetci oyunlar oynuyom ama dediğim gibi gözüm 18 inc HD gördükten sonra ms miş hz miş farketmio

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
hocam lınkdeki monitöre baktım benim için hz den çok kalite önemli İPS olması öncelikli TN bile olsa panelin iyi olması lazım indirimsiz fiyatıyla 1300 tl ye 144hz verip güzel bir TN panel verceklerini sanmıyorum :D yardım için teşekkürler

bende öle düşünüyorum rekabetci oyunlar oynuyom ama dediğim gibi gözüm 18 inc HD gördükten sonra ms miş hz miş farketmio
TN panel değil ki zaten VA panel. Kötü bir kalitesi yok panelin. Senin alacağın üründeki IPS panelde üst düzey IPS değil zaten.

Reaksiyon puanı
0
TN panel değil ki zaten VA panel. Kötü bir kalitesi yok panelin. Senin alacağın üründeki IPS panelde üst düzey IPS değil zaten.
hocam k.b lınkte panel açıklaması yoktu TN sandım şimdi daha farklı bakıyom mönitöre dediğin gibi 24v2q da ıps i düşük kalitedidir ama bak şimdi ikilemde kaldım 24v2q ekrani birazcık daha kaliteli ama senin attığın link 144hz bide kavisliymış daha önce kavıslı ekran kullanmadım bi yardımcı olsanız kavis nasıl etkiliyo ve bir kıyaslama yaparmısınız not : benim için cidden hz nin önemi yok çünkü 80 90 fps üzerine çıkabilceğim bir oyun yok ilerde iyi pc toplasamda olmucak onun yerine ıps nin biraz daha kaliteli ekranını tercih etsem nasıl olur ? ama şuna katılıyom fiyat olarak cidden iyi 24v2q ile aynı ve 144hz veriyo ona lafım yok :S

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
hocam k.b lınkte panel açıklaması yoktu TN sandım şimdi daha farklı bakıyom mönitöre dediğin gibi 24v2q da ıps i düşük kalitedidir ama bak şimdi ikilemde kaldım 24v2q ekrani birazcık daha kaliteli ama senin attığın link 144hz bide kavisliymış daha önce kavıslı ekran kullanmadım bi yardımcı olsanız kavis nasıl etkiliyo ve bir kıyaslama yaparmısınız not : benim için cidden hz nin önemi yok çünkü 80 90 fps üzerine çıkabilceğim bir oyun yok ilerde iyi pc toplasamda olmucak onun yerine ıps nin biraz daha kaliteli ekranını tercih etsem nasıl olur ? ama şuna katılıyom fiyat olarak cidden iyi 24v2q ile aynı ve 144hz veriyo ona lafım yok :S
FPS değeri yoksa FreeSync olmasının da bir anlamı yok o zaman. FreeSync çok yüksek FPS değeri alıp yırtılmaları engellemek için var. FPS değerinden ziyade panelin kalitesi önemliyse bu tarz daha üst seviye panelli modellere yönelmeni öneririm o zaman.

Dell UltraSharp U2414H 23.8" 8ms (DVI+2xHDMI+Display+USB) Fiyatı

Reaksiyon puanı
0
FPS değeri yoksa FreeSync olmasının da bir anlamı yok o zaman. FreeSync çok yüksek FPS değeri alıp yırtılmaları engellemek için var. FPS değerinden ziyade panelin kalitesi önemliyse bu tarz daha üst seviye panelli modellere yönelmeni öneririm o zaman.

Dell UltraSharp U2414H 23.8" 8ms (DVI+2xHDMI+Display+USB) Fiyatı
beni iyi anlamışın hocam attığın monitörü baya beğendim ms i biraz fazla 8 onunda etkisini nasıl olur merak ediyom sonuçta ekran kartı, ping de için içinde ama attığın lınkı baya beğendim zaten şu an 60hz FHD iyi bir panelli ekran arıyodum attığın monitör tam benlik şu ms işini bi araştıram zannımca bu ekranı alırım yardımın için teşekküler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Profesyonel oyuncu olmadığın sürece bana kalırsa çok etkisi yok. Millet ne panellerde oynuyor merak etme. MS dezavantajını renk doğruluğundan kapatırsın bir nebze.

Reaksiyon puanı
0
Profesyonel oyuncu olmadığın sürece bana kalırsa çok etkisi yok. Millet ne panellerde oynuyor merak etme. MS dezavantajını renk doğruluğundan kapatırsın bir nebze.[/QUOTE
daha önce ki monitörümü düşününce etkisi bile olmaz diom haklısın bide 2014 çıkışlıymış bi gram duraksadım mağlum 4 yıllık teknolaji felan filan :D ama ekran gözüme girdi bi kaç kullanıcı yorumu okuyam direk alcam

Son düzenleme: